Полезните действия на портокаловата кора.

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Re: Полезните действия на портокаловата кора.

Мнениеот Lili_pili » 23 Яну 2015, 10:49

ВИнаги много съм я обичала портокаловата кора, особено да я слагам в разни сладки, а сладкото от портокалови корички.ммм :)) любимото вкъщи. Обаче предварително ги накисвам портокалите в топла вода, после ги търкам с една гъба за чинии (специално за тази цел) и чак тогава пристъпвам към яденето им :Р
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Полезните действия на портокаловата кора.

Мнениеот Snejna » 09 Фев 2015, 14:29

Съмнявам се в качеството на сегашните портокалови кори, кой знае с какво ги пръскат, а най-лошото и най-полезното се крият в корите.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Полезните действия на портокаловата кора.

Мнениеот penny » 01 Мар 2017, 15:17

Аз ги изсушавам корите и зимата си слагам по една коричка в чай, придава хубав аромат. А чистили ли сте с портокалова кора? Много добре почистват, особено печката.
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Re: Полезните действия на портокаловата кора.

Мнениеот Elica » 05 Мар 2017, 09:02

penny написа:Аз ги изсушавам корите и зимата си слагам по една коричка в чай, придава хубав аромат. А чистили ли сте с портокалова кора? Много добре почистват, особено печката.

с прясна портокалова кора или с изсушена?! :shock:
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Полезните действия на портокаловата кора.

Мнениеот Ваня Стойчева » 05 Мар 2017, 10:33

И на мен ми е интересно, как се използва за почистване, наистина ли става, обгорялото около печката успява да го изчисти????
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Полезните действия на портокаловата кора.

Мнениеот Stefany_Nik » 23 Ное 2018, 10:55

Какви полезни действия може да има, те са напръскани със то хиляди химикала вече... :roll: Иначе, да, мирише страхотно, но не бих ползвала кората за кулинарни цели.
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35

Предишна

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron