Какви гъби за баня предпочитате?

За малките тайни на голямото самочувствие - дайте своето мнение за козметичните продукти.

Re: Какви гъби за баня предпочитате?

Мнениеот m0n4eto » 13 Апр 2016, 10:54

Те всъщност масаж ли правят така или е за премахване на мъртвата кожа?
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Какви гъби за баня предпочитате?

Мнениеот Pipilota » 13 Апр 2016, 13:35

m0n4eto написа:Те всъщност масаж ли правят така или е за премахване на мъртвата кожа?

Мисля, че са за за премахване на мъртва кожа.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Какви гъби за баня предпочитате?

Мнениеот tinkerbell » 14 Апр 2016, 10:30

А аз мисля, че са за нещо като масаж, защото руската баня е вид сауна. Мисля, че това "нашляпване" докато тялото е горещо помага за кръвообръщението и за изхврълянето на токсините.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Какви гъби за баня предпочитате?

Мнениеот zagrijena » 14 Апр 2016, 14:57

Метличката де факто е билка, натурален продукт и като за запарва в банята не може ли да се ползва и за инхалация? Направо две в едно :wink: . Иначе за гъбите през колко време трябва да се сменят?
zagrijena
 
Мнения: 486
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:11

Re: Какви гъби за баня предпочитате?

Мнениеот S_Milenska » 15 Апр 2016, 17:05

tinkerbell написа:А аз мисля, че са за нещо като масаж, защото руската баня е вид сауна. Мисля, че това "нашляпване" докато тялото е горещо помага за кръвообръщението и за изхврълянето на токсините.

то зависи много от четката. :) някои ползват обикновена четка, която прилича по-скоро на четка за тоалетна. :mrgreen:
Аватар
S_Milenska
 
Мнения: 2136
Регистриран на: 18 Ное 2014, 13:46

Re: Какви гъби за баня предпочитате?

Мнениеот pavleta » 21 Апр 2016, 14:32

S_Milenska написа:
tinkerbell написа:А аз мисля, че са за нещо като масаж, защото руската баня е вид сауна. Мисля, че това "нашляпване" докато тялото е горещо помага за кръвообръщението и за изхврълянето на токсините.

то зависи много от четката. :) някои ползват обикновена четка, която прилича по-скоро на четка за тоалетна. :mrgreen:


Никога не бих се търкала с такава четка, после кожата ми сигурно ще е издрана и възпалена :sad: . Купува ли ги някой изобщо?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Какви гъби за баня предпочитате?

Мнениеот tinkerbell » 25 Апр 2016, 11:40

pavleta написа:
S_Milenska написа:
tinkerbell написа:А аз мисля, че са за нещо като масаж, защото руската баня е вид сауна. Мисля, че това "нашляпване" докато тялото е горещо помага за кръвообръщението и за изхврълянето на токсините.

то зависи много от четката. :) някои ползват обикновена четка, която прилича по-скоро на четка за тоалетна. :mrgreen:


Никога не бих се търкала с такава четка, после кожата ми сигурно ще е издрана и възпалена :sad: . Купува ли ги някой изобщо?


Не е четка, говорим за метличките, дето ползват в руските бани. Че с тях си се прилага всъщност терапия, бонус към ползите от парната баня.
Аватар
tinkerbell
 
Мнения: 606
Регистриран на: 05 Фев 2016, 18:46

Re: Какви гъби за баня предпочитате?

Мнениеот m0n4eto » 03 Май 2016, 12:04

На мен винаги са ми били забавни тези работи с метличката, не съм виждала на живо да ползват, само по филми и разни комични клипчета. Иначе парната баня си е много приятна.
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

Re: Какви гъби за баня предпочитате?

Мнениеот iwoni » 03 Май 2016, 12:25

И аз не съм виждала на живо. В България няма такава традиция или поне вече няма такава. В миналото като са ходили на обществена баня дали е имало? :smile: Теляците какво са правили?
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

Re: Какви гъби за баня предпочитате?

Мнениеот m0n4eto » 04 Май 2016, 16:38

теляците свалят кир ... нещо като ексфолиатори ;)
Аватар
m0n4eto
 
Мнения: 699
Регистриран на: 27 Мар 2015, 15:24
Местоположение: гр. София

ПредишнаСледваща

Назад към Козметика

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта