Травма в дясната част на гърдите и стомаха

Травма в дясната част на гърдите и стомаха

Мнениеот Ivan Vasilev » 23 Юли 2011, 09:18

Здравейте. Преди 10 дни бях нападнат и бит от цигани. От тогава ме мъчи болка и тежест в дясната част на гърдите и под ребрата. Ходих на лекар. Преслуша ме и каза, че ми няма нищо. Предписа ми хапчета за спазмите, но освен спазмите ме боли и долу в дясната част между бъбреците и ребрата, където изпитвам някаква тежест. От 3 дни не мога да спя а много ми се спи и се чувствам адски изтощен. Заспивам за половин - един час и се събуждам, след което не мога да заспя с часове. Ходя често да уринирам (по-често от обикновеното). Притеснен съм и не зная какво да правя. Моля за съвети от ваша страна ще съм ви много благодарен.
Ivan Vasilev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 23 Юли 2011, 08:57

Re: Травма в дясната част на гърдите и стомаха

Мнениеот southern_sun » 25 Юли 2011, 14:23

На какъв лекар ходи? Няма ли да е по-добре да отидеш да те види хирург и да ти се направи една графия. Може да е наистина сериозно :|
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Травма в дясната част на гърдите и стомаха

Мнениеот Ivan Vasilev » 18 Фев 2013, 05:44

Здравейте, пиша със закъснение, но все пак бих желал да споделя как се развиха нещата от тогава..... ходих на ултразвук и доктора каза, че няма проблем. Преди това ходих при личния си лекар и му казах така и така, а той ми каза следното "младо момче си, нищо ти няма недей се излага" . Все пак се съгласи да ми направи кардиограма и ми пусна изследвания на урината, след което каза, че уж всичко ми е наред(със сърцето и черния дроб). Обаче аз и до ден днешен си изпитвам дискомфорт, което означава, че определено нещо не е наред! Често нямам апетит, ям колкото да не умра от глад. Висок съм 180см. и тежа 70кг. Понякога се появава ужасна кашлица от която дори ми се повдига(особено след хранене), което пък ми говори за нещо свързано с белите дробове. Пушач съм от 10 години и пуша по 1-2 кутии цигари дневно. Откакто се появи дискомфорта преди 1 год. съм ги намалил до макс. 1 кутия с тенденция да ги откажа напълно. Тук искам да помоля за компетентно мнение, какво да направя, към кого да се обърна и за какви изследвания? Поздрави.
Ivan Vasilev
 
Мнения: 14
Регистриран на: 23 Юли 2011, 08:57

Re: Травма в дясната част на гърдите и стомаха

Мнениеот winterrose » 07 Мар 2013, 11:07

Компетентно мнение не мога да дам, но ще дам съвет: вдигни се при личния си лекар и бъди настоятелен и хич да не ти излиза с номера, че си млад, настоявай, озъби се, търси си правата - имаш проблем, да се реши! Освен урина пуснаха ли ти пълна кръвна картина? Защото от урината не знам как установи, че няма проблем с черния дроб. Ренген на ребрата правиха ли? Да не би да има спукано или счупено ребро зараснало неправилно и нелекувано? Ултразвука - кои органи гледа, че няма проблем? Интересно ми е пуснаха ли ти всички възможни изследвания, за да се установи, че няма проблем? От личния лекар- пълна кръвна картина + урина, на кардиолог си бил, вътрешни болести, проблеми с апетита и съня. Има си специалисти - искай си насоки и направления и бъди настоятелен.Честно казано може и да е чисто психологичен проблем от травмата, но и за това си има специалисти. Не търси помощ в нета, иди си при личния лекар и го "настъпи" да си свърши работата!
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с физиотерапия и рехабилитация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron