Как да изчистим велурени обувки?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот страстоцвет » 06 Дек 2016, 10:17

Аз нося само велурени, изглеждат добре и не си личат "бръчките" като при кожените, за това ги предпочитам. Използвам пяна за обувки и с тях поддържам. Последно дори си накапах обувките с блажна боя, наложи ми се да присъствам на един ремонт (официален), в който не можах да стоя безучастно. Не рискувах с корселина, но ги изтрих после с лакочистител, изпрах с веро и вода, оставиих да изсъхне а тук- там където имаше минах с фина щурка. Изобщо не си личи за инцидента, който преживяха. Изглеждат добре.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот уморена » 06 Дек 2016, 13:25

страстоцвет написа:Аз нося само велурени, изглеждат добре и не си личат "бръчките" като при кожените, за това ги предпочитам. Използвам пяна за обувки и с тях поддържам. Последно дори си накапах обувките с блажна боя, наложи ми се да присъствам на един ремонт (официален), в който не можах да стоя безучастно. Не рискувах с корселина, но ги изтрих после с лакочистител, изпрах с веро и вода, оставиих да изсъхне а тук- там където имаше минах с фина щурка. Изобщо не си личи за инцидента, който преживяха. Изглеждат добре.

Лакочистителя не ги ли замаза повече? :roll:
Аз точно, защото се чистят много трудно изключително рядко си купувам велурени, все изглеждат износеи и мръсни.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот Lollipop » 06 Дек 2016, 15:25

Това е много хитро да се използва лакочистител, за да се почистят, браво за идеята. Би трябвало, ако сме по-упорити да помогне доста, хитро много!
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот rabotnata pchela » 06 Дек 2016, 17:14

е, как ме е яд, моите след една блажна боя не успях да ги спася и се принудих да ги изхвърля, въпреки че имаха няколко капки само, ако се бях сетила щях да си ги спася, а толкова си ги харесвах, но малко акъл, до това води.
:lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот страстоцвет » 07 Дек 2016, 11:58

rabotnata pchela написа:е, как ме е яд, моите след една блажна боя не успях да ги спася и се принудих да ги изхвърля, въпреки че имаха няколко капки само, ако се бях сетила щях да си ги спася, а толкова си ги харесвах, но малко акъл, до това води.
:lol:

За другия път да знаеш. Но си е като цяло трудно да се съхранят да изглеждат добре, особено ако ходиш по полетата.
страстоцвет
 
Мнения: 98
Регистриран на: 06 Дек 2016, 09:40

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот analizatorka » 13 Дек 2016, 15:52

Е, велурените обувки не са за полето :lol: , няма да ги ползвате за такива работи. Те и за дъждовно време не стават даже.
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот Ваня Стойчева » 13 Дек 2016, 17:13

analizatorka написа:Е, велурените обувки не са за полето :lol: , няма да ги ползвате за такива работи. Те и за дъждовно време не стават даже.

Колкото стават кожените, толкова стават и велурените, всичко пропуска, ако искаш да си сух в дъжда, трябва да си с гумени обувки. Поне вече има интересни и модерни вариации.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот Lili_pili » 14 Дек 2016, 10:54

И на мен винаги ми пропускат обувките, независимо от какво са, но това е друга тема. Лошото е, че велура като се зацапа веднъж и сякаш няма как да му излезнат всички мръсотийки.
Когато едно нещо се случи един път, не е задължително да се повтори, но случи ли се два пъти, то със сигурност ще има и трети път.
Аватар
Lili_pili
 
Мнения: 923
Регистриран на: 09 Яну 2015, 09:56

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот Lyomi » 15 Дек 2016, 17:24

Сега измислят нови материи, които са подобрени варианти на старите. Сегашният велур не е като някогашния. Приятелят ми си търсеше обувки и си хареса едни такива. Почти не можеш да познаеш, че са велурени.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот valia.st » 16 Дек 2016, 19:56

от естествен или от изкуствен велур са обувките?
valia.st
 
Мнения: 34
Регистриран на: 27 Ное 2016, 11:27

ПредишнаСледваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта