Лечим ли е предменструалният синдром?

Съвети за родители, отношения между тийнейджъри и възрастни, трудни въпроси

Лечим ли е предменструалният синдром?

Мнениеот Lyomi » 31 Окт 2013, 13:16

Здравейте, тийнове!
Имам проблем, който се появи съвсем скоро – предменструален синдром!
До сега съм нямала никакви оплаквания нито преди, нито по време на цикъл.

Преди 2 месеца, обаче започнаха мъките. Седмица преди цикъл имам, може би, всички възможни симптоми – гадене, виене на свят, болки в корема, главоболие, задържам вода и за капак – акне.

Не зная как да се справя с предменструалният синдром! Започвам все по-трудно да уча, не мога да запомням, успеха ми в училище се понижи! В тези адски седмици – преди и по време на цикъл, единственото, което мога да правя е да лежа и спя!

Майка ми, също не може да ми даде съвет, никога не й се е случвало нищо подобно!
Пробвахме с хапчета от типа на Нурофен Форте – имаха ефект, но много краткотраен.

Трябват ми спешни мерки за справяне с това!!! Въобще лечим ли е предменструалният синдром, дайте ми съвет!
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Лечим ли е предменструалният синдром?

Мнениеот Harmony » 31 Окт 2013, 13:26

Никога не съм попадала в подобна ситуация, но звучи ужасно! Мисля, че най-добре е да се посъветваш с гинеколог или GP. Има медикаменти, които облекчават тези симптоми, не се отчайвай, но говори с лекар, за да ти предпише най-ефикасното средство, което би ти помогнало!
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Лечим ли е предменструалният синдром?

Мнениеот Irena Dimitrova » 11 Ное 2013, 13:51

Зa това няма лек........!
Имам предвид това че ПМС е при всяка жена или момиче,
Никой не се е оттървaл от това.......!
УСПЕХ С ТОВА......! ;)
Живей, дивей и всичко ще е ОК.......!
Irena Dimitrova
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Ное 2013, 11:51

Re: Лечим ли е предменструалният синдром?

Мнениеот Lyomi » 13 Ное 2013, 15:57

Irena Dimitrova написа:Зa това няма лек........!
Имам предвид това че ПМС е при всяка жена или момиче,
Никой не се е оттървaл от това.......!
УСПЕХ С ТОВА......! ;)

Аз не държа да се отърва напълно от това! Имам нужда само да намалеят всички болки, защото съм неадекватна! Трябва да има нещо, което да претъпи болките, не може да е така напреднала медицината, а те да ми вдигат ръце! :( :( :(
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Лечим ли е предменструалният синдром?

Мнениеот Катя Венкова » 16 Яну 2014, 12:58

Има билкови медикаменти-Фемикур"Н" или Неоменор-по схема,но е необходим преглед,за да изключи заболяване!
Катя Венкова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Окт 2013, 15:51

Re: Лечим ли е предменструалният синдром?

Мнениеот mamina » 13 Юли 2016, 16:36

Имам приятелка, която без да пие силни болкоуспокояващи, не може да се надигне от леглото. Ходи като ударен самолет през този период.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Лечим ли е предменструалният синдром?

Мнениеот Monika_Spasova » 13 Юли 2016, 19:22

На някои жени много тежко им минава месечния цикъл, а и дните преди него и по време на цикъл, истински тормоз настава. :( Не мисля, че има лечение, но много жени не се сещат, че неправилното усещане по време на цикъл, може да е знак, че нещо не е наред. Реално, за да е една жена без проблеми с цикъла, не би трябвало да има никакви признаци.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Лечим ли е предменструалният синдром?

Мнениеот analizatorka » 14 Юли 2016, 10:20

За съжаление трудно може да се намали действието на ПМС. Но и ако се появят оплаквания и притеснителни болки и симптоми при жена, която досега не е имала такива, това според мен е сигнал за нещо сериозно и трябва да се отиде на гинеколог.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Лечим ли е предменструалният синдром?

Мнениеот Malina » 15 Окт 2018, 15:17

Чак лечение не, но може да се подобри състоянието, храненето е изключително важно,отделно могат да се приемат различни добавки, които са си чисто женските минерали и витамини, да се пие цинк, магнезий, да се пие омега 3, както и б6 :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33


Назад към Тийн свят

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron