Смятате ли, че новият пренатест трябва да е задължителен?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Смятате ли, че новият пренатест трябва да е задължителен

Мнениеот pepa1974 » 20 Фев 2014, 17:23

Fancy, тук съм напълно съгласна с теб! Спокойствието на бебенцето е на първо място!Просто си мислех, че правейки Пренатест, така майката би се успокоила при едни добри резултати и това спокойствие би предала и на детето. От друга страна не мисля, че такъв тест трябва да се прави единствено, ако при опасност от Даун, си решил да махнеш бебенцето, защото според мен е важно, ако имаш дете с проблем, да си информиран и то от възможно най-ранен момент, за да можеш да реагираш адекватно. В България има прекрасни Слънчеви деца, но за съжаление това, което се прави за тях е ежедневна борба от страна на техните майки и Сдружението им, а не е регламентирано да се поеме от институциите-рехабилитация, лечение и т.н.Ето и затова първоначално подкрепих мнението, че Пренатест трябва да е задължителен, както и други тестове, там където има съмнения! Мисля че сме на едно мнение.
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Смятате ли, че новият пренатест трябва да е задължителен?

Мнениеот iwoni » 27 Фев 2017, 09:59

Един тест, който е безопасен и може да открие рано проблем с бременността или бебето винаги е добре дошъл и е хубаво да се прави винаги. Задължителните неща винаги ме карат да се напрягам и да роптая, но в този случай е добре да го има, за да се избегнат бъдещи проблеми. Все пак това е здраве и има отражение и в бъдещето.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Смятате ли, че новият пренатест трябва да е задължителен?

Мнениеот Lana » 04 Дек 2018, 15:57

То звучи чудесно, ама все някой трябва да плаща за него. Тя държавата няма, УЖ, пари за къде къде по-елементарни неща, свързани с нашето здраве, камо ли за това.
Иначе, ако можех да си позволя такъв пренатест, колко тревоги щях да си спестя преди време.
Аватар
Lana
 
Мнения: 87
Регистриран на: 04 Дек 2018, 15:04

Re: Смятате ли, че новият пренатест трябва да е задължителен?

Мнениеот Любомира » 02 Авг 2019, 09:06

Задължителен, но ако всеки сам трябва да си го плаща, би било ужасно. Не всеки може да си го позволи все пак. Предвид цената, по-добре да си остане препоръчителен и по желание.
Любомира
 
Мнения: 54
Регистриран на: 14 Юни 2019, 08:59

Re: Смятате ли, че новият пренатест трябва да е задължителен?

Мнениеот *Пролет* » 06 Авг 2019, 09:19

Задължителен няма как да стане, предвид високата му цена. Ако държавата можеше да поеме, да речем, 50%, доста семейства биха се замисилили. Сега е скъпо за болшинството.
Аватар
*Пролет*
 
Мнения: 103
Регистриран на: 08 Ное 2018, 12:47

Предишна

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта