Бебешкото креватче – какво трябва да бъде?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Re: Бебешкото креватче – какво трябва да бъде?

Мнениеот rabotnata pchela » 12 Апр 2017, 19:29

моето беше много обикновено, както се казва, човек с ерзполага според чергата си. Нашето беще само с шкафче отдолу - общо чекмедже, но беше 140 см., което го направи ползваемо до 3-тата година.
Това, което не ми харесваше беше,ч е не се повдигаше матрака и наситина си беше зор да се вади детето от там, кръста ми се съсипваше.
най-важното обаче поред мене, да бъде дървено, за да е стабилно, защото детето не винаги е само такова малко и сладко, то става голямо, буйно и скача, и докато си мислите, че вашето хлапенце е мило и сладко, то стаеа на 7-8 месец аи почва да подскача в кошарата.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бебешкото креватче – какво трябва да бъде?

Мнениеот Mon_ton » 02 Май 2017, 15:30

И аз избрах дървено, имаме и таква за игра, което винаги изтръпвам,когато е вътре, не знам как може да оставят децата си да спят там, но всеки си знае. Дървена кошара взехме, но от по-малките 120/70. Тези, които казват, че е по-добре да е на 140 за да се ползва по-дълго всъщност не отчитат факта, че тези 70 см са много тесни.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бебешкото креватче – какво трябва да бъде?

Мнениеот rabotnata pchela » 02 Май 2017, 19:36

Mon_ton написа:И аз избрах дървено, имаме и таква за игра, което винаги изтръпвам,когато е вътре, не знам как може да оставят децата си да спят там, но всеки си знае. Дървена кошара взехме, но от по-малките 120/70. Тези, които казват, че е по-добре да е на 140 за да се ползва по-дълго всъщност не отчитат факта, че тези 70 см са много тесни.

Да и за мен беше тясно, малкия го заемаше цялото и бързо го заменихме с голямо - 120 см. : даже бая голямо и широко легло, нашето любовно ложе беше с баща му преди да купим спалнята. :lol: Но съм на 100% за дървените креватчета. Пазим го за бъдещи деца у дома, не сме го продали.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Бебешкото креватче – какво трябва да бъде?

Мнениеот Snejna » 03 Май 2017, 13:55

Определено дървено, по-сигурно е и за самото дете, по-стабилно, и сте сигурни, че няма да има каква беля да направи през него.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Бебешкото креватче – какво трябва да бъде?

Мнениеот Pipilota » 29 Май 2017, 14:03

Дървено без допълнителни екстри е най-добре, дървените са най-стабилни, тези за игра са безсмислени. Винаги може да се обърне детето вътре. Но и все пак кой както свикне, децата израстват и в такива платнени кошари.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Бебешкото креватче – какво трябва да бъде?

Мнениеот Kaya » 15 Юни 2017, 14:26

За мен е важно матрака да е качествен, а не тези, които са по 20 лева. Човек може ли да си позволи повече, нека купи. Продават и много втора ръка, които не са толкова използвани, бебетата ги ползват по година - две, все още се продават чисти. Търсете и избирайте хубави и качествени матраци. А кошарата разбира се - дървена. :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Бебешкото креватче – какво трябва да бъде?

Мнениеот Malina » 10 Юли 2017, 14:36

Нашето е такова дървено,с чекмеджета отстрани и отдолу. Много съм доволна, има функция за люлеене,което е супер когато е по-нервна малката. Имаме и кошара от плат за игра, където я държа когато съм в хола, за да мога да имам няколко минути на спокойствие без да е залепена за мен. Кошарата ми харесва, защото може да се вдига нагоре, което е добре, понеже в началото се вдига трудно бебето, после се сваля и става дълбока. Недостатък е че емного малка 60 на 120 см. до 2г и трябва да се сменя с ново легло, а на 2 годинки още са твърде малки за класическо легло, пък големи за кошари..
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Re: Бебешкото креватче – какво трябва да бъде?

Мнениеот denislavahristova » 03 Авг 2017, 20:56

Аз съм много доволна от марката Лорели. Нашето креватче поръчахме от https://www.baby.bg/bebeshki-legla.html ... cturer=143 . Цената е доста приемлива. За лятото купихме и комарник за легълцето на същата марка, защото има много комари при нас.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

Re: Бебешкото креватче – какво трябва да бъде?

Мнениеот Mon_ton » 04 Авг 2017, 09:09

Lorelli са много достъпни и изглеждат добре, както и количките им са добри, или поне красиви, колко са здрави.. сигурно не са така, като тези от по 400 -500лева. Важното обаче за креватчето е да бъде дървено и здраво, да бъде стабилно.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Бебешкото креватче – какво трябва да бъде?

Мнениеот denislavahristova » 11 Авг 2017, 08:31

Наистина са много хубави продуктите им.
denislavahristova
 
Мнения: 124
Регистриран на: 04 Фев 2016, 21:43

ПредишнаСледваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта