Цистит ли е това?

Цистит ли е това?

Мнениеот PasDeDeux » 14 Окт 2013, 12:39

Здравейте!
Преди време ми се беше появило някакво неприятни оплаквания, подобни на цистит. Не съм ходила при GP – то, защото предположих, че ще ми предпише антибиотик. Но се чух по телефона с гинеколожката ми и тя ми препоръча едно лекарство, което е на билкова основа. Не е диагностициран цистит, но оплакванията са същите – мнооого неприятни.

Мисля че всичко започва от това, че съм податлива на времето и смяната на сезоните много ми влияе. Преди ден, може би два симптомите отново се появиха, надявам се това да не е хроничен цистит. Този път реших да се лекувам с билки, направих си чай от листа от бреза, мечо грозде, царевична коса и пирей – сега очаквам резултати. :roll:

Ако знае някой по-ефикасен метод, да ми сподели, не бих отказала!
:!:
Дали ще може все пак някой да ми подскаже дали не е от нещо друго да се появява това подобие на цистит? Например от храна, защото четох, че при недобра хигиена или неудобно бельо могат да бъдат предпоставка, но тези неща съм ги отметнала от списъка. А знаете ли за някаква хранителна добавка, която да спомага за заздравяване на пикочните пътища? :?:
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Цистит ли е това?

Мнениеот YoLindi » 14 Окт 2013, 14:31

Много е вероятно да е хроничен. Не зная в какъв интервал от време се появява, но по-добре отиди на лекар, поне да знаеш с какво се бориш. Не е задължително да си купуваш всичко, което ти изпише, но отиди, за твое добро е! Стискам палци да е нещо временно!
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Цистит ли е това?

Мнениеот Atanas Kutlev » 15 Окт 2013, 13:28

Здравейте!
В описанието на вашия проблем не се споменават никакви конкретни симптоми. Моля да опишете конкретни симптоми!
Много често при неправилно лекуван остър цистит се стига до неговото хронифициране! Острият цистит се проявява с болка и парене при уриниране, чести позиви за уриниране, болка в долната част на корема, в областта на кръста, парене в областта на външните полови органи, отделяне на кръв в края на уринирането. Най-чести причнители на острия цистит са чревни или други бактерии, хламидии, вируси и гъбички, поради което се изследва отделената урина за конкретен причинител и други показатели за наличие на инфекция. При изолиране на конкретен причинител се назначава антибиотици, антимикотици и др., като много важно е лечението да се проведе от специалист уролог!
Хроничният цистит е сериозно заболяване и може да доведе до усложнения от страна на бъбреците.
Моят съвет е - не се самолекувайте!
Atanas Kutlev
 
Мнения: 21
Регистриран на: 18 Фев 2013, 15:39

Re: Цистит ли е това?

Мнениеот PasDeDeux » 16 Окт 2013, 10:25

Atanas Kutlev написа:Здравейте!
В описанието на вашия проблем не се споменават никакви конкретни симптоми. Моля да опишете конкретни симптоми!
Много често при неправилно лекуван остър цистит се стига до неговото хронифициране! Острият цистит се проявява с болка и парене при уриниране, чести позиви за уриниране, болка в долната част на корема, в областта на кръста, парене в областта на външните полови органи, отделяне на кръв в края на уринирането. Най-чести причнители на острия цистит са чревни или други бактерии, хламидии, вируси и гъбички, поради което се изследва отделената урина за конкретен причинител и други показатели за наличие на инфекция. При изолиране на конкретен причинител се назначава антибиотици, антимикотици и др., като много важно е лечението да се проведе от специалист уролог!
Хроничният цистит е сериозно заболяване и може да доведе до усложнения от страна на бъбреците.
Моят съвет е - не се самолекувайте!

Много ви благодаря за съвета. Симптомите бяха парене, честите пизиви за уриниране, болки ниско в корема. Скоро ходих на гинеколог, така че, би трябвало да се изключат полово предаваните болести. А всичко се развива и утихва за 3, максимум 4 дни, затова мисля, че и не е сериозно, просто е много неприятно, като усещане.
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Цистит ли е това?

Мнениеот Dalia » 31 Яну 2014, 15:51

Здравейте,аз също страдам от хроничен цистит. Приятелка ми препоръча при болки да приемам Уралгин СР. Мога ли да го приемам спокойно? В сайта намерих информация и разбирам, че продуктът е на билкова основа, но все пак е добре да чуя и мнение от специалист. Благодаря!
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

Re: Цистит ли е това?

Мнениеот PasDeDeux » 31 Яну 2014, 16:46

Dalia написа:Здравейте,аз също страдам от хроничен цистит. Приятелка ми препоръча при болки да приемам Уралгин СР. Мога ли да го приемам спокойно? В сайта намерих информация и разбирам, че продуктът е на билкова основа, но все пак е добре да чуя и мнение от специалист. Благодаря!

Добре е, че е на билкова основа, но само за болките и цялостното неразположение ли помага или и лекува?
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Цистит ли е това?

Мнениеот kammy » 31 Яну 2014, 16:50

Dalia написа:Здравейте,аз също страдам от хроничен цистит. Приятелка ми препоръча при болки да приемам Уралгин СР. Мога ли да го приемам спокойно? В сайта намерих информация и разбирам, че продуктът е на билкова основа, но все пак е добре да чуя и мнение от специалист. Благодаря!


Здравейте, Dalia, Уралгин СР наистина е препарат на билкова основа. При наличие на заболяване, свързано с уринарния тракт, като цистит, Уралгин СР може да се използва като спомагателно средство за нормалната функция на отделителната система, като оказва благоприятно въздействие върху всички отдели на уринарния тракт. Този негов ефект се обуславя от съставките му, които улесняват отделянето на урината, имат антиоксидативен ефект и поддържат физиологичната концентрация на пикочна киселина в урината.
kammy
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Мар 2013, 17:01


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с урология и бъбречни заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта