Чай Ройбос - пакетче или насипен

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Чай Ройбос - пакетче или насипен

Мнениеот YoLindi » 25 Окт 2013, 12:38

Здравейте, отново дойде сезона на чайовете!

Миналата зима си бях взимала чай на PICKWICK – Ройбос, стана ми любим!
Вчера си взех отново Ройбос, но не на тази марка, харесвам повече насипните и реших да пробвам.
След като го опитах бях отвратена, вкусът беше много по-лош, силен и натрапчив, от колкото чая в пакетче! :oops:

Почетох малко из сайтовете и разбрах, че в ЮАР (от където и произхожда чая) никога не го пият чист, а 50/50 разреден с мляко. Не зная дали скоро ще мога да посегна към насипния Ройбос отново.

Не можах да повярвам, дали насипният чай е бил негоден или тези в пакетчетата ги преароматизират и претопяват вкуса и аромата?

Мисля, че е време да разнообразя, след това посегателство над сетивата ми с насипния Ройбос! Дайте ми идеи, кои са любимите ви чайове? :idea:
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Чай Ройбос - пакетче или насипен

Мнениеот dejavu » 25 Окт 2013, 12:48

Не зная дали има фалшиви чайове, до сега не съм попадала на такъв. Купувала съм и аз насипен Ройбос, вярно, че е силен вкусът, но на мен ми допада, особено с мляко, както си написала. Иначе този от липов цвят ми е от фаворитите, заедно в тези, които имат канела в тях, например има един, не зная фирмата, но чая се казваше Jamaica - върховен!
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Чай Ройбос - пакетче или насипен

Мнениеот Fancy » 07 Ное 2013, 16:30

Ммм, случила си на лош чай или сетивата ти са по-различни от на другите. Вярно е, че има малко по-особен вкус, но иначе си е ок, дори ми е един от любимите! :) :)
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Чай Ройбос - пакетче или насипен

Мнениеот _Лилия_ » 11 Фев 2019, 12:46

Съвсем различен е ароматът на насипния Ройбос!
Всъщност това се отнася за всеки чай. Пакетираният винаги е по-блудкав, поне за моите сетива.
_Лилия_
 
Мнения: 187
Регистриран на: 26 Окт 2018, 08:57


Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron