Безопасна ли е марката „Клевър”

Похвалете продукт, магазин, фирма или се оплачете от некоректно обслужване, некачествена стока, опит за измама. Споделете мнение или открийте отзив за продукт, услуга или институция.

Безопасна ли е марката „Клевър”

Мнениеот niya_mazova » 21 Окт 2013, 14:56

Големите супермаркети постоянно бълват нова продукция, която е особено евтина и примамлива на пръв поглед.
Билла създаде Клевър има и куп други марки с евтина продукция, но безопасна ли е тя? :roll:
Естествено, че не! Всеки, който се е зачитал в етикетите ще се сети, да кажем, в евтиното плодово мляко се съдържат куп химии, които не само, че не го правят мляко, но и на мястото на плода има „Менделеева таблица”. Тези продукти, приготвени с нискокачествени съставки имат, по-скоро канцерогенен ефект, от колкото полезен за здравето ни.

Под името "Клевър" има един продукт, за който пише, че е прясно мляко и в съдържанието - по същия начин, но аз помня вкуса на прясното мляко и няма нищо общо, с това, което предлагат. Естествено, цената му е символична, около 90 стотинки, но най-лошото е, че и скъпи марки като "Маркели", предлагат същите боклуци на двойна и тройна цена!

Започва да ме дострашава да купувам продукти на "Клевър" и подобни марки, понеже, никога не знаеш на какъв канцероген, би могъл да попаднеш. А когато се натрупат идват истинските бедствия!

За съжаление, децата ни едва ли ще познават вкуса на истинската храма, всичко е превърнато в смесица от консерванти, мазнини, въглехидрати. За едни евтини, за други - доходни!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Безопасна ли е марката „Клевър”

Мнениеот lini_leni » 21 Окт 2013, 23:41

Колко вредни могат да бъдат? В повечето продукти, които купуваме не са от най-натуралните, особено сладките неща и все пак на никой нищо му няма, поне за сега. Не мисля, че има някаква, кой знае колко голяма разлика, дали ще са продукти на Клевър или пък някакеи други. Буклуците са си буклуци, не можем да ги избегнем!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Безопасна ли е марката „Клевър”

Мнениеот Zlatoto_87 » 09 Ное 2013, 23:35

lini_leni написа:Колко вредни могат да бъдат? В повечето продукти, които купуваме не са от най-натуралните, особено сладките неща и все пак на никой нищо му няма, поне за сега. Не мисля, че има някаква, кой знае колко голяма разлика, дали ще са продукти на Клевър или пък някакеи други. Буклуците са си буклуци, не можем да ги избегнем!
разтопена гума след топлинна обработка

Имам някои опасения относно колбасите и кашкавала им.
Кашкавалът им е като разтопена гума и няма нищо общо с вида на нито един от останалите кашкавали, на която и да е друга марка.
На опаковката обаче пише кашкавал от краве мляко! Относно колбасите ми. Кренвиршите не стават за нищо.
Останалите (ликанки, суджуци) са добре овкусени, но стоят някак тричави!
Zlatoto_87
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Окт 2013, 13:45

Re: Безопасна ли е марката „Клевър”

Мнениеот Nightmare » 12 Ное 2013, 14:33

Zlatoto_87 написа:
lini_leni написа:Колко вредни могат да бъдат? В повечето продукти, които купуваме не са от най-натуралните, особено сладките неща и все пак на никой нищо му няма, поне за сега. Не мисля, че има някаква, кой знае колко голяма разлика, дали ще са продукти на Клевър или пък някакеи други. Буклуците са си буклуци, не можем да ги избегнем!
разтопена гума след топлинна обработка

Имам някои опасения относно колбасите и кашкавала им.
Кашкавалът им е като разтопена гума и няма нищо общо с вида на нито един от останалите кашкавали, на която и да е друга марка.
На опаковката обаче пише кашкавал от краве мляко! Относно колбасите ми. Кренвиршите не стават за нищо.
Останалите (ликанки, суджуци) са добре овкусени, но стоят някак тричави!

Замислял ли си се какво има в тях? Мисля, че не е остатъчно да бъдат само добре овкусени, нужни са малко повече качества, за да бъде истинска храна. Лошото, че българите ще продължат да подхранват нискокачествената индустрия и марки като "Клевър", защото не могат да се позволят нещо по-добро.
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Безопасна ли е марката „Клевър”

Мнениеот Zlatoto_87 » 12 Ное 2013, 22:52

Nightmare написа:
Zlatoto_87 написа:
lini_leni написа:Колко вредни могат да бъдат? В повечето продукти, които купуваме не са от най-натуралните, особено сладките неща и все пак на никой нищо му няма, поне за сега. Не мисля, че има някаква, кой знае колко голяма разлика, дали ще са продукти на Клевър или пък някакеи други. Буклуците са си буклуци, не можем да ги избегнем!
разтопена гума след топлинна обработка

Имам някои опасения относно колбасите и кашкавала им.
Кашкавалът им е като разтопена гума и няма нищо общо с вида на нито един от останалите кашкавали, на която и да е друга марка.
На опаковката обаче пише кашкавал от краве мляко! Относно колбасите ми. Кренвиршите не стават за нищо.
Останалите (ликанки, суджуци) са добре овкусени, но стоят някак тричави!

Замислял ли си се какво има в тях? Мисля, че не е остатъчно да бъдат само добре овкусени, нужни са малко повече качества, за да бъде истинска храна. Лошото, че българите ще продължат да подхранват нискокачествената индустрия и марки като "Клевър", защото не могат да се позволят нещо по-добро.


Точно това е, че когато ти се иска да хапнеш "месо", не можеш да си позволиш месо!
Ако ме разбираш! :)
Zlatoto_87
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Окт 2013, 13:45

Re: Безопасна ли е марката „Клевър”

Мнениеот Nightmare » 13 Ное 2013, 16:43

Е, вариант е да си хапнеш месо, ако си гледаш кокошки на терасата! Иначе в магазините предлагат Менделеевата таблица под формата на пиле :cry:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Безопасна ли е марката „Клевър”

Мнениеот Malina » 23 Яну 2015, 13:30

Nightmare написа:Е, вариант е да си хапнеш месо, ако си гледаш кокошки на терасата! Иначе в магазините предлагат Менделеевата таблица под формата на пиле :cry:

Тя да е само менделеевата таблица бива, лошото е, че има неща, които и в таблицата ги няма. :mrgreen:
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Безопасна ли е марката „Клевър”

Мнениеот Kremiliya » 23 Яну 2015, 15:32

за мен са само боклуци, понякога си вземем яйца клевър по-евтини са, друго което ползвам са корите за баница, нищо друго на тази марка не вземам.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Безопасна ли е марката „Клевър”

Мнениеот Mon_ton » 29 Яну 2015, 18:07

Точно пък що се отнася до млечните продукти за мен няма добро и качествено в България, освен някой друг кашкавал! А за Клевър няма какво да говорим, това е марка за хора, които не могат да си позволят друго, за съжаление. Цената им отговаря на 100% на качеството.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Безопасна ли е марката „Клевър”

Мнениеот Pipilota » 30 Яну 2015, 10:42

Ами за тази цена, толкова. Според мен е опасна колкото всяка марка, била на толкова ниски цени.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Похвали се, оплачи се, намерете или дайте своето мнение!

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта