Кистозен яйчник, а сега?

Кистозен яйчник, а сега?

Мнениеот Lyomi » 04 Ное 2013, 13:30

Здравейте!
Преди около година бях на гинеколог и ми каза, че имам много и малки кистички на левия яйчник, каза че няма проблем, защото ще се спукат сами. Не им обърнах внимание и се успокоих.

Вчера бях при друг гинеколог, който ми каза, че левият ми яйчник е чист, но десният ми яйчник е кистозен! Това започна да ме безпокои, когато лекарката ми каза, че нямало проблем и сами щели да се спукат.

Между двата прегледа се консултирах с първата гинеколожка, за да ми предпише противозачатъчни, възможно ли е те да се премахнали кистите от левия ми яйчник, но защо са се повили на десния? :shock:

Щом яйчниците стават кистозни, значи има някаква причина за това, но никой не ми пуска каквито и да било изследвания или преглед по-различен от досегашният.
Какво да правя, посъветвайте ме, при трети лекар ли да отида, направо не зная?!
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Кистозен яйчник, а сега?

Мнениеот PasDeDeux » 04 Ное 2013, 13:38

Хм, доста трудно с нашите лекари да ти дадат информацията, която ти е необходима. Едва ли някоя от нас може да ти помогне. Пробвай да изчакаш и да отидеш отново след 6 месеца, ако отново има неблагоприятна промяна, може би е най-добре да се консултираш с доктор №3 :)
Успех! :)
PasDeDeux
 
Мнения: 423
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:53

Re: Кистозен яйчник, а сега?

Мнениеот kammy » 10 Ное 2013, 20:17

Здравейте, Lyomi! Противозачатъчни се изписват и за лечение на поликистоза, освен за предпазване от бременност. Някакви симптоми и оплаквания имате ли - като напълняване, повишено окосмяване? Би било добре да се изследват хормоните Ви за повече яснота около състоянието Ви.
kammy
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Мар 2013, 17:01

Re: Кистозен яйчник, а сега?

Мнениеот Lyomi » 13 Ное 2013, 15:53

kammy написа:Здравейте, Lyomi! Противозачатъчни се изписват и за лечение на поликистоза, освен за предпазване от бременност. Някакви симптоми и оплаквания имате ли - като напълняване, повишено окосмяване? Би било добре да се изследват хормоните Ви за повече яснота около състоянието Ви.

Не, нямам такива оплаквания, освен леки болки ниско в корема от време на време.
Само след изследване нивата на хормоните ли се предписват противозачатъчни? :?
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Кистозен яйчник, а сега?

Мнениеот kammy » 09 Дек 2013, 13:17

Lyomi написа:Не, нямам такива оплаквания, освен леки болки ниско в корема от време на време.
Само след изследване нивата на хормоните ли се предписват противозачатъчни? :?


Не е задължително да се изследват хормони, за да се изпишат противозачатъчни, но във Вашия случай, след като имате гинекологични проблеми, може би е добре да се проверят и хормоналните нива.
kammy
 
Мнения: 15
Регистриран на: 29 Мар 2013, 17:01

Re: Кистозен яйчник, а сега?

Мнениеот ivelina.leshtarova » 21 Фев 2014, 22:26

Не е задължително да се изследват хормони, за да се изпишат противозачатъчни, но във Вашия случай, след като имате гинекологични проблеми, може би е добре да се проверят и хормоналните нива.[/quote]

Здравейте, имам поликистозни яйчници и съответно нередовен цикъл. Направих изследване на хормони и се оказа, че имам завишен тестостерон и липса на жълто тяло.
Мога ли да вемам хранителна добавка Prim Oil и див ям?
Освен това забелязвам доста омазнена кожа на лицето, множество комедони игнойни пъпки, както и окосмяване..
ivelina.leshtarova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Фев 2014, 22:18

Re: Кистозен яйчник, а сега?

Мнениеот FramarLekari » 23 Фев 2014, 16:39

ivelina.leshtarova написа:Не е задължително да се изследват хормони, за да се изпишат противозачатъчни, но във Вашия случай, след като имате гинекологични проблеми, може би е добре да се проверят и хормоналните нива.


Здравейте, имам поликистозни яйчници и съответно нередовен цикъл. Направих изследване на хормони и се оказа, че имам завишен тестостерон и липса на жълто тяло.
Мога ли да вемам хранителна добавка Prim Oil и див ям?
Освен това забелязвам доста омазнена кожа на лицето, множество комедони игнойни пъпки, както и окосмяване..[/quote]
Здравейте, Ivelina.leshtarova!

Няма да има проблем да приемате добавки, но е възможно те да не бъдат достатъчни за да се постигне ефект в лечението. Препоръчаха ли Ви прием на противозачатъчни?

С уважение,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Кистозен яйчник, а сега?

Мнениеот fina » 09 Ное 2014, 00:49

Може ли да се пие профилактично?
fina
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Юни 2014, 03:11

Re: Кистозен яйчник, а сега?

Мнениеот FramarLekari » 10 Ное 2014, 12:12

fina написа:Може ли да се пие профилактично?


Здравейте, fina!

За кои медикаменти или добавки е въпросът Ви?

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта