Идеи за отглеждане на тарантула?

Ако можеха да говорят, но не могат, затова нека поговорим вместо тях. Споделетe всичко за вашите домашни любимци - типични или екзотични.
Онлайн консултация с д-р Искрен Станилов и д-р Деница Русева

Идеи за отглеждане на тарантула?

Мнениеот ivoblinc » 12 Ное 2013, 14:56

Привет!

Напоследък се изкушавам да си взема екзотично животинче и се спрях на тарантула. Стъписах се като видях колко и различни видове се продават!
Има наистина големи красавици, но първо, предполагам са по-скъпи и второ, не зная как стои въпросът с отглеждането им. Предполагам, някои са по-капризни от други!

Искам ми непретенциозна млада госпожица, но трябва да ми помогнете с вида й! Друго много важно храната й трябва да ми е леснодостъпна, т.е. да не поръчвам от интернет!

Дайте ми съвети и насоки за видовете и начините, по които се отглеждат! :)
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Идеи за отглеждане на тарантула?

Мнениеот niya_mazova » 12 Ное 2013, 15:01

Не бих се наела да гледам животно, за което не зная достатъчно. Въпросът не е само в желанието, по-добре почети и прецени дали ще можеш да се справиш с нея, а не да я умориш на първата седмица! :)
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Идеи за отглеждане на тарантула?

Мнениеот california_ » 06 Фев 2014, 15:08

ivoblinc написа:Привет!

Напоследък се изкушавам да си взема екзотично животинче и се спрях на тарантула. Стъписах се като видях колко и различни видове се продават!
Има наистина големи красавици, но първо, предполагам са по-скъпи и второ, не зная как стои въпросът с отглеждането им. Предполагам, някои са по-капризни от други!

Искам ми непретенциозна млада госпожица, но трябва да ми помогнете с вида й! Друго много важно храната й трябва да ми е леснодостъпна, т.е. да не поръчвам от интернет!

Дайте ми съвети и насоки за видовете и начините, по които се отглеждат! :)


Най - важното е наистина преди да я купиш да разучиш добре абсолютно всичко за отглеждането им, а не след като е закупена.
california_
 
Мнения: 23
Регистриран на: 06 Фев 2014, 13:05

Re: Идеи за отглеждане на тарантула?

Мнениеот S_Milenska » 15 Фев 2015, 11:39

Имам познат, който отглежда тарантула, че дори и поколение вече си е направил! :roll: Така че ако имате нужда още, мога да разпитам подробно :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Идеи за отглеждане на тарантула?

Мнениеот Lollipop » 15 Фев 2015, 12:42

А, такова не бих си взела вкъщи, не ви ли е страх, екзотично е да си гледате гущер и е далеч по-сладък от тарантула или змия! :mrgreen:
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Идеи за отглеждане на тарантула?

Мнениеот Pipilota » 15 Фев 2015, 13:09

Lollipop написа:А, такова не бих си взела вкъщи, не ви ли е страх, екзотично е да си гледате гущер и е далеч по-сладък от тарантула или змия! :mrgreen:

И аз съм за гущерчето при всички екзотични животни то ми се вижда най-дружелюбно. :mrgreen: Тарантулата не се ли храни с животни?!
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Идеи за отглеждане на тарантула?

Мнениеот Elica » 19 Фев 2015, 19:31

те не се ли хранят с мухи, сигурно си хващатш, но зимата с какво я храниш? :Р или си ги консервираш хаха :)
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Идеи за отглеждане на тарантула?

Мнениеот Malina » 19 Фев 2015, 19:58

НЕ бих гледала такова животно вкъщи, много страшни тарантулите пък и представете си колко момичета биха ги харесали хаха :)
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33


Назад към Ветеринарна медицина

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron