Кога може да се направи лазерна корекция на зрението?

Кога може да се направи лазерна корекция на зрението?

Мнениеот YoLindi » 29 Окт 2013, 12:05

Привет! Пиша, понеже не зная как да се справя с този проблем, а ми тежи!

От дете имам проблеми със зрението. Отначало бяха малки диоптрите, но с възрастта започнаха да се увеличават. Сега съм на 25 години и ми е омръзнало да нося очила.
Чела съм, че е препоръчително лазерната корекция да се направи след 25 години, защото е възможно възвръщането на диоптри.

А има ли шанс лазерната корекция да бъде неуспешна? В такива случаи възможни ли са сериозни последствия за зрението като слепота?

Не съм чувала много за лазерното лечение и не зная в какви случаи се прилага.
Дали някой, който е по-наясно ще може да сподели?
YoLindi
 
Мнения: 447
Регистриран на: 02 Окт 2013, 12:28

Re: Кога може да се направи лазерна корекция на зрението?

Мнениеот lussy » 29 Окт 2013, 12:10

Трябва да се довериш да специалист, който е изпитан. Ако си решила да направиш тази стъпка, най-добре да събереш възможно най-много мнения, според мен, за лекари и да се довериш на възможно най-добрият.
Чувала съм за хора, които имат проблеми след операцията, но в рамките на месец отшумяват оплакванията. Естествено е най-добре да те упъти професионалист! :)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Кога може да се направи лазерна корекция на зрението?

Мнениеот look » 11 Фев 2014, 22:21

Най- напред проучи добре, информирай се, консултирай се със специалист.
look
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Фев 2014, 22:18

Re: Кога може да се направи лазерна корекция на зрението?

Мнениеот Evangelina » 12 Фев 2014, 11:23

look написа:Най- напред проучи добре, информирай се, консултирай се със специалист.


Мои роднини го направиха и не бяха доволни. Честно казано, предпочитам очилата. Да, старомодно е, но спестява други грижи.
Evangelina
 
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Фев 2014, 16:39

Re: Кога може да се направи лазерна корекция на зрението?

Мнениеот Alex_Ganeva » 10 Апр 2016, 16:24

Здравейте на всички!
Относно лазерната корекция на зрението искам да споделя моя опит. Направих си операцията есента на 2015г.
На 24 години съм и бях с висок диоптър -7.00 и на двете очи, като носих очила от дете, а после и лещи...
Много се страхувах да предприема тази крачка и направих доста голямо проучване - всички плюсове и всички минуси. В крайна сметка взех решение и си направих корекцията в очна клиника EyeSTAR в Истанбул. Не мога да ви опиша милото и предразполагащо отношение на целия екип!
В клиниката се говори на български език, обясняват всяка процедура, която ти се прави.
Първо подлежиш на двучасов преглед, на който се взема решение, дали си подходящ за корекция или не. Ако се окаже, че всичко е наред, се пристъпва към операцията, по време на която трябва само да гледаш в зелената светлинка и после вече виждаш. Очичките малко парят, но когато ти сложат от капките и вече всичко минава и виждаш веднага. След операцията е задължително да си починеш около 4 часа, ако можеш да поспиш направо и на следващия ден имаш контролен преглед и край.
Хубавото в тази клиника е, че цената е по-евтина от тези в България - 1200 евро за двете очи с включени настаняване, застраховка и доживотни прегледи! До момента аз се чувствам прекрасно, мечтата ми е реалност и вече виждам! Най-сърдечно поздравявам целия екип на клиника EyeSTAR и ако някой се колебае дали да си направи операцията и къде...да не се замисля: www.eyestar.bg
Alex_Ganeva
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Апр 2016, 16:21

Re: Кога може да се направи лазерна корекция на зрението?

Мнениеот Ваня Стойчева » 10 Апр 2016, 16:34

Дста скъпо. А лазерни корекции се правят само ако си късоглед, нали? което е разбираемо де,с поред мен е по-голям дискомфорт, защото когато си навън не виждаш добре. А дали може да се прави корекция при по-малък диоптър и после дават ли се гаранции, че зрението няма да се наруши отново? и съотвено, ако стане, може ли да се направи нова операция?
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Кога може да се направи лазерна корекция на зрението?

Мнениеот stanislav.kiosev » 05 Май 2016, 18:44

Здравейте,аз си направих лазерна корекция на зрението в Истанбул в Eyestar на 26.04.2016(преди 10 дни) и съм много доволен от резултата и отношението на всички от клиниката.
stanislav.kiosev
 
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Май 2016, 18:38

Re: Кога може да се направи лазерна корекция на зрението?

Мнениеот Monika_Spasova » 08 Май 2016, 13:24

stanislav.kiosev написа:Здравейте,аз си направих лазерна корекция на зрението в Истанбул в Eyestar на 26.04.2016(преди 10 дни) и съм много доволен от резултата и отношението на всички от клиниката.

Колко ти беше диоптъра преди операцията? Аз съм с 1.25 и се чудя дали има смисъл от операция, но определено ми е проблем и ми е некомфортно.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с очни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта