Какъв масаж да избера при толкова видове?

Споделеното удоволствие - двойно удоволствие. Кулинарни постижения. шивашки талант, градинарски тайни и всичко, с което запълвате свободното си време.

Re: Какъв масаж да избера при толкова видове?

Мнениеот Yarost » 26 Апр 2016, 15:29

Kaya написа:На 14.04 се роди нашата дъщеричка Лора! На 17-ти ни изписаха от болницата, а на 19 вече бях при масажистката ми! Е няма такъв кеф, след като си носил нещо толкова месеца в себе си! :lol: Сега си пърхам над кошарата и съм си обещала поне веднъж месечно да ходя на масаж. Използвахме точно класически масаж, който е сякаш най-комплексен за отпускането и реласирането на мускулите и напрегнатите зони. Сега се чувствам невероятно, а имах ужасна скованост в раменете и кръста. Определено, който има нужда е добре да не се ослушва, а да се възползва от услугите на масажист :)



Честито Kaya, да ви е жива и здрава Лора!!!! :heartbeating:

Между другото, то вече не ти е актуално:), но се сещам да добавя, че има и специални масажи за бременни. Измислени са точно за да облекчават бъдещите мами, когато тялото им е под най-голямо напрежение.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Какъв масаж да избера при толкова видове?

Мнениеот zagrijena » 27 Апр 2016, 10:32

Yarost написа:
Kaya написа:На 14.04 се роди нашата дъщеричка Лора! На 17-ти ни изписаха от болницата, а на 19 вече бях при масажистката ми! Е няма такъв кеф, след като си носил нещо толкова месеца в себе си! :lol: Сега си пърхам над кошарата и съм си обещала поне веднъж месечно да ходя на масаж. Използвахме точно класически масаж, който е сякаш най-комплексен за отпускането и реласирането на мускулите и напрегнатите зони. Сега се чувствам невероятно, а имах ужасна скованост в раменете и кръста. Определено, който има нужда е добре да не се ослушва, а да се възползва от услугите на масажист :)



Честито Kaya, да ви е жива и здрава Лора!!!! :heartbeating:

Между другото, то вече не ти е актуално:), но се сещам да добавя, че има и специални масажи за бременни. Измислени са точно за да облекчават бъдещите мами, когато тялото им е под най-голямо напрежение.


Това е добре, аз мислех, че не е препоръчително да се прави масаж на бременна. Когато аз бях, толкова голяма нужда имах, но ми отказваха.
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какъв масаж да избера при толкова видове?

Мнениеот Leonora » 04 Май 2016, 12:09

zagrijena написа:
Yarost написа:
Честито Kaya, да ви е жива и здрава Лора!!!! :heartbeating:

Между другото, то вече не ти е актуално:), но се сещам да добавя, че има и специални масажи за бременни. Измислени са точно за да облекчават бъдещите мами, когато тялото им е под най-голямо напрежение.


Това е добре, аз мислех, че не е препоръчително да се прави масаж на бременна. Когато аз бях, толкова голяма нужда имах, но ми отказваха.


Правят се, даже са много полезни, но чак след третия месец май бяха позволени. Има си специални техники и помагат не само за отпускане, но и ако жената задържа течности, има натоварвания в определени области... След раждането също са полезни.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Какъв масаж да избера при толкова видове?

Мнениеот donni » 04 Май 2016, 12:31

Малко ми е притеснително като чуя масаж на бременна да се прави. Нямам предвид на краката, там е почти задължителен :lol: , но по гърба трябва внимателно да се действа. Аз не бих позволила да ме мачкат.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Какъв масаж да избера при толкова видове?

Мнениеот Yarost » 09 Май 2016, 15:11

Те са си специални техники за по време и след раждането, правят се при обучен масажист. Като цяло доста нежни и отпускащи движения и подхранват кожата за възстановяване.
Yarost
 
Мнения: 1079
Регистриран на: 03 Фев 2015, 11:12

Re: Какъв масаж да избера при толкова видове?

Мнениеот mamina » 09 Май 2016, 15:21

Всякакви техники и методи има за почти всичко вече . Не е необходимо да се лишаваме от нещо, което може да облекчи моментно наше състояние или постоянно. Имам дископатия и често прибягвам до услугите на масажист. Не може да ми я излекува, но поне малко ми подобрява положението.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Какъв масаж да избера при толкова видове?

Мнениеот S_Milenska » 13 Юни 2016, 13:53

mamina написа:Всякакви техники и методи има за почти всичко вече . Не е необходимо да се лишаваме от нещо, което може да облекчи моментно наше състояние или постоянно. Имам дископатия и често прибягвам до услугите на масажист. Не може да ми я излекува, но поне малко ми подобрява положението.

Оф, много е гадно, аз имам ужасни болки в раменете, парещи направо, не знам дали не е време и аз да отивам на масаж, дали ще ме облекчи?
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какъв масаж да избера при толкова видове?

Мнениеот Mamacita » 13 Юни 2016, 15:03

S_Milenska написа:
mamina написа:Всякакви техники и методи има за почти всичко вече . Не е необходимо да се лишаваме от нещо, което може да облекчи моментно наше състояние или постоянно. Имам дископатия и често прибягвам до услугите на масажист. Не може да ми я излекува, но поне малко ми подобрява положението.

Оф, много е гадно, аз имам ужасни болки в раменете, парещи направо, не знам дали не е време и аз да отивам на масаж, дали ще ме облекчи?


Да нямаш плексит? Би трябвало да помогне и да отпусне масажът.
Mamacita
 
Мнения: 250
Регистриран на: 13 Дек 2014, 10:52

Re: Какъв масаж да избера при толкова видове?

Мнениеот Leonora » 15 Юни 2016, 14:35

Mamacita , не му мисли. Отивай. Няма да ти навреди. Но ако подозираш проблем, недей на какво и да е място. Терапевта трябва да е подготвен, за да разпознае проблема и да се съобрази с него.
Аватар
Leonora
 
Мнения: 714
Регистриран на: 01 Фев 2016, 13:05

Re: Какъв масаж да избера при толкова видове?

Мнениеот dessiblond » 16 Юни 2016, 11:22

Аз предполагам, че специалист ще знае за съответната болка какъв масаж да приложи.
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

ПредишнаСледваща

Назад към Хоби и развлечения

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта