Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

Мнениеот zheleva212 » 20 Ное 2013, 16:55

Бях пред огромна дилема, как да създам възможно най-добрите условия за майка ми. Тя е възрастна жена, на която и става все по-трудно да се грижи сама за себе си.

Живеем в един и същ град, но ми е почти невъзможно да се грижа за нея през целия ден, а усещам се чувства самотна и й е скучно по цял ден да е сама.

Дълго размишлявахме и говорихме с нея, дали иска да извикаме помощничка или да отиде на място с хора като нея, със сходните интереси и проблеми – в дом за стари хора.
Е, решихме да изберем старчески дом, така или иначе ще ходя отново вечер при нея, но и двете ще бъдем много по-спокойни.

До сега не ми се е налагало да търся и не зная на територията на община Стара Загора, какви частни домове за възрастни хора има и в какъв размер са таксите им.
Някой, който е ползвал услугите на частни домове за стари хора, може ли да ме насочи и да ми даде някаква информация!
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

Мнениеот bojo_kolev » 20 Ное 2013, 17:07

Не мисля, че имаш много варианти, най-близкият дом за стари хора, мисля че е на Старозагорските минерални бани. Виж в интернет, но не съм сигурен, че ще намериш много варианти! :(
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

Мнениеот Lyomi » 25 Ное 2013, 13:13

Баба ми е в частен дом за стари хора и никак не е зле. Тя се чувства много добре и обгрижвана, а и има приятна компания от нейни набори. Редовно я виждаме и няма никакви оплаквания. Обаче не мога да говоря за цени, а и индивидуално до колкото зная!
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

Мнениеот Rali_hr » 09 Дек 2014, 15:06

И на мен ми е интересно има ли такива домове и какви са им цените? :roll:
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

Мнениеот Mon_ton » 11 Яну 2018, 10:57

Мисля, че не е чак толкова скъпо да са в дом за стари хора, намират си приятели, компания. Дори и в едни дом да си с някой пак е трудно да се грижиш за него, ако не дай си боже легне на легло, за да може да се грижи някой за него трябва да напусне работа.
Домовете за стари хора не са никак лоши, но пък хората отказват да ги използват, все още са непознати за нас.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

Мнениеот Monika_Spasova » 11 Яну 2018, 14:00

При нас има много здрави връзки със семейството, които пречат на развитието на старческите домове. А и има легенди, че там отношението е много лошо, ако се държат добре, мисля, че повече хора биха искали да отидат.
Аватар
Monika_Spasova
 
Мнения: 2097
Регистриран на: 07 Апр 2015, 11:32

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

Мнениеот Mon_ton » 18 Яну 2018, 10:28

Не съм се възползвала, но мисля, че са много добър избор, защото възрастните се чувстват най-добре, когато са заобиколени с хора на тяхната възраст, да си говорят с тях, стига, разбира се, и роднините им да не ги забравят.
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

Мнениеот Rali_hr » 15 Май 2018, 10:59

Наложи ми се възползвам сега от такав ауслуга, частните домове в региона са около 700 лв на месец. Избрахме частен дом в с. Ягода. Не е особено луксозен, да не кажа, че имат какво да направят по отношение на интериора, но се говори, че се държат добре. Лошото е, че не мога да разбера, защото човека, който съм оставила там е трудно подвижен и не говори. :-| Така или иначе, никой не иска да е в старчески дом, всеки иска да е в дома си, за който се е грижил цял живот.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

Мнениеот Snejna » 07 Юни 2018, 09:15

Никой не избира това, за по-лесно, е може и да има такива хора, но ако човек обича роднините си, не би ги оставил по такъв начин да се тормозят един вид. :roll:
Но понякога човек е в безизходица, лошото е, че по тея домове възрастните се отпускат и им се влошава състоянието много бързо.
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

Мнениеот Jully » 25 Юни 2018, 16:30

Ползваме в момента. Отвратително отношение, никаква грижа, хората са като хвърлени, ужасно е! За съжаление никъде не ги гледат като хора, заслужаващи внимание и уважение... все пак там са на прага на своя живот, много, много грозно държание.
Аватар
Jully
 
Мнения: 1471
Регистриран на: 30 Апр 2015, 09:36

Следваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта