Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот skyfly » 24 Окт 2018, 09:33

Добрия режим е много, много важен, Децата ми си лягат около 10-10:20, всяка вечер, съответно събуждането сутрин в 6:30 не е проблем, през уикенда сппят не по-късно от 8ч. и то само ако са стоели до късно предишната вечер. Гледаме и през ваканциите да не разваляме режима, защото се свиква трудно после да се става.
Събуждането сутрин си е тяхна отговорност, имат направени аларми на телефоните с любими песни и се събуждат с усмивка, условието е, мелодията да е спокойна, за да не стресира организма при ставане.
Аватар
skyfly
 
Мнения: 384
Регистриран на: 30 Мар 2017, 12:34

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот velvet_81 » 24 Окт 2018, 09:47

skyfly написа:Събуждането сутрин си е тяхна отговорност, имат направени аларми на телефоните с любими песни и се събуждат с усмивка, условието е, мелодията да е спокойна, за да не стресира организма при ставане.


И вкъщи е така. Събужда се с една лежерна мелодия, което не е много силна.
А ако детето е малко за телефон и аларма, може би просто бих го гушкала известно време и бих говорила тихо, докато си отвори очите.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот fawla » 24 Окт 2018, 09:48

Много сте грижовни, майка ми на времето влизаше, святкаше лампата и се провикваше от вратата "Стaваааай!" :D
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Буба Мара » 24 Окт 2018, 11:01

Моята дъщеря се събуждаше доста трудно за училище, че и за детска градина. Но с времето вече не е проблем, дори и късно да си легне вечерта. Будя я известно време преди реално да става, за да има време да се разбуди. Често както аз първото, за което се хващам е кафето, тя търси нещо да гледа забавно на телевизора или лаптопа и отдавна не сме имали проблеми с буденето. Повече проблеми имаме с туткането. Аз така и не свикнах, че понякога освен себе си и друг трябва да приготвям и от това зависи дали ще спазя разни часове, в които трябва да съм на определено място. :roll:
Аватар
Буба Мара
 
Мнения: 305
Регистриран на: 22 Фев 2018, 15:47

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Rali_hr » 24 Окт 2018, 11:07

Буба Мара написа:Повече проблеми имаме с туткането. Аз така и не свикнах, че понякога освен себе си и друг трябва да приготвям и от това зависи дали ще спазя разни часове, в които трябва да съм на определено място. :roll:

И мен това ме вбесява, обаче си реших проблемът, вече който не си е приготвил раицата за следващия ден е наказан, след 2-3 наказания ела да видиш как вече всичко е прибрано вечерта, дрехите са подготвени на стола до леглото и само трябва да си измият зъбите и да се облекат.
Малко строга организация за старт и нещата се получават, така спестихме около 20 минути сутрин от крещена, които сега прекарваме в разговори за деня или бързо кафе/чай преди да излезем от вкъщи.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот velvet_81 » 24 Окт 2018, 11:29

И от наказание няма смисъл.
Ще отиде няколко пъти с неоправена раница, но после ще се усети и ще си направи изводите.
Дъщеря ми е във втори клас и си приготвя сама нещата. От учителките й се научих да не върша нещата вместо нея. Домашни, раница - неин ангажимент. Ако е подготвена, тя ще се чувства добре. Ако ли не - ще се чувства кофти и ще се научи.
velvet_81
 
Мнения: 194
Регистриран на: 24 Окт 2018, 08:45

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Rali_hr » 24 Окт 2018, 11:36

velvet_81 написа:И от наказание няма смисъл.
Ще отиде няколко пъти с неоправена раница, но после ще се усети и ще си направи изводите.
Дъщеря ми е във втори клас и си приготвя сама нещата. От учителките й се научих да не върша нещата вместо нея. Домашни, раница - неин ангажимент. Ако е подготвена, тя ще се чувства добре. Ако ли не - ще се чувства кофти и ще се научи.

Права си, само че в една възраст познай колко им пука, моите и двамата са доста големи - единия е на 17 вече,д ругия е на 13, мислиш ли, че се вълнуват от раниците си, но доста ги притеснява, ако им взема телефоните и джобните. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Frac » 24 Окт 2018, 13:18

И за мен това си е мъчение. Сутрин святкам лампата, пускам тв-то - никой братче, всеки спи и не му пука. Започвам да им говоря и да ги обличам в леглото (пестя време). После къде бутам, къде нося до тоалетната, за да се разсънят. Нося им витамините и горе долу тогава вече се разсънват. После банята и докато облечем якетата е минал 1 час и пак сме последни. Ужас сме. Лягат си в 9:30 или 10:00 ч. вечер, а за да се оправим ги събуждам в 6:30.
Аватар
Frac
 
Мнения: 626
Регистриран на: 23 Фев 2018, 17:55

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот sky_100 » 06 Ное 2018, 15:54

Откакто има телефон, не се вълнувам особено как се събужда. Става си, облича се и идва да закусва. :thumbup:
sky_100
 
Мнения: 151
Регистриран на: 24 Окт 2018, 14:16

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Клер » 18 Дек 2018, 11:03

Още в 3 клас някъде я оставих да се събужда сама. Училището е нейна отговорност, трябва тя да се организира така че да става навреме. И не съжалявам, от тогава си има режим и не се налага да я побутвам и да повтарят сто пъти да става...
Клер
 
Мнения: 101
Регистриран на: 18 Дек 2018, 10:35

Предишна

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта