Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот lussy » 29 Окт 2013, 14:04

Доста съм смутена от случилото се!
Детето ми с проговарянето си започна да заеква, това се случи наскоро.
Понякога, си изказва всичко гладко, друг път заеква на една дума и след това спира да говори, за около 5 минутки, докато й мине.

Това ме разтревожи много и от една страна се чудя дали да не я водя на логопед или нещо такова.

От друга страна, тя едва си прави изречения, така че не зная дали трябва да я натискам веднага, мисля, че това допълнително би я стресирало. Дали заекването може да се израсте, без да я насилвам?
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот lini_leni » 29 Окт 2013, 14:07

Мисля, че само ще я стресираш допълнително. Не виждам смисъл от толкова малка да я водиш насам и натам. Понякога децата минават през такива периоди, а след това всичко си влиза в крачка!
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот pravdomira » 09 Ное 2013, 14:18

Вижте то зи клип:
http://vbox7.com/play:b1cca51c
pravdomira
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Ное 2013, 14:17

Re: Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот vania_delkova » 10 Ное 2013, 12:32

Здравейте, в отговор на въпроса Ви: като времева рамка може да се изчака - за момиче до 2год. и половина, а за момче до 3 години. Заекването не може да се израсте. Трябва да се обърнете към логопед, не се притеснявайте, че може да стресирате детето си, тъй като корекцията и самата работа е под формата на игра.
vania_delkova
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Ное 2013, 12:20

Re: Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот Zlatoto_87 » 10 Ное 2013, 13:30

Като малък съм заеквал след уплаха от някакво куче.
Води ли са ме при някаква баба, която ме е "весила".
Нз какво точно е това, но според родителите ми, заекването е спряло още на същия ден.
Zlatoto_87
 
Мнения: 45
Регистриран на: 29 Окт 2013, 13:45

Re: Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот lussy » 14 Ное 2013, 18:25

vania_delkova написа:Здравейте, в отговор на въпроса Ви: като времева рамка може да се изчака - за момиче до 2год. и половина, а за момче до 3 години. Заекването не може да се израсте. Трябва да се обърнете към логопед, не се притеснявайте, че може да стресирате детето си, тъй като корекцията и самата работа е под формата на игра.

Племенникът ми заекваше, точно като дъщеря ми, сега той е в четвърти клас, а вече няма проблеми с това. Сигурни ли сте, че заекването не може да се израсте? Имах и съученичка, с която бяхме от първи клас заедно, а и от преди това, тя заекваше страшно много, също не е ходила на логопед, но сега говори нормално.
От една страна ме е страх да не "предържа" детето, от друга да не го стресирам, продължавам да твърдя, че може да бъде стресирана, защото е много срамежлива, наистина много, дори ако някой за нея непознат я заговори, обръща гръб и тръгва.
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот Rali_hr » 24 Ное 2014, 12:54

Понякога пък като си мислим,че нещото ще се израсте, проблемът става далеч по-голям... така че много много не се бавете, срещата с логопед не е никак страшна, те имат по-добър подход към децата, отколкото вие имате ;) Ще ѝ показват картинки и ще си говорят, нищо страшно.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот Kaya » 28 Ное 2014, 16:34

Хубаво е да се следи състоянието, защото не се знае кога и дали ще се влоши, а колкото по-рано се работи по един проблем, толкова е по-вероятно да се реши по-лесно :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот Pipilota » 09 Дек 2014, 10:08

lussy написа:
vania_delkova написа:Здравейте, в отговор на въпроса Ви: като времева рамка може да се изчака - за момиче до 2год. и половина, а за момче до 3 години. Заекването не може да се израсте. Трябва да се обърнете към логопед, не се притеснявайте, че може да стресирате детето си, тъй като корекцията и самата работа е под формата на игра.

Племенникът ми заекваше, точно като дъщеря ми, сега той е в четвърти клас, а вече няма проблеми с това. Сигурни ли сте, че заекването не може да се израсте? Имах и съученичка, с която бяхме от първи клас заедно, а и от преди това, тя заекваше страшно много, също не е ходила на логопед, но сега говори нормално.
От една страна ме е страх да не "предържа" детето, от друга да не го стресирам, продължавам да твърдя, че може да бъде стресирана, защото е много срамежлива, наистина много, дори ако някой за нея непознат я заговори, обръща гръб и тръгва.

Ама какво стресиране, да не мислите, че то ще е наясно къде ще ходи и да не си мислите, че там ще е като на изпит?! Все едно като пиете кафе с приятелка и тя като се закача с детето ви то да бъде стресирано?! :shock: По-добре е според вас да чакате, да стане чудото, вместо овреме да се консултирате с лекар, щото можело да се стресира, когато някаква леличка му показва кученца и котенца и влакчета?! :shock: :shock: :shock: :shock:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Детето ми заеква откакто проговори, какво да правя?

Мнениеот Slavena » 16 Мар 2015, 12:57

И моето заеква, но ще му мине с времето, не мисля, че е нещо притеснително :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта

cron