Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.
Правила на форума
Добави отговор

Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

20 Ное 2013, 16:55

Бях пред огромна дилема, как да създам възможно най-добрите условия за майка ми. Тя е възрастна жена, на която и става все по-трудно да се грижи сама за себе си.

Живеем в един и същ град, но ми е почти невъзможно да се грижа за нея през целия ден, а усещам се чувства самотна и й е скучно по цял ден да е сама.

Дълго размишлявахме и говорихме с нея, дали иска да извикаме помощничка или да отиде на място с хора като нея, със сходните интереси и проблеми – в дом за стари хора.
Е, решихме да изберем старчески дом, така или иначе ще ходя отново вечер при нея, но и двете ще бъдем много по-спокойни.

До сега не ми се е налагало да търся и не зная на територията на община Стара Загора, какви частни домове за възрастни хора има и в какъв размер са таксите им.
Някой, който е ползвал услугите на частни домове за стари хора, може ли да ме насочи и да ми даде някаква информация!

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

20 Ное 2013, 17:07

Не мисля, че имаш много варианти, най-близкият дом за стари хора, мисля че е на Старозагорските минерални бани. Виж в интернет, но не съм сигурен, че ще намериш много варианти! :(

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

25 Ное 2013, 13:13

Баба ми е в частен дом за стари хора и никак не е зле. Тя се чувства много добре и обгрижвана, а и има приятна компания от нейни набори. Редовно я виждаме и няма никакви оплаквания. Обаче не мога да говоря за цени, а и индивидуално до колкото зная!

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

09 Дек 2014, 15:06

И на мен ми е интересно има ли такива домове и какви са им цените? :roll:

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

11 Яну 2018, 10:57

Мисля, че не е чак толкова скъпо да са в дом за стари хора, намират си приятели, компания. Дори и в едни дом да си с някой пак е трудно да се грижиш за него, ако не дай си боже легне на легло, за да може да се грижи някой за него трябва да напусне работа.
Домовете за стари хора не са никак лоши, но пък хората отказват да ги използват, все още са непознати за нас.

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

11 Яну 2018, 14:00

При нас има много здрави връзки със семейството, които пречат на развитието на старческите домове. А и има легенди, че там отношението е много лошо, ако се държат добре, мисля, че повече хора биха искали да отидат.

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

18 Яну 2018, 10:28

Не съм се възползвала, но мисля, че са много добър избор, защото възрастните се чувстват най-добре, когато са заобиколени с хора на тяхната възраст, да си говорят с тях, стига, разбира се, и роднините им да не ги забравят.

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

15 Май 2018, 10:59

Наложи ми се възползвам сега от такав ауслуга, частните домове в региона са около 700 лв на месец. Избрахме частен дом в с. Ягода. Не е особено луксозен, да не кажа, че имат какво да направят по отношение на интериора, но се говори, че се държат добре. Лошото е, че не мога да разбера, защото човека, който съм оставила там е трудно подвижен и не говори. :-| Така или иначе, никой не иска да е в старчески дом, всеки иска да е в дома си, за който се е грижил цял живот.

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

07 Юни 2018, 09:15

Никой не избира това, за по-лесно, е може и да има такива хора, но ако човек обича роднините си, не би ги оставил по такъв начин да се тормозят един вид. :roll:
Но понякога човек е в безизходица, лошото е, че по тея домове възрастните се отпускат и им се влошава състоянието много бързо.

Re: Ползвали ли сте услугите на частни домове за стари хора?

25 Юни 2018, 16:30

Ползваме в момента. Отвратително отношение, никаква грижа, хората са като хвърлени, ужасно е! За съжаление никъде не ги гледат като хора, заслужаващи внимание и уважение... все пак там са на прага на своя живот, много, много грозно държание.
Добави отговор
Отиди на страница: 1, 2