Какви джобни ви дават вашите?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот Elepharm » 21 Ное 2017, 19:25

В средно училище близо до нас наскоро арестуваха двама дилъри-ученици, които през голямото междучасие продавали екстази на свои връстници срещу 50 лв хапчето. Очудвах се откъде тези тийнейджъри разполагат с толкова пари, ама като чета вашия форум си го обясних. Не е нормално според мен голямо количество пари на куп да се дават на дете, па макар и поотраснало, то ние понякога правим глупости, а камо ли те.
Дъщеря ми е на 12, учи до обяд, после обядва вкъщи, най-често си носи закуска в училище, понякога, когато не носи й давам левче и така правят повечето от родителите в класа. Които им дават повече пари отново всичко е похарчено, разбира се, но за какви ли не глупости. Спестовници, поне в техния клас, няма.
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот kikimoraa » 21 Ное 2017, 19:32

И аз съм против да се дават пари на децата. Едно е да им дадеш няккава сума, да сеучат на спестовност, друго е да се прекалява. И то да си дават парите накрая, за да се надрудат. По-добре да ходят с по 5 лева на ден. Достатъчни са и за кафе и за закуска на по-големите деца.
kikimoraa
 
Мнения: 255
Регистриран на: 26 Мар 2017, 11:03

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот fawla » 22 Ное 2017, 11:04

Наистина не се замислят родителите, че когато имат на куп пари децата могат да ги дадат за много лоши неща, за разлика от друг път, когато може да се ограничат в купуването на глупости и най-вече на опасни неща за децата. Ако нямат пари или трябва да събират един месец за да си вземат екстази няма да им е толкова ценно,колкото, ако могат да го купят веднага.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот Pipilota » 23 Ное 2017, 13:29

Практиакта трябва да е всеки ден по малко. Не може да се оставят стотици левове на децата, за да си имали за целия месец!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот silver933 » 15 Фев 2018, 14:43

Стотиците левове правят от хлапетата дилъри. :) както искате го приемайте... имат ли достатъчно джобни, могат да завъртят някой допълнителен доход, така да се каже.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот S_Milenska » 16 Фев 2018, 11:05

Дори седмично ми се струва неправилно да се дават пари, но айде да кажем, че така е по-поносимо, всеки може да прецени как и кога да си похарчи парите. Но пък за месец да се дават е безумие, точно буташ на детето си възможност да направи някоя огромна глупост.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот Lollipop » 21 Юни 2018, 16:33

Много ми е сложен този въпрос, на дъщеря ми й давам 4 лева когато отива на училище, мисля, че й стигат, даже си пести.
когато е у дома не й оставям пари, ако инцидентно реши да излезе с приятелки си взема пари от спестяванията, ако има планирано излизане преценяме заедно колко ще й трябват според това,къде отиват.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот Малката » 26 Окт 2018, 13:44

Нашите ми дават по 4 лева на ден, но аз не пуша, така че ми е ок. Колкото да си взема нещо за пиене и дреболия за хапване. Дават ми ги седмица за седмица.
Малката
 
Мнения: 23
Регистриран на: 26 Окт 2018, 10:14

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот Pipilota » 26 Окт 2018, 13:51

Малката написа:Нашите ми дават по 4 лева на ден, но аз не пуша, така че ми е ок. Колкото да си взема нещо за пиене и дреболия за хапване. Дават ми ги седмица за седмица.

за почивните дни същите пари ли ти дават? Синът ми държи уикенда да получава различна, по-висока сума, сега получава по 5лв дневно.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви джобни ви дават вашите?

Мнениеот София » 05 Мар 2019, 11:16

Давам на седмица - 10 лева. Както прецени, така да си ги похарчи. Ако ги похарчи за три дни, после няма да има и това е.
София
 
Мнения: 111
Регистриран на: 05 Дек 2018, 11:16

ПредишнаСледваща

Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта