Ефективността на електронните петиции в България

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Ефективността на електронните петиции в България

Мнениеот sofi_black » 14 Ное 2013, 13:46

Подписвате ли петиции? Най-често попадам на електронни петиции, отнасящи се до Европа и страните отвъд океана. Когато виждам ефективността им, това ме обнадеждава, защото виждам, че гласовете ни се чуват!

Но какво се случва в България? Глас в пустиня! Често се създават електронни петиции отнасящи се за България, но какво се случва с тях? Винаги, когато мога се включвам в кампании, но къде са реалните резултати, къде е ефективността от всичко това. Нещата се потулват, за да няма обществено недоволство, всичко оставя висящо до моментът на изпълнение.

Подписвате ли, все още, електронни петиции отнесени до България, след многобройните примери на тяхната неефективност?
Имаше петиции срещу застрояването на Иракли, за запазване природата на Пирин, срещу застрояване на парк „Бедечка” в Стара Загора, в защита запазване на Природен парк Витоша, а електронната петиция против избиването на бездомните кучета в Румъния, до къде стигна? Къде са крайните решения и взетите мерки?

Смятате ли, че можем да променим тази система? Как да наложим гласовете си, за да бъдат чути от системата?
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Ефективността на електронните петиции в България

Мнениеот moni.sparrow » 14 Ное 2013, 13:52

За съжаление и аз често подписвам петиции свързани не само с България, но виждам, че само тук няма победи! Ако свалим правителството, може и да се чуем сами себе си! :)
moni.sparrow
 
Мнения: 286
Регистриран на: 05 Ное 2013, 15:24

Re: Ефективността на електронните петиции в България

Мнениеот lini_leni » 19 Ное 2013, 14:15

Да не кажем, че няма, но е някак минимална, за съжаление. Постигнахме, все пак промяната в закона за стоките тествани на животни, но как да кажеш, че е изпълнен :cry:
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Ефективността на електронните петиции в България

Мнениеот Буба Мара » 19 Апр 2018, 15:15

Подписвам всякакви петиции, но сама не разбирам смисъла на упражнението, тъй като след това не знам какво се случва с гласа ми, което е достатъчно показателно за резултатите. Има всякакви петиции дето се пускат ей тъй да има какво да мъти водата :)
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Ефективността на електронните петиции в България

Мнениеот Mon_ton » 31 Юли 2018, 16:07

Буба Мара написа:Подписвам всякакви петиции, но сама не разбирам смисъла на упражнението, тъй като след това не знам какво се случва с гласа ми, което е достатъчно показателно за резултатите. Има всякакви петиции дето се пускат ей тъй да има какво да мъти водата :)

И аз не съм видяла да има ефект от тея петиции, вдига се малко шум, и то главно във фейсаи до там, за съжаление. Проблемът е, че до голяма степен хората, които се подписват, не вярват изобщо в тази кауза и ... тя умира, като няма хора, които да я подкрепят наистина и активно.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Ефективността на електронните петиции в България

Мнениеот Локумът » 20 Авг 2018, 11:46

Напълно безсмислени, не съм чул да има ефект от каквито и да ебило петиции като цяло, освен да се каже по новините ипосле до там.. и то само ако тя е организирана по някой много наболял проблем и от някой известен.
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Ефективността на електронните петиции в България

Мнениеот viviann » 20 Ное 2018, 13:28

Подписвала съм 2-3. Ефект след това не съм видяла. По-скоро са успокоение че правим все пак нещо. Но реален резултат не съм видяла.
viviann
 
Мнения: 161
Регистриран на: 24 Окт 2018, 15:16


Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта

cron