Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Mon_ton » 23 Фев 2017, 11:55

Ако си имат редовен режим, който не изменят, няма да имат проблеми нито със съня, нито със ставането сутрин, а съвсем леко и естествено ще се събуждат след сън.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Lyomi » 28 Фев 2017, 17:30

Колкото повече растат децата, толкова по-късно им се ляга и гледат да изклинчат, по себе си съдя като бях по-малка :smile: . Голяма борба пада после между родители и деца.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Rali_hr » 21 Мар 2017, 16:30

Ами, при нас беше точно обратното, като малки седяха до късно, сега им се приспива и си лягат, единия е на 14, другия е на 8. :) дойде ли време за сън си лягат, около 10-10:30 им се приспива и си лягат без разправии.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Kaya » 31 Мар 2017, 11:23

Напоследък ми се налага да припомням и на дъщеря си и на мъжа си и на себе си дори колко дни остават до петък. Горе долу така "хайде, ставай,, айде мило, само още 2 дена и ще спим!" :lol:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Kremiliya » 31 Мар 2017, 12:59

Ако си лягат рано децата ще са си наспали спокойно и без притеснения. Но ако не могат да се наспят, тогава и ставането е трудно, или пък ако са преуморени.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот La_bomba » 21 Апр 2017, 10:41

Моята е още мъничка и сега ще ходи тепърва на ясла, но когато прекали със съня, нежно я галя по нослето и челото и тя се разбужда. Без стрест, без шумове, бавно и спокойно и след няколко минути става.
La_bomba
 
Мнения: 126
Регистриран на: 28 Мар 2017, 10:23

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Andrey » 21 Апр 2017, 15:21

Алармата на телефона върши работа и детето скача дори и преди ние да реагираме на шума.
Аватар
Andrey
 
Мнения: 1730
Регистриран на: 20 Ное 2014, 10:04

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Апр 2017, 18:34

настроил си е алармата на таблета и така ис мисли, че се събужда, само че никога не го чува. :lol: затоваи аз милва, целувам, прегръщам, докато се разсъни. А и когато е в леглото е толкова мекичък и топъл, как мога да вляза и да кажа едно хладно "Ставаай!" По-силно е от мен желанието да го нацелувам по меките топли бузки. :mrgreen:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот kauda » 23 Окт 2018, 11:25

Добрия режим на сън емн ого полезен, децата трябва дас е научат да си лягат около 22ч заз да се събуждат спокойно на следващия ден около 7, не е нормално малки деца да стоят до полунощ. Д ане говорим, че и много от родителите не си лягат и децата се увличат по тях, като остават с убеждението, че ще изтърват нещо много интересно, ако си легнат.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Dalia » 23 Окт 2018, 18:10

Моите отдавна са пораснали, но никога не съм имала проблем със събуждането им. Мисля че е до самите деца всичко. Те си лягаха много рано още към 21 ч и си ставаха навреме сутрин за училище и градина. Сега през пубертета да си призная малко ме развъртаха, тъй като не им се ходеше на училище по скоро отколкото да им се спи, но и този период отмина. Трябва да се подхожда със спокойствие не бива да се крещи на детето от сутринта и да очаквате то да става веднага. Има си и значение дали с желание посещават тия институции, имат ли там приятели, ако всичко положително е на лице детето с нетърпение ще скача сутрин от креватчето си и ще бърза да се срещне с другарчетата си.
Dalia
 
Мнения: 557
Регистриран на: 12 Фев 2013, 17:10

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта