Преяждане при бебета – какво да правим?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Преяждане при бебета – какво да правим?

Мнениеот Fancy » 19 Окт 2013, 11:27

Здравейте, мами!
Видях, че има пусната тема за злоядите дечица, обаче аз имам точно обратния проблем.

Детето ми е на 5 месеца и в момента е на смесено хранене. Но винаги, когато понеча да му махна шишето с биберона започва да плаче. Правя й нормалното количесто АМ, за възрастта й, обаче после си иска да суче.

Нещата бяха в норма, докато беше само на кърма, но тя вече не ми достига, нещата се объркаха, след като започнахме да даваме АМ. Яде доста повече от необходимото, според мен. Дали не слагат в АМ неща, които да засилват апетита? :?

Четох из интернет много страшни неща за преяждащи деца, че се отразява не само на физическото, но и психическото здраве на детето. Другото, което е, че децата с наднормено тегло имат изявена склонност към възпалителни процеси, а когато боледуват, възтановяването има е по-трудно, от колкото при другите деца.

Скоро не сме имали проблеми със здравето, но наистина тази информация много ме плаши. :!:

Не съм сигурна, че педиатъра може нещо да направи по този въпрос. Започна и да наддава на килограми, съответно, затова се допитвам до вас, по-скоро за някакво трикче, което да поспре тази лакомница!
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Преяждане при бебета – какво да правим?

Мнениеот lussy » 19 Окт 2013, 11:40

Аз кърмих моето дете почти през цялото време и не ми е направило впечатление АМ да усилва апетита, но защо пък да не е възможно! Знаеш, че децата се раждат с не толкова доразвита храносмилателна система, също така и нервна. Така, че това може да е причината да яде, а всъщност да не е гладно, като при възрастните.

А колкото до интернет не се доверявай на тази информация, иначе трябва да лягаме и да умираме, ако се водим по нея. Все пак, според мен е добре да се посъветваш с педиатъра, дали е поправимо и нормално, това което се случва :)

Пиши, когато е възможно,за да кажеш как се развиват нещата!
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Преяждане при бебета – какво да правим?

Мнениеот moni.sparrow » 05 Ное 2013, 15:34

Най-добре е да не ги тровиш с тези АМ, но няма как. Ако правиш точно по рецептата АМ, не би трябвало да имаш проблеми, ако започнеш да го правиш по свое усмотрение, може и да има проблем!
А трикчето е да не правиш по-гъстичко или по-мазничко :)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Преяждане при бебета – какво да правим?

Мнениеот Lollipop » 10 Яну 2015, 12:29

Моето дете също обичаше да си хапва, но никога не съм давала повече, от колкото беше необходимо, а по едно време дори го подложих на диета, хахахах. Когато приключи с яденето не му давам друго, освен биберона. Вярно, че в началото не се радваше, но както всяка диета, трябва да се научи човечето в началото. Не е добре да пълнее много, сигурно ще си нормализира килограмите, когато започне да ходи. А и може просто да изглежда по-пълно, до към 8-9м. качва горе долу по килограм на месец, ако е здраво детето. Моето винаги е изглеждало по-пълно, въпреки, че е било в размерите на килограмите и на височината и винаги е тежало страшно много, а имам приятелка, чието бебе беше същите килограми и изглеждаше супер слабо и супер леко беше. Май е истина за едрия кокал и за едрите хора, защото когато го хвана за ръка, вече 6г. по-късно ръката ми се изпълва, костите му са много здрави и едри, ако хвана друго дете е направо като перце в ръката ми :)
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Преяждане при бебета – какво да правим?

Мнениеот Kremiliya » 10 Яну 2015, 14:36

Разсейвайте я докато я яде, и продължете с игри и занимание, за да не се сърди като спрете да я храните :)
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Преяждане при бебета – какво да правим?

Мнениеот Kaya » 12 Яну 2015, 11:17

няма как АМ да е усилило апетита, обикновено децата които ядат адаптирано мляко дори ядат по-малко ;)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Преяждане при бебета – какво да правим?

Мнениеот Lollipop » 29 Юли 2015, 06:17

lussy написа:Аз кърмих моето дете почти през цялото време и не ми е направило впечатление АМ да усилва апетита, но защо пък да не е възможно! Знаеш, че децата се раждат с не толкова доразвита храносмилателна система, също така и нервна. Така, че това може да е причината да яде, а всъщност да не е гладно, като при възрастните.

А колкото до интернет не се доверявай на тази информация, иначе трябва да лягаме и да умираме, ако се водим по нея. Все пак, според мен е добре да се посъветваш с педиатъра, дали е поправимо и нормално, това което се случва :)

Пиши, когато е възможно,за да кажеш как се развиват нещата!

Напротив, децата имат все още вроденото усещане кога да спрат, за разлика от възрастсните, които могат да се тъпчат само защото им е вкусно! Затова трябва да от малки да се съобразяваме с вкусовете им, да не им даваме повече, за да не се приучават на усещането да са нахранени и да им е тежко чак!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Преяждане при бебета – какво да правим?

Мнениеот Kaya » 29 Юли 2015, 06:36

И аз мисля, че децата знаят кога са се нахранили, а не са бездънна яма!
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Преяждане при бебета – какво да правим?

Мнениеот silver933 » 29 Юли 2015, 08:59

Малкия ядеше много не знаеше кога да спре, давахме му колкото трябва и се научи. :) Беше доста завеяно бебе хаха :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Преяждане при бебета – какво да правим?

Мнениеот penny » 29 Юли 2015, 10:02

Май не всички се усещат, а и нали заради това има дозировки за едно хранене на АМ, пак зависи и от детето :idea:
penny
 
Мнения: 498
Регистриран на: 05 Дек 2013, 15:13

Следваща

Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта