Смятате ли, че потребителската такса при лекар е оправдана?

Болници, медицински центрове, лекарски кабинети, аптеки - полезна информация и мнения на пациенти!

Смятате ли, че потребителската такса при лекар е оправдана?

Мнениеот MollyDolly » 21 Окт 2013, 11:03

Наскоро ми се наложи да отида при семейния лекар за направление и съответно заплатих такса - 3.10лв., за един лист хартия.
Отидох след няколко дни при специалист – отново – 3.10лв. и ми каза след седмица да отида пак. Отидох, отново след седмица, потребителска такса – 3.10лв., да не обсъждаме, че трябваше да отида след още 2 седмици и да платя същата такса.

Не мисля, че всеки нуждаещ се, би имал възможността да отдели 15 лева от месечния си бюджет, естествено, без да са включени медикаменти, само за посещение, било то при специалист или семеен лекар.
А щом веднъж GP-то ти е дало направление, нормално ли е да продължаваш да плащаш безконечно дълго?

В крайна сметка, ти отделяш от заплатата си средства, които отиват за твоето здраве, понякога не ги използваш с години, а когато ти се наложи, отново плащаш!
Другото, което съм забелязала, е че нито един лекар не може да ми издаде касова бележка, за парите, които получава.
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Смятате ли, че потребителската такса при лекар е оправда

Мнениеот M.Tasheva » 21 Окт 2013, 14:00

Това е недопустимо, за държава, която има претенции да бъде наричана европейска. Недопустимо е, не да няма такси, а хората да не могат да си ги плащат!
Иначе това ме подсети, че и аз никога не съм получавала касов бон от лекар!
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Смятате ли, че потребителската такса при лекар е оправдана?

Мнениеот Lollipop » 16 Ное 2014, 17:53

Не знам наистина дали трябва да издават касова бележка,но мисля,че така или иначе те вземат останалата сума от здравната каса, така че нямат причина да си укриват прегледа. Но жалкото наистина е,че не могат хората да си позволят таксите и лекарствата.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Смятате ли, че потребителската такса при лекар е оправдана?

Мнениеот Viki Borisova » 05 Апр 2019, 14:46

Нееее, не трябва да има такса. Нали сме здравноосигурени!
Viki Borisova
 
Мнения: 94
Регистриран на: 22 Мар 2019, 11:22

Re: Смятате ли, че потребителската такса при лекар е оправдана?

Мнениеот kalinka-kuku » 13 Апр 2019, 10:50

За мен е нормално да се плати такса, да не забравяме, че здравното осигуряване е около 15 лева на месец, в крайна сметка, тази сума изобщо не е достатъчна за да се покриват всички нужди на всеки човек.
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Смятате ли, че потребителската такса при лекар е оправдана?

Мнениеот Аля » 22 Апр 2019, 15:45

На мен понякога ми дожалява за лекарите, защото са заринати с бумащина. Така че, ако сумата е символична, нямам нищо против.
Аля
 
Мнения: 47
Регистриран на: 17 Яну 2019, 13:26

Re: Смятате ли, че потребителската такса при лекар е оправдана?

Мнениеот Rainy mood » 30 Апр 2019, 14:27

Въобще не ми дожалява за тях, защото те са избрали да работят това. А за таксите - не, не съм съгласна, но нашата също взима такса. А човек понякога няма избор.
Rainy mood
 
Мнения: 39
Регистриран на: 08 Фев 2019, 10:53


Назад към Здравни адреси

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта