Фретка - като домашен любимец?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Фретка - като домашен любимец?

Мнениеот bojo_kolev » 10 Окт 2013, 15:30

Имате ли домашен любимец? А какво ще кажете за пор?

Фретките са декоративни порове, които са идеални за отглеждане в домашни условия.
Наскоро почина порчето на една приятелка, беше болен от рак. В такъв случай май не е най-добрата идея да си взимате фретка албинос. :( Те нямат никаква защита от силните слънчеви лъчи и през лятото не трябва да остават дълго навън. Интересно, предпочитат висящи играчки и хамачета, изискват си собствено пространство.

Всъщност, като кажеш, че имаш пор на хората, те си представят нещо съвсем нереално (особено като миризма), но всъщност това са много мили създания, определям ги като съвкупност от мишка, куче и котка. Почти невъзможна комбинация, нали? Е, възможно е, тези създания да много игриви, обичат на да се гушкат и същевременно обожават разходките. :)

А сега какво ще кажете, когато детето ви помоли за фретка? :P
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Фретка - като домашен любимец?

Мнениеот niya_mazova » 11 Окт 2013, 14:02

Ооох, много е тъжно, когато загубиш порче. Аз съм имала и беше най-милото и игриво животинче на света, няма друго такова! :cry:
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Фретка - като домашен любимец?

Мнениеот PasDeDeux » 11 Окт 2013, 14:05

Е, то много хубаво, че е мило създание, но миризмата си е миризма! Или искате да ми кажете, че не миришат? Трудно ще ви повярвам! Но, да, изглеждат много сладки!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Фретка - като домашен любимец?

Мнениеот california_ » 06 Фев 2014, 15:55

PasDeDeux написа:Е, то много хубаво, че е мило създание, но миризмата си е миризма! Или искате да ми кажете, че не миришат? Трудно ще ви повярвам! Но, да, изглеждат много сладки!


Аз съм чувала, че може да се кастрират, след което тази миризма изчезвала ... Дали е така на 100% незнам.
california_
 
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Фев 2014, 13:05


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron