Гимнастика и йога за бременни - защо?

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Гимнастика и йога за бременни - защо?

Мнениеот Fancy » 07 Ное 2013, 16:28

Здравейте, мами!
Като бивша спортистка вече усещам нуждата от това да се движа, а съм в средата на бременността. И не мога да си задоволя нуждата от движение само с разходки.

Преди да забременея съм ходила на йога от време на време и усещах, колко добре ми се отразява! Мисля, че сега имам същата необходимост, защото кипя от енергия, но с този корем вече нямам физическата възможност.

Виждам все повече фитнес клубове да предлагат услугата гимнастика или йога за бременни. Понеже не съм в началото на бременността и се чудя дали мога да се запиша.
Предполагам изпълняваните асани (пози) не са трудни или натоварващи и са изцяло съобразени, но не успях да открия в интернет до кой месец можеш да ходиш на йога.

А някоя от мамите правила ли е гимнастика или йога през бременността?
Четох много днес за това как спомага йогата - за укрепване на мускулите на гърба и коремната мускулатура, подпомагане функцията на диафрагмата.
Изглеждат на вид лесни упражнения, но с много благоприятно въздействие, надявам се, защото съм силно мотивирана.

Още утре ще отида да проверя дали все още ще мога да се присъединя към другите йога мами.
До сега не съм виждала в града гимнастика за бременни, така че ако има някой опит може ми сподели!
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Гимнастика и йога за бременни - защо?

Мнениеот dejavu » 07 Ное 2013, 16:33

Ходила съм само на гимнастика за бременни, но тя се препоръчва до третият месец от бременността. До колко зная от приятелки и познати йогата може да се прави почти до термина! :)
dejavu
 
Мнения: 413
Регистриран на: 09 Окт 2013, 14:06

Re: Гимнастика и йога за бременни - защо?

Мнениеот LayD » 03 Дек 2013, 13:05

Доскоро ходех на Пилатес и инструкторката ни казваше, че той също е подходящ за бременни, като разбира се избягват отделни упражения, включващи например лежане по корем и др. На мен също ми се иска да се движа по време на бременноста, за поддържане на тонуса. Наистина ли обаче е препоръчително само до 3 месец? Точно това обикновено са тежките месеци, мои прителки също така имаха проблеми в началото на бременността и поради рискове за бебето именно до трети месец им бяха казали максимално да ограничат всякакво движение.
LayD
 
Мнения: 4
Регистриран на: 02 Дек 2013, 15:30

Re: Гимнастика и йога за бременни - защо?

Мнениеот Fancy » 03 Дек 2013, 14:20

LayD написа:Доскоро ходех на Пилатес и инструкторката ни казваше, че той също е подходящ за бременни, като разбира се избягват отделни упражения, включващи например лежане по корем и др. На мен също ми се иска да се движа по време на бременноста, за поддържане на тонуса. Наистина ли обаче е препоръчително само до 3 месец? Точно това обикновено са тежките месеци, мои прителки също така имаха проблеми в началото на бременността и поради рискове за бебето именно до трети месец им бяха казали максимално да ограничат всякакво движение.

Ами не зная, аз пък имам една приятелка, която забременя в началото на лятото и прекара трите топли месеца по планини и морета с 60 литрова раница на гърба и определено нямаше и продължава да няма никакви проблеми!
Така, че май си е до човек, както се чувстваш добре! ;)
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Гимнастика и йога за бременни - защо?

Мнениеот Роуз » 08 Ное 2018, 12:09

Направо сме късметлийки с толкова голям избор на занимания и източници на информация за бременните. Едно време горките ни майки и баби нищо не са можели да направят за болките в кръст, гръб и т.н. Просто са ги приемали сигурно :roll:
Роуз
 
Мнения: 136
Регистриран на: 08 Ное 2018, 10:10

Re: Гимнастика и йога за бременни - защо?

Мнениеот Дони_ка » 15 Мар 2019, 14:42

На мен ми действаше невероятно за болките в кръста. Отделно че така се откъсвах от тревожните мисли покрай раждане и прочие. Препоръчвам на всяка бременна да си намери подобно занимание. Няма да загуби нищо.
Дони_ка
 
Мнения: 30
Регистриран на: 06 Мар 2019, 10:20

Re: Гимнастика и йога за бременни - защо?

Мнениеот Надя! » 15 Апр 2019, 10:34

Отначало си мислех, че това си е просто каприз. Обаче към 4-5 месец ме налегнаха такива адски болки в кръста, че се навих да пробвам поне с йога за бременни. Не е истина какво облекчение усетих просто. Струваше си всяко левче. Отделно, че ми се отразяваш е добре и на психиката. Иначе бях почнала да се шашкам и да си правя сценарии в главата, като всяка бъдеща майка :lol:
Надя!
 
Мнения: 66
Регистриран на: 18 Дек 2018, 11:10

Re: Гимнастика и йога за бременни - защо?

Мнениеот Matilda » 15 Апр 2019, 10:55

На мен пък така нашумялата йога ми беше скучна. То си е и до човек. Харесвам по-динамични занимания.
Matilda
 
Мнения: 115
Регистриран на: 10 Дек 2018, 12:14

Re: Гимнастика и йога за бременни - защо?

Мнениеот annamaria » 15 Апр 2019, 11:59

Мисля, че йогата доста я препоръчват за бременни. Дори имам спомен, че акушерка Емилия Казълова насърчава майките да я практикуват.
https://www.facebook.com/SvetiLazarHosp ... 0/?__xts__[0]=68.ARAHYKu7GrMMzVXqCxkLW-rqgSq4JwA7Gs53UFEThmOck-9gZaGmV2-SyNO2ESc76GtB7kW_4VY3VUfnBqAtv8inB0DDz4Y7uF3nGiOnQeCnhWg0TqphcZwJrkoZ-52SuF-quob22pHI_d8HzsdfgujHYeosDsfjsdW7GYlSE0U155mHIuW_fsb2mU6MOCj6uP3jWGztvxft2MMa1CkDbimkl_eFJ7j6-jN6NWjDlDD09Bx0K0zlU_T_BLwZjThtlMHLOIUvlGnluDTkBYzHsZyrXdjhZ_trK3gEf1F4B2jdifGud4hU3gl7PZTq_As9-lpHeyqUpjoLVknildcy3vAZs6st4yDAtQM4rwEqmhkrDmu8-ghJu7HaWthZxnUHM1XowHBLXsepy5s1kctr0vSDht91vV0a21Ekc8KasRk5xu7yU9GXFESIXt0&__tn__=-R
annamaria
 
Мнения: 3396
Регистриран на: 09 Фев 2015, 17:09

Re: Гимнастика и йога за бременни - защо?

Мнениеот Таня Иво » 29 Май 2019, 10:07

Аз на йога нямаше къде да отида, но си бях свалила доста клипчета с гимнастика за бременни и си правех всеки ден по половин час. Не знам доколко ми е помогнало при раждането, но поне намаляваше болките в гърба и кръста.
Таня Иво
 
Мнения: 105
Регистриран на: 20 Ное 2018, 09:41

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron