Как реагирате на кампаниите подпомагащи тежко болните?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Как реагирате на кампаниите подпомагащи тежко болните?

Мнениеот bojo_kolev » 22 Окт 2013, 11:25

Често се пускат репортажи за дарителски кампании в сутрешните блокове или между рекламите. В новините се съобщават за поредните необмислени действия на здравните институции, заради които страдат тежко болни хора.

В началото се опитвах да дарявам на кампаниите по Коледа, поне, колкото мога да отделя, но сега смятам, че са просто фалшиви. Обстановката в държавата е такава, че и да искам да го направя, просто нямам възможността.

Какви са емоциите, които изпитвате към тежко болните жертви на институциите? :?

Единствената ми реакция е съжаление към тези хора. Съжаление към болните, че са попаднали в държава, която привидно се грижи за тях. Ядосвах се, наистина много в началото, че не мога да помогна на всички, чувствах се някак виновна за това, но ако можехме да помогнем на всички нямаше да живеем тук, нали? :!:
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Как реагирате на кампаниите подпомагащи тежко болните?

Мнениеот dejavu » 22 Окт 2013, 12:13

Тъжна е гледката, най-лошото, е че не може да се помогне, лично аз де. Тези, които могат, естествено, че нехаят, не говоря само за институции, но и за хората с възможности :!:
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Как реагирате на кампаниите подпомагащи тежко болните?

Мнениеот Lollipop » 28 Ное 2014, 17:38

Тъжно ми е разбира се, особено като знам, че не мога да помогна. Тъжно е,че се крадат милиарди от държавата, а хора умират въпреки, че имат шанс за лечение. Не пожелавам никой да се разболява, това е най-големият ми страх... в тази бедна държава .... :cry:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как реагирате на кампаниите подпомагащи тежко болните?

Мнениеот zagrijena » 20 Яну 2016, 15:36

На призивите по телевизията имам повече вяра, но на тези които обикалят по домовете на хората и по улиците не особено. Нагледахме се на фалшиви кампании, за съжаление.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Как реагирате на кампаниите подпомагащи тежко болните?

Мнениеот Snejna » 20 Яну 2016, 16:01

zagrijena написа:На призивите по телевизията имам повече вяра, но на тези които обикалят по домовете на хората и по улиците не особено. Нагледахме се на фалшиви кампании, за съжаление.

Определено на телевизията а и на социалните мрежи повече може да се вярва, от врата на врата много често лъжат, но понякога няма как да откажеш. нека самите хора, които събират парите, ако нямат нужда, да си носят хомота от това.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Как реагирате на кампаниите подпомагащи тежко болните?

Мнениеот iriny » 20 Авг 2019, 14:28

Не са фалшиви новини за съжаление. Лично аз имам приятелка, която се бори за живота на сина си и набира средства за лечението му в чужбина чрез кампания. Тъпото е, че тук не могат да му помогнат, държавата ни не разполага нито с необходимите кадри, нито с необходимите ресурси. А защо и трябва ли да е така?
iriny
 
Мнения: 388
Регистриран на: 07 Авг 2019, 12:17


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта