Как да познаем истинската кафява захар?

Супер храни, здравословно пазаруване, качествени и полезни продукти, начин на хранене

Re: Как да познаем истинската кафява захар?

Мнениеот Mon_ton » 29 Яну 2015, 18:01

Аз имам сега у нас една кафява захар, която ми направи впечатление, че не е толкова сладка, колкото бялата захар, предполагам, че си е истинска. ;)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да познаем истинската кафява захар?

Мнениеот Elica » 27 Фев 2015, 13:29

Знам, че е по-влажна истинската кафява захар, а и така или иначе трябва да оцвети малко или много водата захарта.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Re: Как да познаем истинската кафява захар?

Мнениеот dinkog » 21 Мар 2015, 12:14

Не знам защо съм решил, че истинската кафява захар трябва да изглежда лепкава и влажна и по това се ориентирам, има нещо, което не ми е ясно обаче, защо кафявата захар не е толкова сладка, колкото бялата захар? :roll:
Аватар
dinkog
 
Мнения: 611
Регистриран на: 21 Мар 2015, 11:37

Re: Как да познаем истинската кафява захар?

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Мар 2015, 12:47

Сигурно, заради обработването на захарта, може би добавят нещо, все пак нали кафявата захар се прави на бяла, и идея нямам защо едната е по-сладка ;)
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да познаем истинската кафява захар?

Мнениеот roksana » 28 Мар 2016, 12:05

Като търся кафява захар, гледам да е на големи кехлибарени кристали, направо бучки. Така са ми казали, че изгрежда нерафинираната захар. Има една, която е тъмна и доста сладка. Това е бяла захар, полята с меласа. Тя най-често се среща.
roksana
 
Мнения: 504
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:50

Re: Как да познаем истинската кафява захар?

Мнениеот Rali_hr » 28 Мар 2016, 12:28

roksana написа:Като търся кафява захар, гледам да е на големи кехлибарени кристали, направо бучки. Така са ми казали, че изгрежда нерафинираната захар. Има една, която е тъмна и доста сладка. Това е бяла захар, полята с меласа. Тя най-често се среща.

Като едра сол ли? Не си ли намерила някоя марка, в която си сигурна, за да ни я препоръчаш, след като имаш такива познания. Аз просто си купувам някоя кафява захар от магазина без да мисля особено каква е. Знам, че най-качествената кафява захар стои леко влажна все едно. :)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да познаем истинската кафява захар?

Мнениеот mamina » 30 Мар 2016, 16:38

Rali_hr написа:
roksana написа:Като търся кафява захар, гледам да е на големи кехлибарени кристали, направо бучки. Така са ми казали, че изгрежда нерафинираната захар. Има една, която е тъмна и доста сладка. Това е бяла захар, полята с меласа. Тя най-често се среща.

Като едра сол ли? Не си ли намерила някоя марка, в която си сигурна, за да ни я препоръчаш, след като имаш такива познания. Аз просто си купувам някоя кафява захар от магазина без да мисля особено каква е. Знам, че най-качествената кафява захар стои леко влажна все едно. :)

Аз си взимам нерафинирана Демерара.
mamina
 
Мнения: 525
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:55

Re: Как да познаем истинската кафява захар?

Мнениеот Krum » 20 Апр 2016, 08:59

mamina написа:
Rali_hr написа:
roksana написа:Като търся кафява захар, гледам да е на големи кехлибарени кристали, направо бучки. Така са ми казали, че изгрежда нерафинираната захар. Има една, която е тъмна и доста сладка. Това е бяла захар, полята с меласа. Тя най-често се среща.

Като едра сол ли? Не си ли намерила някоя марка, в която си сигурна, за да ни я препоръчаш, след като имаш такива познания. Аз просто си купувам някоя кафява захар от магазина без да мисля особено каква е. Знам, че най-качествената кафява захар стои леко влажна все едно. :)

Аз си взимам нерафинирана Демерара.

И аз вземам такава, но от цената съм склонен да вярвам, че не е истинска. :lol:
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да познаем истинската кафява захар?

Мнениеот penelopa » 20 Апр 2016, 09:05

Нормално ли е кафявата захар да е лепкава и да стои на големи буци? Това критерии ли е за качество?
penelopa
 
Мнения: 488
Регистриран на: 18 Яну 2016, 14:17

Re: Как да познаем истинската кафява захар?

Мнениеот Mon_ton » 01 Юни 2016, 13:21

penelopa написа:Нормално ли е кафявата захар да е лепкава и да стои на големи буци? Това критерии ли е за качество?

Нормално е това е захарта, не е фина, гладна и суха :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

ПредишнаСледваща

Назад към Здравословно хранене

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта