Какво правим, когато детето спре да яде?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот lussy » 18 Окт 2013, 12:36

Здравейте, имам проблем с малкото чудовище и ако можете да ми помогнете ще е супер! :evil:

Дъщеря ми е на 2 годинки и отказва всякаква храна, освен ориз със зеленчуци и тук-таме малко банан. Шегуваме се, че в предишен живот е била китайче.

Всъщност съм доста притеснена, понеже не е полезна еднообразната храна, особено за подрастващите организми, като нейния.

Хемоглобина й е изследван и всичко е наред. Иначе не съм я отвращавала от храна, не съм била прекалено настоятелна. :mrgreen: Естествено първо пробвах с всякакви маймунджулъци, за мама – лъжичка и т.н., естествено без успех.

Не искам да й давам никакви бисквитки, солети. Явно, че не усеща глад, но до кога ще продължи това? :cry:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот YoLindi » 18 Окт 2013, 13:26

Щом всичко е наред в изследванията й, мисля че няма място за притеснение. Това, че не яде сега, не означава, че след като започне да се храни нормално, трябва да я тъпчеш. :) Племенницата ми беше по същия начин за около 2-3 седмици, до месец, нещата се нормализираха. Хубаво е, че не си я тормозила, защото така може да се отврати да яде, някои неща. Не се притеснявай!
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот Lollipop » 24 Ное 2014, 16:47

Децата много често и бързо променят вкусовете си, вие ѝ предлагайте и се хранете с нея, да не се чувства като в изолатор, сипвайте ѝ каквото и на вас и се хранете заедно. А за нея винаги може да има отделно скрита купичка с ориз, ако откаже да яде като мама и тати;)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот rabotnata pchela » 04 Дек 2014, 17:45

Моето дете е същото, не иска да яде, ама не му обръщам внимание, колкото повече се моля и го правя на въпрос, толкова по-лошо става положението. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот Andrey » 05 Дек 2014, 15:32

Аз бях много злояд, нашите ме гонеха с филиите, толкова им е бил акълът, ядях винаги, когато аз исках, не когато те решаваха, само за тях сложно! :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот Rali_hr » 16 Дек 2014, 10:57

Не се притеснявайте, никой не е умрял от глад, когато има храна :mrgreen:
Да не мислите, че всички деца ядат всичко, имат любими неща, важното е да не отстъпваме, каквото има - такова. Ако иска да яде.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот Lollipop » 06 Яну 2016, 23:08

Дс ви ксжс, вчера ми гостува еднл дете нс 2г което не иска да яде почти нищо. Тежи 10кг на атази възаст,което е адски малко. В такива случаи мисля помагат ссмо добавки, а не маймунджалъци
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот Rali_hr » 07 Яну 2016, 12:09

Не знам чак пък толкова злояди, наистина могат да им се дават някакви добавки и няма нищо лошо в това, но родителите май не искат да си харчат парите за такива неща.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Яну 2016, 12:40

Не е само това, много родители като детето им не иска да яде и те вместо да се държат по-сурово спрямо лиготиите му, започват да предлагат- това искаш ли, онова искаш ли.
А не трябва да е така, каквото има за закуска - това. Каквото има за обяд - това. А не като откаже ид а му се предлагат още 10 неща и накрая да обядва с чипс, ама само да е сложило нещо в корема. После да си хапване солетки и бисквички и чакайте да седне да вечеря. Затова трябва децата да имат режим на ядене. Спокойно можеше снощи да кажа, че малкия е много злояд. В магазина поиска бонбони и съм му ги обещала от преди 2 месеца да му ги взема - купихме ги. Прибрахме се изяде ги почти всички и изяде 4 мандарини. После отказа вечеря, е какво да кажа, въъъх детето не иска да яде. Ами то се наяло с боклуци.. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какво правим, когато детето спре да яде?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Яну 2016, 16:15

И аз мисля, че често е повод повече на лиготия, отколкото на друго. И преди имаше злояди деца, ама като предлагаш по 10 неща разбира се, че ще избира. Синът ми беше много злояд като малък, но когато аз го гледах винаги си ядеше всичко, дори и с претенции, той обичаше гореща храна. Когато го гледаше майка ми той я правеше на луд и я въртеше както си иска. Още е злояд и много избира, но никак не е гладен, даже бая косъм е загладил. :)
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта