Безплатното лечение в ЕС се доплаща?

Най - горещите теми от сферата на здравеопазването.

Безплатното лечение в ЕС се доплаща?

Мнениеот M.Tasheva » 25 Окт 2013, 11:19

Появи се новина, че от днес лечението и за българите става трансгранично, т.е. ще могат да се лекуват свободно в държавите от Европейския съюз.

Естествено и тук има малка уловка за "безплатното лечение" в ЕС. След като пациентът е поел разходите по лечението си, НЗОК ще му ги възстанови, но по тарифите на българските болници, т.е. разликата остава за пациента!

А вие бихте ли се възползвали от подобно "безплатно" лечение? Реално, първо всеки месец си внасяме здравната осигуровка, а после трябва да доплащаме и то в евро. Или греша?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Безплатното лечение в ЕС се доплаща?

Мнениеот lussy » 25 Окт 2013, 11:25

Хаха, напълно в духа на българската система. Защо се мъчим да направим невъзможни неща, когато няма пари за служителите в българските болници.
Бюджета на болничните заведения се орязва, така че медицинския персонал да не получава заплати по коледните празници, но и ние да сме в кюпа, и ние сме си европейци! :evil:
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Безплатното лечение в ЕС се доплаща?

Мнениеот PasDeDeux » 25 Окт 2013, 11:27

lussy написа:Хаха, напълно в духа на българската система. Защо се мъчим да направим невъзможни неща, когато няма пари за служителите в българските болници.
Бюджета на болничните заведения се орязва, така че медицинския персонал да не получава заплати по коледните празници, но и ние да сме в кюпа, и ние сме си европейци! :evil:

Аз не мисля така! Мисля, че това е страхотна възможност за българите да получават качествено лечение, макар и с доплащане! Дано не се налага, но бих се възползвала от подобна възможност!
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53


Назад към Здравна политика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта