Колбасите всичко друго – не и месо

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Колбасите всичко друго – не и месо

Мнениеот отчаяна » 03 Фев 2017, 10:06

Malina написа:
bojo_kolev написа:
Lollipop написа:А намирали ли сте колбаси, от които да сте доволни и да мислите, че са по вашия вкус? :roll:

Единствено суровите наденици на една определена фирма може да се каже, че се доближават до моя вкус. Всичко друго ми е много изкуствено и гадно.

На коя фирма?
Аз си вземам само от месарски магазини наденици и колбаси - биват, но не са част от ежедневието ми, макар че би ми се искало всеки ден да си хапвам сандвич с шунка и кашкавал, но просто не мога да ис намеря хубава шунка. Всъщност от лидл колбасите са с доста добро качество и ако им се зачете човек в етикета, остава приятно изненадан, има някои, които са наистина много добри и без добавени каквито и да е било гадости - според етикета,де.


И аз си купувам от местни фирми от града, в който живея, които уж се славят с добро качество на месните си продукти. Взимам само сурово месо, наденици, шунка, когато ни се прияде.
отчаяна
 
Мнения: 92
Регистриран на: 25 Авг 2016, 13:49

Re: Колбасите всичко друго – не и месо

Мнениеот Mon_ton » 03 Фев 2017, 10:14

Ако обърнете внимание дори в каймата има разни странни неща в състава си, а какво очаквате от наденицата и шунката. сигурно и месото е с добавки, ами там вече не върви да се пише по етикетите.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Колбасите всичко друго – не и месо

Мнениеот Kaya » 03 Фев 2017, 13:27

Стигнала съм до извода, че хубаво месо няма, освен ако не се намери домашно от някъде, но и колко го проверяват домашното месо.. май е най-добре да не го ядем изобщо. :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Колбасите всичко друго – не и месо

Мнениеот Rali_hr » 11 Дек 2017, 13:34

Да ви кажа, затова почнах да правя опити сами да си приготвяме някакви колбаси или поне филета, с които да сиправим сандвичите, така минимализирам излишните добавки, използвам само свинско месо.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Колбасите всичко друго – не и месо

Мнениеот Kaya » 12 Дек 2017, 12:48

Rali_hr написа:Да ви кажа, затова почнах да правя опити сами да си приготвяме някакви колбаси или поне филета, с които да сиправим сандвичите, така минимализирам излишните добавки, използвам само свинско месо.

И аз го обмислям този вариант, изобщо не ми се ядат разни боклуци, които се предлагат..
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Колбасите всичко друго – не и месо

Мнениеот Stefany_Nik » 15 Ное 2018, 10:37

Имам познат, който работи в колбасарски цех. Знам достатъчно подробности за производството на УЖ месни продукти. За кренвиршите специално ми е разказвал, че каквото и да попадне в казана, където се смилат продуктите, то става на прах и част от кренвиршите. Веднъж изпуснали някакъв прибор вътре и се е хомогенизирал с останалата смес. То всичко е една каша, като пастет, преди да стане кренвирш.
Отдавна не ям колбаси, а само месо. И не ми липсва.
Stefany_Nik
 
Мнения: 97
Регистриран на: 12 Ное 2018, 12:35

Re: Колбасите всичко друго – не и месо

Мнениеот Петя Георгиева » 05 Дек 2018, 13:01

Останаха ли хора, които да не са наясно че колбасите не са от месо?! Аз си мисля че повечето си ги купуват, защото не могат да си позволят пържоли или да си смелят кайма. Уви, ниският бюджет предполага нездравословно хранене.
Аватар
Петя Георгиева
 
Мнения: 168
Регистриран на: 31 Окт 2018, 09:45

Предишна

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron