Бъдещето на старите ни автомобили

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Бъдещето на старите ни автомобили

Мнениеот bojo_kolev » 08 Окт 2013, 12:18

След навлизането на евтините нови коли, се виждат все повече стари автомобили, които „залежават” пред жилищата ни. Децата щуреят около тях, досъсипват ги, други ги разграбват, но защо е нужно?

Наскоро видях реклама за рециклиране на старите ни автомобили, което ми звучи като подновена такава за скрап дейността – бъдещето на старите автомобили. Всъщност кампанията е хубава, понеже по този начин се съхранява природата чиста, а и предпазва децата ни от излишни наранявания. Тези коли могат да бъдат и опасни в тях се задържат течности, които изтичат, поради корозията на металите. А къде са собствениците и защо не поемат грижата за собствеността си, няма ли санкции за подобно нехайство?

Поддръжката на кола, наистина е нелека задача, плащат се какви ли не неща - гражданска отговорност, винетки, както всякакви данъци и такси. Спрените от движение коли, си спестяват всички тези разходи, но до колкото виждам българина е оптимист – държи, че все някога би подкарал този автомобил, след пускането му в движение. Е, и това бъдеще за нещастната кола, чакаща години собственика – оптимист. Странното е там, че хората се оплакват от безпаричието си, а в крайна сметка не се грижат за имущество, което може да им да им донесе приходи, а и не осъзнават, че бъдещето е в рециклирането и това може да спаси планетата ни. :)
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Бъдещето на старите ни автомобили

Мнениеот alinaaa » 03 Фев 2014, 12:28

И според мен не бива старите коли да бъдат паркирани с години пред блоковете. Най-малкото нещо е, дори че и заемат местата за паркиране(доста наболяла тема напоследък), друго е че вътре могат да спят, скитници, наркомани и т.н. Ако трябва, защо общините не започнат да глобяват собствениците на тези автомобили?
alinaaa
 
Мнения: 53
Регистриран на: 03 Фев 2014, 10:02

Re: Бъдещето на старите ни автомобили

Мнениеот Snejna » 23 Яну 2015, 16:14

alinaaa написа:И според мен не бива старите коли да бъдат паркирани с години пред блоковете. Най-малкото нещо е, дори че и заемат местата за паркиране(доста наболяла тема напоследък), друго е че вътре могат да спят, скитници, наркомани и т.н. Ако трябва, защо общините не започнат да глобяват собствениците на тези автомобили?

И аз това се чудя, пред блока има една кола, която стои поне от 7 години! Явно е, че няма да се ползва, каква е идеята, да не се бракуав, да не ѝ се плащат данъците, не съм наясно!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Бъдещето на старите ни автомобили

Мнениеот bojo_kolev » 24 Авг 2015, 15:58

Snejna написа:
alinaaa написа:И според мен не бива старите коли да бъдат паркирани с години пред блоковете. Най-малкото нещо е, дори че и заемат местата за паркиране(доста наболяла тема напоследък), друго е че вътре могат да спят, скитници, наркомани и т.н. Ако трябва, защо общините не започнат да глобяват собствениците на тези автомобили?

И аз това се чудя, пред блока има една кола, която стои поне от 7 години! Явно е, че няма да се ползва, каква е идеята, да не се бракуав, да не ѝ се плащат данъците, не съм наясно!

Че би трябвало отдавна да са я разкарали тази кола, по едно време беше задължително да я дадеш за скрап щом стои и се скапва!
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Бъдещето на старите ни автомобили

Мнениеот M.Tasheva » 13 Фев 2017, 18:11

Много такива коли съм виждала да висят по тротоари, полянки и подобни. Нямам представа защо някой би оставил така стара кола да гние и да загрозява. Давай за желязо и това е. Вярно, че е голяма бюрокрация да я отпишеш, и аз не знам точно как става, но като трябва да се свърши...
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Бъдещето на старите ни автомобили

Мнениеот Monika_Spasova » 14 Фев 2017, 10:33

M.Tasheva написа:Много такива коли съм виждала да висят по тротоари, полянки и подобни. Нямам представа защо някой би оставил така стара кола да гние и да загрозява. Давай за желязо и това е. Вярно, че е голяма бюрокрация да я отпишеш, и аз не знам точно как става, но като трябва да се свърши...

Ами защото им струва доста пари, а така ако имат малък данък за някакви си там 10 лева годишно хич не си и праят труда да вършат каквото и да е било.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Бъдещето на старите ни автомобили

Мнениеот dinkog » 14 Фев 2017, 12:16

Никога до сега не съм чул някой да рециклира стария си автомобил, или да го прави каквото и да е било. :roll: Всичко живо оставя колата да се разкапва пред блока.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Бъдещето на старите ни автомобили

Мнениеот roksana » 14 Фев 2017, 23:56

И ние имаме една стара и наближава времето да я зарязваме. Даже не знам какъв е реда, къде трябва да я откараме :roll: .
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Бъдещето на старите ни автомобили

Мнениеот Pipilota » 20 Фев 2017, 13:51

roksana написа:И ние имаме една стара и наближава времето да я зарязваме. Даже не знам какъв е реда, къде трябва да я откараме :roll: .

В кат трябва да се бракува и после на морга до колкото ми е известсно, но най-напред идете в КАТ да попитате, за да не се мотаете излишно, може и аз да ви лъжа.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бъдещето на старите ни автомобили

Мнениеот Paladin » 01 Юни 2017, 15:10

Май не носи много приходи една кола, около 100 лева и хората си казват "Аз съм я купил за еди колко си, няма да я дам за толкова малко пари"... Няма изгледи скоро да се отървем от колите, които стоят и гният пред блоковете.
Paladin
 
Мнения: 109
Регистриран на: 19 Апр 2017, 09:33

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта