Какъв е смисълът на брака?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот sofi_black » 06 Ное 2013, 13:35

Все повече стават двойките, които не виждат мисъл в брака. Живеят заедно, създават семейства, съответно и поколение, но не се нуждаят от подпис, като доказателство за обвързаност!

Аз съм един от тези примери. Наше приятелско семейство наскоро решиха да сключат брак. Помолиха ни да им станем кумове, но заедно с това ни подтикват да последваме техния пример. Да не говорим за повечето майки, баби, чинки и т.н., за които е много важно да вдигнеш сватба, по възможност пищна.

Лошите остарели разбирания, често ни биват посочвани като правилни, но какъв е смисълът на това безумие?
Повече ли ще се заобичаме с приятелят ми, какво ще стане, кое ще се промени с брака?
Има някои недоглеждания в административен план, които ни създават неприятности, но всичко е поносимо, щом следваш разбиранията си.

Но защо поколението на нашите майки, например, така държат да има брак между двама души? Така или иначе, в повечето случаи, всичко приключва с развод и много изхабени нерви!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот lussy » 06 Ное 2013, 13:40

При мен сключването на брак се случи преди доста годинки, но не съжалявам. Наистина смятам, че съм намерила точният човек, а и за онези времена си беше нормално, да не кажа задължително да сключиш брак.
До колкото виждам, младите не само под натиска на родителите си сключват брак. Те са с разбирането, че след като ще имаш дете, то не може между родителите да няма този подпис. Да, глупаво е, защото сега повечето бракове са заради дете, което в крайна сметка, отново остава с един родител, заради огромния брой разводи. :(
lussy
 
Мнения: 421
Регистриран на: 02 Окт 2013, 11:45

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот Kitty » 06 Ное 2013, 13:52

В днешно време не става въпрос за разбирания, а за средства. Колкото и скромна да бъде една сватба тя гълта страшно много пари, да не говорим за църквата, която не трябва да иска пари от хората и само заради тази си постъпка са за разстрел.
В момента аз съм бременна и с бащата на детето живеем заедно, говорим за брак, но като нещо много далечно, защото предпочитаме тези пари да ги дадем на детето, а не на глупави институции, които само това чакат. Да не говорим за факта, че ако имаме брак, детето няма да получи и една стотинка от тази държава, както се случва почти винаги. И от тук идва извода, че пречките са не морални, а икономически.
Kitty
 
Мнения: 5
Регистриран на: 11 Мар 2013, 15:32

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот moni.sparrow » 07 Ное 2013, 17:55

Kitty написа:В днешно време не става въпрос за разбирания, а за средства. Колкото и скромна да бъде една сватба тя гълта страшно много пари, да не говорим за църквата, която не трябва да иска пари от хората и само заради тази си постъпка са за разстрел.
В момента аз съм бременна и с бащата на детето живеем заедно, говорим за брак, но като нещо много далечно, защото предпочитаме тези пари да ги дадем на детето, а не на глупави институции, които само това чакат. Да не говорим за факта, че ако имаме брак, детето няма да получи и една стотинка от тази държава, както се случва почти винаги. И от тук идва извода, че пречките са не морални, а икономически.

В такъв случай защо си говорите за брак и би се омъжила, когато само ще даваш пари?
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот silver933 » 18 Ное 2014, 16:48

Kitty написа:В днешно време не става въпрос за разбирания, а за средства. Колкото и скромна да бъде една сватба тя гълта страшно много пари, да не говорим за църквата, която не трябва да иска пари от хората и само заради тази си постъпка са за разстрел.
В момента аз съм бременна и с бащата на детето живеем заедно, говорим за брак, но като нещо много далечно, защото предпочитаме тези пари да ги дадем на детето, а не на глупави институции, които само това чакат. Да не говорим за факта, че ако имаме брак, детето няма да получи и една стотинка от тази държава, както се случва почти винаги. И от тук идва извода, че пречките са не морални, а икономически.


Какви пари ще ти дава държавата пък като не сте женени? Нали затова създаваш семейство, а не за да смучеш пари от държавата и по други начини сигурно можеш да получиш помощи за едно или друго.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот krasi_more » 25 Авг 2017, 11:03

Бракът е излишен разход в наши дни, хората просто рядко могат да си го позволят, докато едно време, хората са имали пари, а е нямало къде да ги похарчат, така че пищните сватби с по 150 човека гости са били нещо нормално. Но в момента едно кръщене, което правихме на детето си преди година с 15 човека гости - най-близките роднини, ни излезна 1000 лева и то с доста ограничения, а една сватба е доста скъпа и често излишна наиситна. Освен ако не е много скромна, с делнични дрехи и да се подпише, тогава според мен се прави главно заради страх и обещанието, че тоя човек наистина ще е твой.
krasi_more
 
Мнения: 115
Регистриран на: 14 Мар 2017, 16:55

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот Jolene » 25 Авг 2017, 11:44

Няма нищо лошо в брака. И не мисля, че трябва да се използват словосъчетания като "вярвам в брака", няма нищо за вярване в него, той не гарантира, че ще остареете заедно, но това е една церемония, която доказва пред близки и приятели, че тези хора се обичат, че се обричат един на друг и ще правят всичко по силите си да бъдат заедно завинаги. А дали ще стане никой не знае.
Бракът е нещо страхотно, винаги по сватби се разчувствам, може би защото не съм имала своя собствена. И аз като вас смятам, че е ненужен, чисто ежедневно няма нещо, което да променя брака, освен още един документ, който да се прибира. Но бракът е свидетелство за любов и обещание да си завинаги с някой.
Разбира се не трябва никой да се жени на сила, ако не го чувства или не желае - нека да не го прави. :)
Jolene
 
Мнения: 156
Регистриран на: 30 Апр 2017, 07:59

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот Malina » 25 Авг 2017, 15:32

Мисля, че смисъла е в това, че казвша на някой човек, че вярваш, че с него ще бъдеш завинаги. Когаот ставаме гаджета с някой, продължавме живота си с него, никой не ни пита "ти обичаш ли го/я?" Не.. ние просто продължавмае без да сме дали отговора пред света и прд себе си, че го искаме този човек..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот Lollipop » 28 Авг 2017, 11:47

В повечето случаи е проблем на пари в наши дни. Бракът е едно обещание да си с някой, защото го обичаш и искаш да си с него. Ние всички го правим и без брак, но сватбата и брака са едно хубаво празненство, което трябва да е завсички, но жалко, че струва твърде много пари.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Какъв е смисълът на брака?

Мнениеот S_Milenska » 28 Авг 2017, 15:49

Защо да няма смисъл, това е начин да създадеш семейство пред обществото и пред Бога, другото е вече съжителство .не че там хората се обичат по-малко, но брак и семейство реално няма.
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта