Какво правим, когато детето спре да яде?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот kauda » 12 Яну 2016, 16:58

И аз не съм чула някоя дете в къща, пълна с храна да е умряло от глад. Но не съм чула някоя майка да се притеснява, че детето ѝ яде много..
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот qwerryyy » 12 Яну 2016, 17:30

Ще играйте на войничета и ще му строявате залъчета на масата :)
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот irka » 15 Фев 2016, 16:31

Голяма грешка е да настоявате детето да яде определено нещо или да си изяде всичко. Колкото и да е малко, то си усеща какво и по колко му е достатъчно. Няма дете, което да му се прияде нещо и да не си поиска :razz: . Често се вторачват в нещо и само него искат да хапват определен период. После модата се сменя :grin:
irka
 
Мнения: 467
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:03

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот Andrey » 15 Фев 2016, 17:01

irka написа:Голяма грешка е да настоявате детето да яде определено нещо или да си изяде всичко. Колкото и да е малко, то си усеща какво и по колко му е достатъчно. Няма дете, което да му се прияде нещо и да не си поиска :razz: . Често се вторачват в нещо и само него искат да хапват определен период. После модата се сменя :grin:

Обаче възрастните не сме такива, ядем до пръсване без да мислим изобщо. :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот rabotnata pchela » 15 Фев 2016, 18:28

qwerryyy написа:Ще играйте на войничета и ще му строявате залъчета на масата :)

А, да и цирк да му изнасям. :)
Една позната все се оплаква, че детето ѝ е слабо, не иска да яде, и какво ли още не. :) Но пък сподели, че за наказание ще му спре бисквитите и солетите. :lol: :lol: :lol: :lol: Казах ѝ че просто сама си е отговорила на въпроса, защо детето не яде. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот zagrijena » 17 Фев 2016, 13:11

Не съм имала проблем с неядящо дете, но когато детето е било болно от гнойна ангина, тогава съм разбирала колко е затормозяващо да не яде детето ти. Тогава предлагаш какво ли не само и само да хапне нещо.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот Mon_ton » 10 Апр 2018, 12:14

Децата трябва да се научат на разнообразна храна, ако майката е изтървала в един момент времето, в което да разнообразява и да преглада, то се приучава да иска точно определени неща. И особено, ако не му е дадена възможност да се храни само, то избира това, което може само да контролира - филийка хляб, парченце кашкавал, солети и бисквити.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот Буба Мара » 10 Апр 2018, 15:48

Напук на почти всички коментари, ще Ви споделя моя личен опит. При моето дете нещата не опираха до "лиготия" и стигнаха до психолог и логопед. Одисеята с моето дете стартира като неядене на предлаганото както е в описания случай. Детето е здраво и сега, беше здраво и тогава, но психическите и емоционалните проблеми се влошаваха, имаше забавяне в проговарянето и изобщо в показването на всякаква реакция, когато нещо й се говори. Аз самота съм противник на насилственото хранене, имам лоши спомени от това, но в случая със собственото ми дете това се оказа разковничето. И то не да го оставя да стои гладно уж да огладнеело. В крайна сметка това се оказа форма на поведение, един вид за да се наложи като характер и да се утвърди чрез неядене, неговорене и всякакви такива. След последвала среща с психолог първото, което ни попита той бе по отношение на храненето и заемането на твърда позиция в това отношение. Откаже ли ти да приема определена храна, когато евентуално огладнее му предлагаш отново същата, без компромиси с ориз и зеленчуци в случая. Защото тази форма на поведение се проектира не само по отношение на яденето и на по-късен етап нещата не са непоправими, но си е истинско мъчение и за родителя, и за детето.
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

RE: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот vanessa_ » 29 Апр 2018, 08:03

Не бих глезила детето си, освен, ако вече утвърдено в много случаи не отказва конкретен продукт, например да го видиш,ч е истински не обича грах, или някоя конкретна манджа, тогава няма нужда да ог насилваш, всички хора си имаме вкусове.
Но да отказва ВСИЧКО, но пък да яде точно определени 3 неща не мога да приема.
vanessa_
 
Мнения: 337
Регистриран на: 10 Окт 2016, 13:41

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот qwerryyy » 06 Юни 2018, 14:23

Ако детето е с онея слаби криви крака, без грам мускули и съвсем малко, ще го храните ммного ясно който казва, че не би със сигурност лъже и като му дойде на главата ще прави друго. Храната ни дава енергия, дава ни здраве, не може да се пренебрегва. Както може да ни разболее, така може да бъде и нашето лекарство. Важното е да се научат децата да уважават храната, да знаят, че им е необходима и да я търсят, в рамките на разумното, разбира се.
Аватар
qwerryyy
 
Мнения: 1134
Регистриран на: 24 Фев 2015, 21:03

ПредишнаСледваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron