Защо загаря и залепва керамичният тиган?

Полезни съвети и практични идеи за дома и градината

Защо загаря и залепва керамичният тиган?

Мнениеот lini_leni » 19 Ное 2013, 14:17

Домакини, бясна съм! Не мога да си обясня, как дадох толкова пари за два керамични тигана, които на всичкото отгоре се оказаха неефективни!

Купих керамични тигани на Aluflon, уж много хубави и какво – на втората палачинка залепва, загаря, все едно готвя в най-обикновен тиган, без никакво покритие!
На всичкото отгоре няма и чистене – варих сол, ябълки и круши, все така стои - залепнало и загоряло.

В днешно време дори и да можеш да си позволиш нещо по-скъпо, не можеш да бъдеш сигурен, че ще е качествено!
Защо се получава това, не мисля, че съм го използвала по неправилен начин? Защо залепва и загаря? Как са вашите керамични тигани и с какво ги чистите от загорялото?
lini_leni
 
Мнения: 491
Регистриран на: 27 Сеп 2013, 12:03

Re: Защо загаря и залепва керамичният тиган?

Мнениеот ivoblinc » 19 Ное 2013, 14:21

Не си само ти, спокойно! И жената много се ядосва и при нея залепват и загарят, затова слага и малко мазнина от време на време, като ги чисти със сол или по упоритото загоряло с оцет :)
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Защо загаря и залепва керамичният тиган?

Мнениеот Lyomi » 22 Ное 2013, 14:31

Възможно е да е бил прекалено нагрят, от много високата температура се получава така, понякога. Пробвай пак ;)
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Защо загаря и залепва керамичният тиган?

Мнениеот Rali_hr » 09 Дек 2014, 15:08

Много са готини, но наистина си мисля, че не трябва дълго да се оставят без да са напълнени с нещо, че като загреят много и залепят.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Защо загаря и залепва керамичният тиган?

Мнениеот Snejna » 31 Мар 2015, 13:00

Lyomi написа:Възможно е да е бил прекалено нагрят, от много високата температура се получава така, понякога. Пробвай пак ;)

ХУбаво, а ако готвиш на газов котлон как да намалиш температурата? :) А от друга страна си мисля, че най-добре е в този случай да ползвате гаранцията!
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Защо загаря и залепва керамичният тиган?

Мнениеот nadqta » 31 Мар 2015, 16:34

Скоро си взех и аз, но не мога да споделя подобно мнение, нещо не е било ОК, за да залепва керамиката, а за загарянето, какво да ти кажа - в какъвто и съд да забравиш едно ядене, то ще загори :!: :D
nadqta
 
Мнения: 406
Регистриран на: 29 Окт 2014, 11:23

Re: Защо загаря и залепва керамичният тиган?

Мнениеот kauda » 31 Мар 2015, 16:50

nadqta написа:Скоро си взех и аз, но не мога да споделя подобно мнение, нещо не е било ОК, за да залепва керамиката, а за загарянето, какво да ти кажа - в какъвто и съд да забравиш едно ядене, то ще загори :!: :D

Ем, да ама да пържиш яйца и да им седиш до главите и те да загорят не е работа ;)
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Защо загаря и залепва керамичният тиган?

Мнениеот vanusha » 24 Ное 2016, 12:38

Загаря много често, ако сте оставили вода в тигана и сте его сложили на котлона. Т.е. дори и сега да е измит, трябва да бъде напълно подсушен и тогава да се сложи на котлона, за да се загрява. Друга причина е, ако не го оставяте да се загрее достатъчно добре. За да не залепят нещата, тигана трябва да е силно нагрят. Друга възможност е просто тигана да не е качествен.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Защо загаря и залепва керамичният тиган?

Мнениеот pavleta » 24 Ное 2016, 17:14

На мен не ми загаря, но става покритието му на едни кафяви петна, които после не мога да ги почистя. Целият изглежда мръсен, все едно не съм го мила, а не е така.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Защо загаря и залепва керамичният тиган?

Мнениеот vanusha » 14 Фев 2017, 14:01

pavleta написа:На мен не ми загаря, но става покритието му на едни кафяви петна, които после не мога да ги почистя. Целият изглежда мръсен, все едно не съм го мила, а не е така.

От вътрешната страна или отвън? На мен ми стават такива петна отвън, но го отдавам на това, че там се нагрява директно и самия тиган се "опича".
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Следваща

Назад към За дома – съвети и идеи

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта