Къде да намерим бебешки пюрета със сигурен произход?

От кърменето, през захранването, до храненето на детето, полезни и вредни храни, рецепти

Къде да намерим бебешки пюрета със сигурен произход?

Мнениеот niya_mazova » 01 Ное 2013, 12:01

Здравейте, мами!
Исках да ви попитам как се справяте с бебешките пюрета? До сега винаги съм приготвяла сама пюретата за мъника, за да знам, че са със сигурен произход. От скоро започнах да работя от вкъщи и ми става все по-трудно да се справям с всичко сама.

Посъветвайте ме за марка бебешки пюрета, която да е със сигурен и качествен произход!

Защото за купешките пюрета съм чувала много лоши неща. За сега не зная да има пострадало дете, от подобно нещо, но оплаквания със сигурност биха се появили във времето.

Купените бебешки пюрета се тъпчат не със свежите зеленчуци, показани на етикета, а с нишесте и вода, за да е достъпна цената и сито детето. Тези съставки, обаче, предразполагат към зъбен кариес от най-ранна възраст.
За постигане на оптимални резултати в количество и цена, фирмите производители добавят вещества, които са потенциални алергени като глутенът.

В магазините за здравословно хранене, които проверих, нямаха бебешки пюрета. Знаете ли място, на което мога да открия такива?
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Къде да намерим бебешки пюрета със сигурен произход?

Мнениеот MollyDolly » 01 Ное 2013, 12:15

Най-лесният вариант е да поръчаш по интернет. Има много и различни био маркети с качествена стока. За да не плащаш всеки път доставка, можеш да си поръчваш храна за месец - толкова, колкото сметнеш, че ще изяде мъничето. :)
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Къде да намерим бебешки пюрета със сигурен произход?

Мнениеот lussy » 04 Ное 2013, 15:47

Никога не можеш да бъдеш сигурна за произхода на бебешките храни. Вярно е, че може и да има такива без толкова консерванти, но и цената им е прилична! Иначе най-доброто място е Интернет! :)
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Къде да намерим бебешки пюрета със сигурен произход?

Мнениеот Lisica » 14 Сеп 2017, 11:42

Чак толкова сигурни няма как, трябва да се доверяваш на етикета, а фирмите са няколко, които правят пюрета, ако искаш на 100% да си сигурна в това,което получаваш е най-добре да си направиш домашни пюрета.
Аватар
Lisica
 
Мнения: 1044
Регистриран на: 25 Мар 2015, 09:55

Re: Къде да намерим бебешки пюрета със сигурен произход?

Мнениеот Monika_Spasova » 18 Сеп 2017, 18:05

От магазина трудно се намира сигурен произход, освен, ако не са някои био продукти, иначе е малко вероятно да се открие нещо с добро качество. А и като виждаме какви са на вкус домашните пюрета и какви са купените... чак се чудя как ги създават такива
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Къде да намерим бебешки пюрета със сигурен произход?

Мнениеот silver933 » 14 Юни 2018, 16:25

Ние купуваме на ХИП, както и пюретата от лидл се харесват на децата, все още дори и големи им вземаме щото много ги обичат.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Къде да намерим бебешки пюрета със сигурен произход?

Мнениеот Rali_hr » 11 Окт 2018, 10:52

Мисля, че пюретата са с наложен стандарт и всички са еднакви. Е има по-качествени и по-некачествени
И все пак ако искаме да знаем какво точно яде бебето ни, трябва да сготвяме ние храната му, което не е чак токова трудоемко.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Къде да намерим бебешки пюрета със сигурен произход?

Мнениеот Fury » 06 Дек 2018, 15:28

Те дори домашните не са вече идеалния вариант, ако плодовете и зеленчуците са купешки. Ама това е най-малкото зло и аз така процедирах - с домашно приготвени пюрета.
Fury
 
Мнения: 112
Регистриран на: 06 Дек 2018, 15:00

Re: Къде да намерим бебешки пюрета със сигурен произход?

Мнениеот Дороти » 14 Яну 2019, 10:25

Домашно приготвените. Може да са обработвани продуктите, от които се правят, но поне няма друго. Няма сол, няма консерванти, оцветители.
Дороти
 
Мнения: 150
Регистриран на: 25 Окт 2018, 10:10


Назад към Хранене и захранване

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта