Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот M.Tasheva » 20 Ное 2013, 16:33

Здравейте, мами!

Имам известни питанки, понеже ми става все по-трудно да будя децата – едното за градина, другото за училище!

Зная, че събуждането на децата не трябва да бъде рязко и със стрес, но всяка сутрин и двете ми деца се стряскат в съня си, когато ги будя.

Пробвах да пускам тиха музика, след което отивах при сина ми, понеже спи по-дълбоко, а след това при дъщеря ми, но в момента, в който ги докосна, за да ги помилвам те се стряскат.

Чета и прилагам всякакви съвети, да лягат рано, не вечерят с тежка храна, както и не пият газирани напитки, какао или кола, почти са се научили преди сън, всяка вечер да пият билков чай с мед, за да ги успокои.
Мисля, че не спят неспокойно, но събуждането на децата е със стрес.

Започвам да се притеснявам за тях, защото това е ненужен стрес за тях, който не зная как да предотвратя!
Какви други трикове мога да приложа, за да се събуждат, без да скачат от леглото? Как събуждате децата си за детска градина или училище?
M.Tasheva
 
Мнения: 393
Регистриран на: 21 Окт 2013, 13:55

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Nightmare » 20 Ное 2013, 16:42

Предполагам знаеш, че е важно в каква обстановка заспиват и тяхното настроение. Другото, което може да ги стресира е самата детска градина или училище, заради това да "подскачат" така. Поговорете дали има някое от децата, които ги притесняват или самите учители. Все нещо трябва да има като причина. ;) Успех! :!:
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Rali_hr » 24 Ное 2014, 12:52

Пробвайте да си имат собствена аларма която да ги събужда, знам ли. Явно са си такива просто, не мисля,че има защо да се притеснявате.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот S_Milenska » 20 Яну 2015, 12:02

Мисля, че няма начин, на децата просто им се спи, събуждай ги постепенно им говори, започни от по-рано не използвай думи като тръгвай, че закъсняваш, защото явно се стряскат, полека и плавно :)
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот kauda » 06 Апр 2015, 14:53

Приятелят ми се събужда така като се стряска, започнахме малко по малко да го събуждаме, издърпвам пердетата първо, после чак святкам лампата, след това малко по малко го будя, иначе се стряска като на пружина просто.
Аватар
kauda
 
Мнения: 1654
Регистриран на: 23 Мар 2015, 10:45

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Slavena » 06 Апр 2015, 16:50

Викате и толкова! :mrgreen:
Стават и това е положението. :)
Slavena
 
Мнения: 957
Регистриран на: 10 Дек 2014, 16:45

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот ramimni » 17 Фев 2017, 15:31

Аз бях ужасна, майка ми сигурно доста нервила е скъсала :grin: . Пръскане с вода, отвиване, гъделичкане, на какво ли не се е правила, за да ме вдигне от леглото.
ramimni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 29 Яну 2014, 17:18

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Pipilota » 17 Фев 2017, 16:03

Имаме си ключова дума и като я кажа и двамата скачат като на пружинки. :mrgreen:
но напоследък взе да не действа, че нали ни тресе пубертета. :evil:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Rali_hr » 22 Фев 2017, 15:36

Взех от Джъмбо едни ключодържатели, които са часовници и с тях се събуждат. :mrgreen:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да събуждаме децата си за градина и училище?

Мнениеот Pipilota » 22 Фев 2017, 16:47

Rali_hr написа:Взех от Джъмбо едни ключодържатели, които са часовници и с тях се събуждат. :mrgreen:

Работят гли и аз ги гледах онзи ден, направо ще ги побъркам,в се оправданието е, че не си ги знаят къде е, че телефона не бил при тях, а ключовете са им закачени за раниците. :twisted:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта