Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот pravilno » 24 Фев 2016, 11:39

rose_92 написа:Един съвет - купете си тапи за уши от аптеката - към 0,50 лв. струват и ще заглушат шума. Когато ми се налага да спя в апартамент, където ненормалните съседи блъскат, викат като луди, пускат силно телевизори, асансьора бучи и т.н. (а аз на шум не мога да заспя), та тогава само тапите ме спасяват. Аз живея в къща и в нас си е абсолютна тишина. :) Няма кой да ми тропа по цял ден на главата. Обаче срещу нас има блок и лятото като отварям прозореца чак у нас се чуват тия климатици пък представям си на хората в самия блок какво им е.


За през нощта са добро решение, но и денем да ходиш с тапи идва в повече. :grin: Близките ти ще вдигат по-голям шум да ти привличат вниманието, отколкото климатиците на съседите :grin:
pravilno
 
Мнения: 508
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:46

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот rose_92 » 24 Фев 2016, 14:39

pravilno написа:
rose_92 написа:Един съвет - купете си тапи за уши от аптеката - към 0,50 лв. струват и ще заглушат шума. Когато ми се налага да спя в апартамент, където ненормалните съседи блъскат, викат като луди, пускат силно телевизори, асансьора бучи и т.н. (а аз на шум не мога да заспя), та тогава само тапите ме спасяват. Аз живея в къща и в нас си е абсолютна тишина. :) Няма кой да ми тропа по цял ден на главата. Обаче срещу нас има блок и лятото като отварям прозореца чак у нас се чуват тия климатици пък представям си на хората в самия блок какво им е.


За през нощта са добро решение, но и денем да ходиш с тапи идва в повече. :grin: Близките ти ще вдигат по-голям шум да ти привличат вниманието, отколкото климатиците на съседите :grin:



Е нали поблемът им е, че нощем не могат да спят. През деня като си пуснеш тв, музика или нещо друго, няма да се чува чак толкова, колкото докато спиш. Освен това тези хора едва ли по цял ден пускат тоя климатик. Предполагам, че през деня са на работа. :lol:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот Локумът » 24 Фев 2016, 14:58

Има хора, които само се чудят за какво да мрънкат, не знам колко може да е шумен един климатик,но чак пък да те изкарва извън равновесие и да те тормози ми се вижда в повече! :roll: Но като не ви харесва, да знаете, че могат да се пускат жалби в общината. :)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот mamina » 26 Фев 2016, 15:57

Локумът написа:Има хора, които само се чудят за какво да мрънкат, не знам колко може да е шумен един климатик,но чак пък да те изкарва извън равновесие и да те тормози ми се вижда в повече! :roll: Но като не ви харесва, да знаете, че могат да се пускат жалби в общината. :)


Някой пък ще им обърне внимание! :grin: Ще ги сметнат за хаховци или прекалени капризчии. :grin:
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот ivan.ivanov1 » 20 Мар 2016, 09:42

Един климатик може да е шумен по много причини! Имах ядове с един комшия и след като направихме събрани и ясно му заявихме, че ще го демонтираме му светна най-сетне, че не се шегуваме! Повикахме техници и го оправихме, за сметка на него, сега няма проблем! Напоследък с трудния живот който имаме се изнервихме всички и станахме тръве нетърпими и не толерантни едни към други! Винаги може да се измисли решение без да се налага да се гърмим ...
ivan.ivanov1
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Мар 2016, 08:43

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот penelopa » 21 Мар 2016, 12:02

ivan.ivanov1 написа:Един климатик може да е шумен по много причини! Имах ядове с един комшия и след като направихме събрани и ясно му заявихме, че ще го демонтираме му светна най-сетне, че не се шегуваме! Повикахме техници и го оправихме, за сметка на него, сега няма проблем! Напоследък с трудния живот който имаме се изнервихме всички и станахме тръве нетърпими и не толерантни едни към други! Винаги може да се измисли решение без да се налага да се гърмим ...


Така трябва да се действа, защо трябва да се гърмим? Дано по този начин си решавате и другите вътреблокови проблеми, иначе работата като отиде към дебелия край става зле :grin: .
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот fawla » 11 Май 2017, 13:43

Ако хората се научат да реагират, преди да се стигне до заплахи щеше да е много хубаво. Когато насадихме няколко комшии на съдия изпълнител, заради неплатени задължения към блока, да видите как бързо и останалите дойдоха и изчистиха всичко. Не знам какви хора сме, мислим се за много велики и недостижими, а се оказва, че сме по-малки и от мишки.
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот Dust » 07 Дек 2018, 15:55

Това е ужасно. Ние чуваме климатика на комшиите от ОТСРЕЩНИЯ блок, представяте ли си?! Толкова е стар и раздрънкан явно. Обаче нищо не мога да направя. Като знам, дори и да сигнализирам, как ще ме погледнат за нещо такова...
Dust
 
Мнения: 112
Регистриран на: 13 Ное 2018, 12:17

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот lyubomir.bumbarov » 17 Окт 2019, 07:15

И какво стана? Аз също имам проблем със шумен климатик на съсед и не знам какво да правя... От общински инспекторат ми казаха да ходя в РЗИ. От РЗИ пък ми казаха, че нямат акредитация за проверка по частни обекти.
lyubomir.bumbarov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Окт 2019, 07:13

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта