Могат ли родителите да откажат лечение за децата си?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Re: Могат ли родителите да откажат лечение за децата си?

Мнениеот dinkog » 22 Мар 2016, 13:07

Работата е там, че няма как да ги накараш да лекуват децата си на сила. Всеки решава... :roll: Всичко останало е въпрос на здрав разум.
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Могат ли родителите да откажат лечение за децата си?

Мнениеот black » 23 Мар 2016, 14:28

Всеки може да направи всичко, важното е да може да понесе последствията.
black
 
Мнения: 441
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:43

Re: Могат ли родителите да откажат лечение за децата си?

Мнениеот Ваня Стойчева » 30 Мар 2016, 14:44

black написа:Всеки може да направи всичко, важното е да може да понесе последствията.

Много правилно, дали имаш смелостта да откажеш лечение или друго е важно да се знае и какви могат да бъдат последствията. Но има много, които вярват, че лекарите се бъркат в божията работа, други смятат, че лекарствата им вредят и е по-добре да не ги пият. Така на този принцип се влошават хората.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Могат ли родителите да откажат лечение за децата си?

Мнениеот balsam » 31 Мар 2016, 13:20

Мисля, че в България всеки има правото да откаже лечение, дори и родител за детето си. Не знам да се търси съдебна отговорност.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Могат ли родителите да откажат лечение за децата си?

Мнениеот asdddwww » 31 Мар 2016, 15:35

balsam написа:Мисля, че в България всеки има правото да откаже лечение, дори и родител за детето си. Не знам да се търси съдебна отговорност.

защото родителите носят отговорност и всеки сам решава за себе си, никой не може да те принуди да лекуваш или не. :mrgreen:
Аватар
asdddwww
 
Мнения: 324
Регистриран на: 22 Юли 2015, 10:29

Re: Могат ли родителите да откажат лечение за децата си?

Мнениеот Lollipop » 01 Апр 2016, 11:24

Ами малко е глупаво отговорността ти да е е свързана с това да не обръщаш внимание на детето си и здравето му, но след като е позволено от закона, никой не може да попречи.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Могат ли родителите да откажат лечение за децата си?

Мнениеот klara » 01 Апр 2016, 12:41

За отказ да биеш ваксина на детето си може да ти ударят глоба, но за отказ от това да го лекуваш не, така ли? Не ми изглежда правилно.
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Могат ли родителите да откажат лечение за децата си?

Мнениеот silver933 » 01 Апр 2016, 14:06

klara написа:За отказ да биеш ваксина на детето си може да ти ударят глоба, но за отказ от това да го лекуваш не, така ли? Не ми изглежда правилно.

Така горе долу. Ти се замисли, че могат и изобщо да не информират никой, че детето е болно.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Могат ли родителите да откажат лечение за децата си?

Мнениеот pavleta » 04 Апр 2016, 11:50

silver933 написа:
klara написа:За отказ да биеш ваксина на детето си може да ти ударят глоба, но за отказ от това да го лекуваш не, така ли? Не ми изглежда правилно.

Така горе долу. Ти се замисли, че могат и изобщо да не информират никой, че детето е болно.


Ами ако умре това дете, как ще се разбере от какво е умряло? Като не уведомяват никой, че е болно и стане непоправимото, какво става - имало човек и вече няма? Това ми изглежда като принципа на Сталин. Не може така да са нещата. Колкото и да са безотговорни някои родители, не може да няма никакви последици.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Могат ли родителите да откажат лечение за децата си?

Мнениеот страстоцвет » 18 Май 2017, 14:55

Винаги могат да поискат една аутопсия, за да се покажа, че е починало от някакви проблеми. Това е, че родителите до 18 годишнината на децата с иимат пълно право над живота им, коет не трябва да е така. От време на време се присещат социалните, обикновено неефективно и не там където наистина има нужда.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

ПредишнаСледваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта