Използвате ли противогрипните ваксини пуснати на пазара?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Използвате ли противогрипните ваксини пуснати на пазара?

Мнениеот Harmony » 11 Окт 2013, 13:30

Всяка година излизат все нови и нови вируси, а фармацевтични компании бълват по много и различни противогрипни ваксини. Преди години цялото ни семейство си слагаше, но ако не ни хващаше вирус, то все някой настиваше. Не сме се разминавали и година без лекарства – сиропчета, антибиотици и т.н. :oops:

Е, смятате ли, че са така опасни грипните вируси и различават ли се драстично от обикновените настинки?

За тази година четох, че се очаква вълна от три грипни вируса: така познатия - Свински грип, „Тексас” и „Масачузетс”. Манипулация ли е това от страна на фармацевтични компании, че Свинския грип е много по-опасен, за иначе напълно здрави хора, т.е. такива без хронични заболявания? :?: И съответно с тази изнесена информация и кампанията за ваксинация, принуждават ли ни, чрез заплаха да поставим тези ваксини?

А след скандалните разкрития на Едуард Сноудън (бивш служител на ЦРУ), че имат план за масови унищожения на населението, а както може да се проследи, вирусите са с имена на американски щатове, не смятате ли, че това е част от плана разпрострял се и извън САЩ?

Е, в крайна сметка, епидемиолозите смятат, че това ще бъдат трите най-разпространени грипни вируса. Но щом тези ще са най-разпространени, това означава, че ще има и други, може би и по-опасни, т.е. отново ваксината не ти гарантира нищо!
Е, ще сложите ли противогрипни ваксини на вас и децата си? :) :?: :)
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Използвате ли противогрипните ваксини пуснати на пазара?

Мнениеот PasDeDeux » 11 Окт 2013, 13:42

Тези вируси са мит за мен, всяка година изнасят статистика за починали, но със сигурност не е от това. Много ни е трагична работата, бе, хората купуват на сляпо без да мислят!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Използвате ли противогрипните ваксини пуснати на пазара?

Мнениеот bojo_kolev » 11 Окт 2013, 13:46

PasDeDeux написа:Тези вируси са мит за мен, всяка година изнасят статистика за починали, но със сигурност не е от това. Много ни е трагична работата, бе, хората купуват на сляпо без да мислят!

Не само не мислят, ами и разболяват децата си, поне такава е моята теория. По-скоро противовирусните ваксини могат да те докарат до гроба, отколкото липсата им. Естествено, че е умишлено заразяването и е напълно нормално да идва от САЩ, те просто са навсякъде!
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Използвате ли противогрипните ваксини пуснати на пазара?

Мнениеот klara » 26 Фев 2016, 11:41

Никога не съм си слагала противогрипна ваксина и не бих си сложила! Освен тези трите, които си споменала, се появиха и доста други. Тази година колко щама минаха! :sad:
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Използвате ли противогрипните ваксини пуснати на пазара?

Мнениеот rose_92 » 18 Мар 2016, 22:47

Аз не съм си слагала такава ваксина. Моята противогрипна ваксина е една лъжичка мед на ден в чая. :!: :wink:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Използвате ли противогрипните ваксини пуснати на пазара?

Мнениеот penelopa » 21 Мар 2016, 12:13

rose_92 написа:Аз не съм си слагала такава ваксина. Моята противогрипна ваксина е една лъжичка мед на ден в чая. :!: :wink:


Добре, че не е чесън всеки ден :grin: ! Много е ефективен и той, лошото е, че миризмата не е приятна за околните, иначе и той е незаменим.
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Използвате ли противогрипните ваксини пуснати на пазара?

Мнениеот Lollipop » 21 Мар 2016, 12:42

Аз съм ползвала като дете, майка ми ми слагаше, сега не мисля, че е нещо много ефикасно и не съм слагала на детето.:) на себе си също, за съм на принципа с мед, джинджифил и подобни !:)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Използвате ли противогрипните ваксини пуснати на пазара?

Мнениеот silver933 » 21 Мар 2016, 13:00

Lollipop написа:Аз съм ползвала като дете, майка ми ми слагаше, сега не мисля, че е нещо много ефикасно и не съм слагала на детето.:) на себе си също, за съм на принципа с мед, джинджифил и подобни !:)

Главно наистина тогава ги използвахме, когато им беше модата, сега като знаем колко опасности крият всякакви ваксини и сме по-предпазливи какво слагаме в тялото си.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Използвате ли противогрипните ваксини пуснати на пазара?

Мнениеот Rali_hr » 21 Мар 2016, 14:26

Аз вече се замислям дали да не си купя за следващата зима, като виждам какви вируси има, ако наистина са ефикасни, но ние в България няма как да знаем, защото процента, който се ваксинира е много нисък. Може би трябва да се търси статистика в държавите, в които по-голям процент от населението се ваксинира. :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Използвате ли противогрипните ваксини пуснати на пазара?

Мнениеот rose_92 » 21 Мар 2016, 15:00

Rali_hr написа:Аз вече се замислям дали да не си купя за следващата зима, като виждам какви вируси има, ако наистина са ефикасни, но ние в България няма как да знаем, защото процента, който се ваксинира е много нисък. Може би трябва да се търси статистика в държавите, в които по-голям процент от населението се ваксинира. :roll:



По-добре недей според мен..пробвай моя метод или както предложиха - чесън, предполагам, че помага. Аз преди задължително се разболявах поне 1 път в годината от грип, понякога през няколко години и от много тежка ангина. Сега в последните години откакто не пропускам да ям/слагам в чая малко мед, и обикновено само лятото, когато си позволя да ходя по-разголена, ме хващат някакви летни вируси за 1-2 дни да чукна на дърво.. Може би има и други средства, които биха ни помогнали да се разболяваме възможно най-рядко, но това е моят изпитан метод и силно го препоръчвам на всички. Аз мога да ви кажа, че до преди 2-3 години изобщо не обичах мед, но след като се разболях от ангина, която едвам преживях, тогава се насилих и заобичах меда. :)
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Следваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron