Попадали ли сте на хигиенни нарушения в супермаркетите?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Попадали ли сте на хигиенни нарушения в супермаркетите?

Мнениеот bojo_kolev » 17 Окт 2013, 16:13

Влизали ли сте скоро в магазин на веригата СBA? Е, недейте!

Вчера си купих насипни ядки, в които имаше бели червеи, не зная как, но имаше.
Хигиената във всички техни магазини, в които съм влизал до сега е възмутителна!

Правило ми е впечатление, че по хладилните витрини на CBA има много пакетирани продукти, които са с разкъсани опаковки, а от тези с месните продукти, мирише на застояла кръв.

Исках да разбера повече за тях и дали наистина хигиената е на толкова ниско ниво, в магазините им в страната.
Единствената информация, която намерих е за затворен магазин на CBA в София, отново поради не спазени хигиенни изисквания, в особено големи размери – 2800 килограма храни с животински произход, както и 800 килограма храни от неживотински произход с изтекъл срок на годност.

Е, потресаващо си е!
:!: До колко вярвате на съвестта на търговеца и неподкупността на инспекторите? :!:
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Попадали ли сте на хигиенни нарушения в супермаркетите?

Мнениеот mangusta » 03 Фев 2014, 13:00

Ти се шегуваш, момче, кой не е попадал е въпросът?
За съжаление това си е някаква система от тяхна страна и всеки човек пазаруващ по-редовно в супермаркети е срещал хигиенни нарушения в тях! ;)
Да, следващият въпрос е защо пазаруваме от тях, а не от други магазини, нали? Ами според мен, все пак има по-чести и строги правила за големите супермаркети, които пазят реномето си.
Или пък не е така и разчитат именно на него, за да правят нарушения, защото знаят, че клиентите все пак ще влезнат при тях? :? Замисли ме!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Попадали ли сте на хигиенни нарушения в супермаркетите?

Мнениеот silver933 » 26 Ное 2014, 17:58

Аз честно да си призная в супермаркет - не, но в кварталния магазин съм виждал мухлясал кашкавал на витрината. :roll:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Попадали ли сте на хигиенни нарушения в супермаркетите?

Мнениеот lussy » 13 Яну 2017, 14:58

Супер фрапиращи не съм виждала, най-много изцапана витрина, където са били разположени продуктите, или малко развалени плодове. Обикновено после не пазарувам оттам. Щом си позволяват да предлагат такава стока на клиентите си, значи не ги ценят.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Попадали ли сте на хигиенни нарушения в супермаркетите?

Мнениеот silver933 » 22 Мар 2017, 13:50

Видяхте ли плахът от Билла? Снимката стана голям хит в мрежата последно време.. :lol:
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Попадали ли сте на хигиенни нарушения в супермаркетите?

Мнениеот nefertiti » 22 Мар 2017, 13:53

Виждала съм на топлата витрина в един супермаркет продавачката да чисти мръстотии с едни ръкавици и след малко със същите да слага храна на клиентите. :???:
nefertiti
 
Мнения: 1333
Регистриран на: 01 Фев 2016, 15:10

Re: Попадали ли сте на хигиенни нарушения в супермаркетите?

Мнениеот Локумът » 22 Мар 2017, 15:03

nefertiti написа:Виждала съм на топлата витрина в един супермаркет продавачката да чисти мръстотии с едни ръкавици и след малко със същите да слага храна на клиентите. :???:

Eeeeeeeeeee, Верно ли!!!!!! Ама то се очаква, че ти като си го видяла си си тръгнала, а следващия клиент не знае. :lol:
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Попадали ли сте на хигиенни нарушения в супермаркетите?

Мнениеот Jully » 22 Мар 2017, 16:08

Не се учудвам изобшо, има толкова мръсни магазини, в които не знам дали почистват изобщо..
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Re: Попадали ли сте на хигиенни нарушения в супермаркетите?

Мнениеот asdddwww » 22 Мар 2017, 16:50

Ми аз с очите си не съм виждал, но историите ви ми стигат. Макар че имаше един магазинер до блока с едни космати ръце вадеше сиренето с ръце и космите плуваха по саламурата, ама се преживява де, поне се миеше винаги преди и след операцията.
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Попадали ли сте на хигиенни нарушения в супермаркетите?

Мнениеот kalina_216 » 12 Май 2017, 12:36

Не ми е правило впечатление нещо подобно да съм видяла, може би добре прикриват тези неща. Нито съм виждала мръсни щандове, застояла храна или нещо подобно. Само до блока често купувам неща с изтекъл срок на годност, за съжаление.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта