Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот Fancy » 18 Ное 2013, 14:23

Имам нестихващ проблем със съседите си и техния климатик! Не стига, че капе, това се преживява, но и бучи, имам чувство, че и леглото тресе. В спалнята спим тримата с детето и мъжа ми и никой от нас не може да спи. Нервите ми са обтегнати до крайност!
Не само ние не можем да се наспим, но и детето се буди нощем и плаче. :!:

Говорила съм неведнъж със съседите, просто да преместят шумния климатик, но те отказват, под претекст, че е много хубав и скъп климатика, не можел да шуми толкова много!

От една страна ги разбирам, от друга безсънието и умората ме вбесяват, като оставям причинителят им! Дали има ли някакъв начин да се обезшуми климатик?

Не можем повече да понасяме това, към кого трябва да се обърна и какво да направя? :evil:
Fancy
 
Мнения: 497
Регистриран на: 19 Окт 2013, 11:25

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот MollyDolly » 18 Ное 2013, 14:28

Не можеш да го обезшумиш по никакъв начин, за съжаление, но до колкото зная трябва да се обърнеш към РИОКОЗ, а за повече проблеми и към полицията можеш да се обърнеш! Малко в безизходица сте и от двете страни, мисля че се получава подобно ситуация, заради монтажа, така че помоли съседите си да се обърнат към техниците, които са го слагали :!:
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот sofi_black » 05 Дек 2013, 13:40

И аз имам подобен проблем, но е доста по-поносима ситуацията. Мисля, че наистина зависи от монтажа, но и от кооперацията, понеже на старите панелни блокове не се чува така, какво на новите, поне в това съм сигурна!
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот balsam » 26 Яну 2016, 17:08

Ако сте със стъклопакет, не би трябвало да го чувате толкова.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот exotic » 26 Яну 2016, 18:14

balsam написа:Ако сте със стъклопакет, не би трябвало да го чувате толкова.

То никак не е до това, понякога, когато са много тънки стените се случва това, дори и да е изолирано, то не помагам много!
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот fairy » 27 Яну 2016, 14:22

Няма спасение! Свиквайте :grin:
fairy
 
Мнения: 464
Регистриран на: 19 Яну 2016, 11:17

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот Monika_Spasova » 27 Яну 2016, 14:35

sofi_black написа:И аз имам подобен проблем, но е доста по-поносима ситуацията. Мисля, че наистина зависи от монтажа, но и от кооперацията, понеже на старите панелни блокове не се чува така, какво на новите, поне в това съм сигурна!

В старите панелки не се ли чува, при положение, че там знаеш, ако съседът е пръднал у тях. :mrgreen:
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот fawla » 27 Яну 2016, 15:50

Е това е супер пенсионерско мрънкане, колко може да е шумен един климатик, че чак толкова много да пречи, не ми се вярва, да нямаш зъб нещо на комшиите ;)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот zagrijena » 29 Яну 2016, 14:44

Готиното е през лятото - всичко разтворено у вас и чуваш дрънченето на ламарините. :grin:
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Шумният климатик на съседа не ме оставя да спя!

Мнениеот rose_92 » 24 Фев 2016, 02:33

Един съвет - купете си тапи за уши от аптеката - към 0,50 лв. струват и ще заглушат шума. Когато ми се налага да спя в апартамент, където ненормалните съседи блъскат, викат като луди, пускат силно телевизори, асансьора бучи и т.н. (а аз на шум не мога да заспя), та тогава само тапите ме спасяват. Аз живея в къща и в нас си е абсолютна тишина. :) Няма кой да ми тропа по цял ден на главата. Обаче срещу нас има блок и лятото като отварям прозореца чак у нас се чуват тия климатици пък представям си на хората в самия блок какво им е.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта