Привърженици ли сте на домашното обучение?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот Lili_pili » 17 Ное 2015, 17:49

Интересно! Не знаех, че може и така без никакъв "кетап"
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот rabotnata pchela » 18 Ное 2015, 10:46

Всичко е хубаво, но определено в училище се вземат уроци, които ги няма вкъщи. Много липсва иначе социалния живот. Никой не може да ме убеди, че ще синамерят приятели да речем, а ако не са важни според вас не знам... там вече въпросът е друг.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот exotic » 18 Ное 2015, 12:25

rabotnata pchela написа:Всичко е хубаво, но определено в училище се вземат уроци, които ги няма вкъщи. Много липсва иначе социалния живот. Никой не може да ме убеди, че ще синамерят приятели да речем, а ако не са важни според вас не знам... там вече въпросът е друг.

Не е точно така, а и много зависи от твоята среда, от хората около теб, тези с които ще срещнеш детето си.
exotic
 
Мнения: 360
Регистриран на: 15 Авг 2014, 13:29

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот Kaya » 01 Дек 2015, 13:15

exotic написа:
rabotnata pchela написа:Всичко е хубаво, но определено в училище се вземат уроци, които ги няма вкъщи. Много липсва иначе социалния живот. Никой не може да ме убеди, че ще синамерят приятели да речем, а ако не са важни според вас не знам... там вече въпросът е друг.

Не е точно така, а и много зависи от твоята среда, от хората около теб, тези с които ще срещнеш детето си.

Хайде, хайде, каквато и е да средата, то детето няма да има с кого да играе или да си разкаже нещо, възрастните и децата нямат нищо общо. Ти имаш ли приятел на годините на майка ти или по-възрастен, с който тя те е запознала? Дали е един, а останалите ти приятели от къде са?
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот Alex_mor » 04 Дек 2015, 14:35

Лошо няма, аз съм много За домашното обучение, виждаме, че индивидуалния подход винаги дава по-добри успехи от ученето в училище.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот julianne » 04 Дек 2015, 15:13

Alex_mor написа:Лошо няма, аз съм много За домашното обучение, виждаме, че индивидуалния подход винаги дава по-добри успехи от ученето в училище.

Така е, няма спор, но аз не мисля, че бих могла да направя това за детето си или поне то няма да е толкова качествено, колкото би го направил един педагог.
julianne
 
Мнения: 404
Регистриран на: 27 Ное 2013, 14:50

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот klara » 10 Фев 2016, 11:45

julianne написа:
Alex_mor написа:Лошо няма, аз съм много За домашното обучение, виждаме, че индивидуалния подход винаги дава по-добри успехи от ученето в училище.

Така е, няма спор, но аз не мисля, че бих могла да направя това за детето си или поне то няма да е толкова качествено, колкото би го направил един педагог.


С едни приятели спорихме на тази тема. Аз обяснявах, че не всеки може да си обучава детето вкъщи, защото няма нужната квалификация, някои родители виждат затруднения при помагането с домашните, камо ли да ги обучават и не защото са малоумни :grin: . Предполагам, че след такова обучение детето трябва да положи изпити, за да получи някаква диплома иначе не виждам смисъл. Кой ще го приеме без диплома?
klara
 
Мнения: 530
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:51

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот Alex_mor » 19 Авг 2016, 10:10

klara написа:
julianne написа:
Alex_mor написа:Лошо няма, аз съм много За домашното обучение, виждаме, че индивидуалния подход винаги дава по-добри успехи от ученето в училище.

Така е, няма спор, но аз не мисля, че бих могла да направя това за детето си или поне то няма да е толкова качествено, колкото би го направил един педагог.


С едни приятели спорихме на тази тема. Аз обяснявах, че не всеки може да си обучава детето вкъщи, защото няма нужната квалификация, някои родители виждат затруднения при помагането с домашните, камо ли да ги обучават и не защото са малоумни :grin: . Предполагам, че след такова обучение детето трябва да положи изпити, за да получи някаква диплома иначе не виждам смисъл. Кой ще го приеме без диплома?

Е то винаги се дават някакви изпити, за да се вземе китап, иначе няма смисъл изобщо от обучението, можеш да го научиш да рои до 10 и да чете и направо да кандидатства в университет.
Alex_mor
 
Мнения: 390
Регистриран на: 18 Юни 2015, 09:39

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот iwoni » 19 Авг 2016, 10:40

Може би в определена възраст е по-подходящо домашното обучение, да кажем до 10-годишна възраст максимум. Но не мисля, че е добре за социализацията на детето.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Привърженици ли сте на домашното обучение?

Мнениеот Kremiliya » 27 Сеп 2016, 13:46

Все пак до голяма степен образованието и обучението включва и социализиране. Не виждам как това може да стане у дома, + това родителите нямат необходимите знания, за да преподават, или по-точно по-голямата част от тях, които не са учили за това, как се учи човек.
Аватар
Kremiliya
 
Мнения: 1865
Регистриран на: 20 Ное 2014, 11:14

ПредишнаСледваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта