Ще ми намалее ли кърмата, ако започна да нося сутиени?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Ще ми намалее ли кърмата, ако започна да нося сутиени?

Мнениеот Harmony » 15 Окт 2013, 14:43

Все още не съм родила, но след месец ме очаква това щастливо събитие! Съответно не преставам да се ровя в сайтове и стигнах до този въпрос без отговор.

До колкото съм чувала кърмата намалява, понеже гърдите се притискат и не могат да произвеждат нормалното количество кърма. :roll: А разбрах, че може да стане и подпушване на каналчета, не искам и да си представям какво е чувството.

По принцип, не нося сутиени, но разбирам, че до регулирането на лактацията се налага носенето на подплънки, понеже неволно кърмата изтича. Но задължително ли е това? :?

Обяснете ми какво означава удобен сутиен, аз нямам представа за такъв, не съм срещала?!
Четох за някакъв сутиен - Байбра, който уж е много удобен и не знам си какво, сигурно, обаче не е за хора в моето положение? Знаете ли нещо за него, в крайна сметка няма да кърмя цял живот! ;)

Моя бюст не е голям, е, сега малко понаедря, но не мисля, че ще мога да си намеря такъв, който да ми е по мярка, всички, които съм виждала са ужасно големи. :?:
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Ще ми намалее ли кърмата, ако започна да нося сутиени?

Мнениеот YoLindi » 15 Окт 2013, 14:48

Това са пълни бабини деветини, не можеш да им вярваш, ако ти е по-удобно си ходи без сутиен, той само би създал неудобства и да, евентуално подпушване на каналче! Когато си навън носи нещо, което не те притеснява и си слагай такива подплънки, защото много неприятно цапа, но вкъщи - както ти харесва :) Стискам палци с вас всичко да е наред!
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Ще ми намалее ли кърмата, ако започна да нося сутиени?

Мнениеот Mon_ton » 20 Фев 2015, 17:11

Не знаех, че в наши дни някой би повярвал на такива глупости :) наистина са чисти бабини деветини, няма значение сутиена за кърмата, не мога да повярвам дори, че има такъв мит :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Ще ми намалее ли кърмата, ако започна да нося сутиени?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Фев 2015, 17:31

Има страшно много сутиени за кърмачки, в момента избора е чак страшен, така че не се притеснявай а пробвай и носи. Освен че може кърмата неволно да изтича, това няма да се промени обаче с носенето на сутиен, но е по-удобно, за да се слагат подплънки :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ще ми намалее ли кърмата, ако започна да нося сутиени?

Мнениеот borkova » 13 Май 2015, 16:56

Mon_ton написа:Не знаех, че в наши дни някой би повярвал на такива глупости :) наистина са чисти бабини деветини, няма значение сутиена за кърмата, не мога да повярвам дори, че има такъв мит :)

Това е по-страшното, че продължават да се разпространяват и то със страшна сила, направо не ми се мисли какво ще е докато моите деца станат родители :roll:
borkova
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Сеп 2014, 10:29

Re: Ще ми намалее ли кърмата, ако започна да нося сутиени?

Мнениеот Pipilota » 19 Май 2015, 10:35

Сега като родиш Mon_ton на толкова глупости ще се нагледаш и на толкова митове, че няма на къде повече :)
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Ще ми намалее ли кърмата, ако започна да нося сутиени?

Мнениеот donni » 20 Май 2015, 14:55

Абе не зная ама някой ми беше казвал, че е по-опасно за жени предразположени към мастит, така че избрах да не нося сутиени, докато кърмех :idea:
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Ще ми намалее ли кърмата, ако започна да нося сутиени?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Юли 2017, 11:23

donni написа:Абе не зная ама някой ми беше казвал, че е по-опасно за жени предразположени към мастит, така че избрах да не нося сутиени, докато кърмех :idea:

Е, да бе, излизаш на разходка без сутиен, отиваш някъде на някое специално или важно място и си пуснала гърдите си на свобода. Не става, особено пък за жените с по-голям бюст. Има спортни сутиени, сутиени за кърмачки и т.н. все неща, които са много удобни. Винаги може да се вземе и по-голям номер, за да не пристягат и все пак да помогнат да стоят добре гърдите.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Ще ми намалее ли кърмата, ако започна да нося сутиени?

Мнениеот Надя! » 08 Май 2019, 10:32

Зависи от сутиена. Ако е без банели, от мека и естествена памучна материя - няма да има никакви проблеми.
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Ще ми намалее ли кърмата, ако започна да нося сутиени?

Мнениеот Ani_ » 10 Май 2019, 10:38

Не съм имала такъв проблем, а нося редовно сутиен. Навън даже слагам с банели. Вкъщи е просто ластичен.
Ani_
 
Мнения: 108
Регистриран на: 04 Дек 2018, 11:43

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта