Менопауза на 30 години?

Менопауза на 30 години?

Мнениеот niya_mazova » 05 Ное 2013, 13:26

Здравейте, момичета!

Вчера получих новина, която ме потресе, цяла нощ не можах да заспя и се сетих да пиша тук!

Отидох преди около седмица на гинеколог, понеже цикълът ми закъснява с около два месеца, а не съм бременна. Вчета ходих отново при него, за да си взема изследванията и да ми каже за какво става въпрос.

Сюрпризира ме с диагноза ранна менопауза – климакс. Току що навърших 30 години, чувала съм за подобни случаи с толкова ранна менопауза, но след 35-тата година.
Не зная какво да правя, много съм изплашена, а и лекарите не ми предписаха нищо!

Приятелка на майка ми пиеше лекарства, по-скоро като добавка, за удължаване на
цикълът
, ако си взема нещо подобно дали ще ми подейства? Хубавото е, че са на билкова основа и ако не подейства, поне няма да навреди.

Четох, че някои жени използват за предизвикване на цикъл Неуробекс, но случаят при мен, май е по-различен. Дали има някакви хормонални таблетки за ранна менопауза, които да са ефикасни, нещо като противозачатъчни? Кажете ми как да постъпя!
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Менопауза на 30 години?

Мнениеот Harmony » 05 Ное 2013, 13:30

Това е много страшна диагноза, не може да се поставя при липса на цикъл само за два месеца! Установява се менопауза, ако месечното разположение липсва година. Не се притеснявай, има доста подобни случаи, всичко е наред.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Менопауза на 30 години?

Мнениеот Катя Венкова » 05 Ное 2013, 14:27

Може да е временно прескачане на менстр. цикъл под въздействие на напрежение,стрес или при нарушена функция на щитовидната или други жлези с вътр. секреция,нуждаете се и от консулт с ендокринолог.Ако все пак диагнозата се потвърди хормонално има различни възможности за въздействие с хормонални или фитопрепарати в зависимост от случая Ви.Ако нямате противопоказания е желателна поне 5 години хормонална протекция,за да превентира ранна остеопороза или увеличен сърдечно-съдов риск. Всичко хубаво!
Катя Венкова
 
Мнения: 3
Регистриран на: 23 Окт 2013, 15:51

Re: Менопауза на 30 години?

Мнениеот niya_mazova » 06 Ное 2013, 16:10

Катя Венкова написа:Може да е временно прескачане на менстр. цикъл под въздействие на напрежение,стрес или при нарушена функция на щитовидната или други жлези с вътр. секреция,нуждаете се и от консулт с ендокринолог.Ако все пак диагнозата се потвърди хормонално има различни възможности за въздействие с хормонални или фитопрепарати в зависимост от случая Ви.Ако нямате противопоказания е желателна поне 5 години хормонална протекция,за да превентира ранна остеопороза или увеличен сърдечно-съдов риск. Всичко хубаво!

Наистина напоследък съм доста стресирана покрай работата и близките ми. Искрено се надявам това да е причината, все пак ще отида утре, за да си взема направление за ендокринолог и да разбера как стоят нещата. Дори не искам да си помислям, че може да има и друг вариант!
Благодаря Ви много за адекватният съвет и помощта, която ми оказахте! :)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Менопауза на 30 години?

Мнениеот pepa1974 » 12 Мар 2014, 18:11

Ния, какво стана при теб? Ранен климактериум ли се оказа или некадърен гинеколог? Надявам се, че ти е дошъл цикъла като си минала стреса!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Менопауза на 30 години?

Мнениеот nadiii » 15 Мар 2014, 14:48

Аз бих поискала второ мнение и то от доказан специалист по репродуктивни проблеми. Не се стресирай излишно, нека това бъде потвърдено от специалист.
Аватар
nadiii
 
Мнения: 50
Регистриран на: 11 Мар 2014, 11:37

Re: Менопауза на 30 години?

Мнениеот niya_mazova » 17 Мар 2014, 13:52

Благодаря за загрижеността, момичета, трогната съм! :) :) :)
След като доктора ми съобщи тази диагноза, както споделих и в предишен коментар не можех да спя, беше ме страх, след около седмица реших, че всичко ще бъде наред, че това не е възможно. :!: Не съм ходила на друг специалист, реших просто да се успокоя, да я карам по-леко, да променя ежедневието си, за да не се претоварвам излишно :idea: , така месец по-късно имам цикъл.
Понеже нямам дете, а правим опити с приятеля ми, реших, че не може да нямам дете, трябва да не се шашкам за глупости.
Все още съм в очакване да ми спре цикъла, но по щастливата причина :!: :!: Стискайте ми палци ;) ;) ;)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Менопауза на 30 години?

Мнениеот pepa1974 » 21 Мар 2014, 19:32

niya_mazova написа:Благодаря за загрижеността, момичета, трогната съм! :) :) :)
След като доктора ми съобщи тази диагноза, както споделих и в предишен коментар не можех да спя, беше ме страх, след около седмица реших, че всичко ще бъде наред, че това не е възможно. :!: Не съм ходила на друг специалист, реших просто да се успокоя, да я карам по-леко, да променя ежедневието си, за да не се претоварвам излишно :idea: , така месец по-късно имам цикъл.
Понеже нямам дете, а правим опити с приятеля ми, реших, че не може да нямам дете, трябва да не се шашкам за глупости.
Все още съм в очакване да ми спре цикъла, но по щастливата причина :!: :!: Стискайте ми палци ;) ;) ;)

От тук нататък стискаме палци, а ти докладваш!И до 3 месеца да не чуваме за цикъл....9-10 месеца най-малко! ;)
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с акушерство и гинекология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта