Какъв е смисълът на брака?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот Rali_hr » 29 Авг 2017, 09:46

Защо трябва да търсим някакъв дълбок смисъл, брак като брак, някой се решава да си каже заветното да, други пък нямат нужда от това, или най-вече е въпрос на пари. :) Мисля, че всеки иска да бъде семейство сп оловинката си, да се омъжи/ожени, но не всеки може да си го позволи.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот Локумът » 29 Авг 2017, 10:03

Смисъла е да има някой да ти сложи пиене, ядене, да ти нареже една филия хляб. :mrgreen:
като изключим това, да си имаш някой, с който да остарееш, да знаеш, че въпреки всички ядове, които си създавате, вие ще останете заедно завинаги, защото сте видеил нещо в другия, което ви е накарало да останете заедно доживот. Аз съм се женил, сватбата ни беше супер, изкарахме си страхотно, не съжалявам за похарчените пари - имали сме, похарчили сме ги, изкарахме си супер и наистина е едни незабравим спомен. Защо да се лишаваме от това? разбирам, че в наши дни е въпрос на пари, ама и така да е, имаш основателна причина да откажеш. В крайна сметка е така, да, и с подписа и без подписа няма кой знае каква голяма разлика, или си гледаш дома или не.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот Kaya » 05 Сеп 2017, 13:57

Започнем ли да търсим смисъла на брака, мисля, че го обезсмисляме. :roll: Бракът е едно свято тайнство, нещо много специално и много важно за всяко едно семейство. Който иска, разбира се може и да не се жени, но това не значи, че в брака няма смисъл.
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот silver933 » 01 Дек 2017, 11:24

Смисъла е да знаеш, че имаш някой, който е до теб, разбира те, обичате теи ти го обичаш, знае и иска да се грижи за децата ви, създава поколение заедно с теб,. Пък и в хубаво и лошо имаш някой. Друго си е да си имаш брак, семейство и т..
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот Elepharm » 01 Дек 2017, 15:30

Бракът ненапразно е едно от тайнствата.
Радвам се, че около мен виждам, че модата на семейните съжителства отминава. Наричам го по този начин, защото най-често се отнася точно за мода. Не ми изглеждат сериозни икономическите причини, изтъкнати от хора, пръснали безсмислени пари за бала си и всяка година празнуващи рождения ден на детето си по-пищно от сватбата на родителите ми. Все пак сватбата е веднъж в живота.
А ако си мислите, че имате някакви облекчения при детските, лъжете се, в декларацията на социалното пише съпруг или съвместно съжителстващ. При самотните майки детето не носи имената на баща си, а надали желанието ви да се облагодетелствате от държавата ще стигне до там да сложите детето си Петър Мариин, например.
Elepharm
 
Мнения: 44
Регистриран на: 11 Май 2017, 15:11

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот Pipilota » 02 Дек 2017, 19:45

Виж не мисля че е правилно да се правят такива обощения. Една сватба е хиляди лева, Ако ще е веднъж в живота няма да е подпис по ежедневни дрехи. Познавам много хора, които нямат брак и вярвам, че имат истинско семейство. Моя брак беше платен от дядо ми, 8000 лева преди 15 години.. кой рожден ден е по-пищен?
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Дек 2017, 20:33

Elepharm написа:Бракът ненапразно е едно от тайнствата.
Радвам се, че около мен виждам, че модата на семейните съжителства отминава. Наричам го по този начин, защото най-често се отнася точно за мода. Не ми изглеждат сериозни икономическите причини, изтъкнати от хора, пръснали безсмислени пари за бала си и всяка година празнуващи рождения ден на детето си по-пищно от сватбата на родителите ми. Все пак сватбата е веднъж в живота.
А ако си мислите, че имате някакви облекчения при детските, лъжете се, в декларацията на социалното пише съпруг или съвместно съжителстващ. При самотните майки детето не носи имената на баща си, а надали желанието ви да се облагодетелствате от държавата ще стигне до там да сложите детето си Петър Мариин, например.


Аз нямам брак и не мога да се съглася, че съм го направила от мода. Направих го, защото нямам финансовата възможност да се омъжа, истински и да преживея онзи готин момент със "сватбата веднъж в живота". Нямам хиляди левове, нямам богати роднини, които да ми подарят подаръци, че да ми "избият" сватбата. Просто не разполагам с такива екстри. Няма да дам няколко хиляди и да лишавам себе си и семейството си за един ден. Имам дългогодишна и истинска връзка, а много хора с брак и пищна сватба вече се разделиха, така че това не може да гарантира нищо, нали? Дори не се сещам за човек, който финансово да се е облагодетелствал от липсата на брак, това е някакъв мит, който само се разнася от уста на уста на женените, но такова нещо няма.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот Mon_ton » 26 Апр 2018, 15:28

Изобо не е вярно, че когато родителите не са женени и виждаш ли, вече детето се записва на името на майката, тя се възползва от огромните помощи, давани от държавата. Бракът е нещо страхотно, така е, но хората, които нямат, не го правят с някаква подломна цел.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот Тъжна Луна » 02 Май 2018, 15:43

няма смисъл от брака.
Аватар
Тъжна Луна
 
Мнения: 262
Регистриран на: 23 Фев 2018, 13:11

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта