Какви джобни ви дават вашите?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот Rali_hr » 26 Мар 2015, 16:47

MollyDolly написа:Като се има предвид, че тука става въпрос за тийнейджър, нито 3, нито 4 лева са достатъчни, особено ако има повече социални контакти и е постоянно на някъде. Смятам, че биха ти били достатъчни 5 лева, на моята племенница да кажем дават 200 за целия месец, съответно тя спестява и си купува това, от което се нуждае, (изключвам по-скъпите дрехи и обувки) вечер може да излиза и не се чувства така зависима, нито пък техните! Помоли родителите си, ако имат възможността, разбира се да ти ги дават накуп паричките, така ще можеш да боравиш по-лесно с тях или поне ще се научиш!

Не бих давала парите на куп, ако си похарчи парите то и ти знаеш и детето знае, че ще му дадеш и така няма как да се научи! А и 200лв. са супер голяма сума за целия месец, това са по 10лева на учебен ден, та аз не харча толкова дневно! Нека да се научи да си цени парите има определена дневна или седмична сума, да се разполага с нея, но 200лв за месеца е абсурдно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот rabotnata pchela » 30 Мар 2015, 14:20

Като бях ученичка, преди 7-8 години, моите родители ми даваха по 4лв. на ден! :roll:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот kalinka-kuku » 31 Мар 2015, 14:35

rabotnata pchela написа:Като бях ученичка, преди 7-8 години, моите родители ми даваха по 4лв. на ден! :roll:

Нямам деца още, но смятам съвсем нормално да им се дават не повече от 5лв. на ден в това число да им влизат и кафетата. В крайна сметка, не можеш да даваш на детето толкова, че да не усеща и да не цени парите. С други думи, ако си носи обяд, то няма причина да харчи по 10лв. на ден, родителите нима трябва да му спонсорират цигарите!? :?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот mix_twix » 25 Юни 2015, 16:23

А лятото оставяте лиим джобни на вашите деца и за каквко и по колко? гледам сестра ми продължава с логиката от учебната година, на мен не мис е вижда нормално това. :roll:
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот Monika_Spasova » 30 Юни 2015, 15:00

mix_twix написа:А лятото оставяте лиим джобни на вашите деца и за каквко и по колко? гледам сестра ми продължава с логиката от учебната година, на мен не мис е вижда нормално това. :roll:

:roll: Е да много ясно, нали пак си има разходи детето, какво като не ходи на училище, излизането с пряители струва пари ;)
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот Viktor_11 » 06 Апр 2017, 12:24

На мен ми дават на седмица по 40 лева в понеделник и аз си ги харча както н амеря за добре, често си спестявам от тях за нещо, което искам.
Viktor_11
 
Мнения: 17
Регистриран на: 14 Фев 2017, 12:28

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот S_Milenska » 30 Юни 2017, 10:24

Седмично да се дават пари е най-разумно, 200 лева на месец е смешно, то може и повече да похарчи през този месец, ако родителите му са преценили, но това да са джобните му е направо потресаващо! Просто е много. 40 лева на седмица е добра сума, достатъчна да има по 8 лева всеки ден, предостатъчно пари като се има предвид, че не излиза всеки ден.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот rabotnata pchela » 03 Юли 2017, 14:22

Ама много ясно, това не е нормална практика да се дават по 200 лева на детео на месец, че да си имало! Точно все едно да му спонсорирам цигарите,а лкохола и други вредни навици. Не го одобрявам. Сега му давам на моя син по 4 лева на седмица, стигат му. :)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот Alex_mor » 05 Юли 2017, 10:27

На малките, дето не ходят никъде и по 50 ст им стигат на ден, като слязат пред блока да си купят 2 ябълки да изядат. На големите по 5 лева на ден им стига да си изпият едно кафе с някоя мацка и да си хванат автобуса да се приберат.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот Lisica » 27 Окт 2017, 12:11

Нашите ми даваха по 50 лева седмично да си ги харча както намеря за добре, като в това число севкючваше и всичко за училище, учебници, униформи, раници и т.н. даваха ми и през лятото с условието сама да се приготвя за училище.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта