Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот rabotnata pchela » 22 Мар 2015, 21:27

Не знам защо хората се чудят и чакат в такива ситуации, а не ходят при специалист. За щастие, подобни гласови проблеми лесно се решават, като се обърне сериозно внимание и се помага на децата чрез специалист. Не очаквайте да го израстат, защото може и да стане, а може и да не стане.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот kauda » 23 Мар 2015, 17:45

Защо не се обръщате от рано към специалист, макар че разбирам, че и лекарите понякога не се усещат за какво става въпрос :)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот Pipilota » 22 Юни 2016, 17:00

kauda написа:Защо не се обръщате от рано към специалист, макар че разбирам, че и лекарите понякога не се усещат за какво става въпрос :)
Ами чуденето все не върши работа, и това "то ще го израсте'' и стигаме вече до проблемите, които изискват по-сериозно лечение.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот *Пролет* » 08 Ное 2018, 13:17

До към 3-годишна възраст от логопед знам че не е притеснително. Тогава вече е добре да се направи консултация. Обикновено проблема е решим и заекването изчезва самО.
Детето ми заекваше, но не от самото начало, а просто една сутрин се събуди и заекваше. Без вкъщи да се е случвало нищо драматично. Ходихме на логопед, каза че е заради бързото натрупване на речников запас и ще отшуми. Ако ли не, да отидем пак. Но наистина от само себе си мина. Не я прекъсвахме, не я препирахме, изслушвахме я, гледахме да сме спокойни.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Предишна

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта