Как да изчистим велурени обувки?

Любими марки дрехи, прически, аксесоари, модни тенденции

Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот Harmony » 25 Ное 2013, 13:01

Здравейте! Купих си много красиви, но светли велурени обувки. Зная, че лесно се цапат, но не успях да се стърпя, много ми харесаха. Естествено, сега възникват и въпросите, в рамките - един дъждовен ден, по-късно.

Останаха ужасни петна по ботушите, заради капките дъжд и не зная с какво да ги почистя? :?
Чух различни отзиви за спрейовете и четките, с които се чисти велур.
Мога ли да пробвам с мокра кърпичка, като начало, на мен поне ми изглежда най-безвредно и безопасно за обувките?

Майка ми каза за домашни рецепти, които не е сигурно дали ще помогнат, но не мисля, че ще навредят.
Едното средство е с пиличка за нокти, при упорито засъхнало петно от кал, а за цялостно почистване чорапогащник напоен с оцет.

Кажете ми как занапред да чистя велурените обувки, не искам да ходя само вкъщи с тях, за да не се цапат? :(
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот Lyomi » 25 Ное 2013, 13:06

Не се изкушавай с мокри кърпички или бабини деветини, за да изчистиш велурените обувки! Най-добре е да си вземеш спрейче, за да не се мокрят, а преди това има препарати, точно за почистване на велур, както и четки! Не са много скъпи, така че ако искаш да ги запазиш, наистина трябва да се погрижиш за тях! ;)
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот Мурка » 25 Ное 2013, 22:58

не е толкова сложна подръжката на велура, стига да знаеш как
[*] освежаване се постига и с навлажнена четка с оцетена вода, ако се притеснявате, че оцета ще мирише, то използвайте лимонена киселина
[*] петна по естествения велур най добре се почистват с финна шкурка се обработва, като естествено не жулите по шевовете, че ще се разпорят ;)

[*] спрейчетата също
Два зетя ще ме люлеят и една снаха ще ми пее..само да остарея
Изображение
Аватар
Мурка
 
Мнения: 23
Регистриран на: 19 Фев 2013, 16:52

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот dessiblond » 26 Ное 2013, 12:48

Мурка написа:не е толкова сложна подръжката на велура, стига да знаеш как
[*] освежаване се постига и с навлажнена четка с оцетена вода, ако се притеснявате, че оцета ще мирише, то използвайте лимонена киселина
[*] петна по естествения велур най добре се почистват с финна шкурка се обработва, като естествено не жулите по шевовете, че ще се разпорят ;)

[*] спрейчетата също

Не е толкова сложно, но в един момент, когато започне да се "заваля" този велур, след това няма оправяне! :!:
dessiblond
 
Мнения: 421
Регистриран на: 25 Ное 2013, 14:13

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот sofi_black » 17 Юни 2016, 14:11

Аз имам едни велурени боти, много са ми любими, но най-отпред, точно на носа просто се прокъса велура. Не съм питала обущар дали може да се оправи, предполагам, че не. Така си стоят, не смея и да ги изхвърля :sad: .
sofi_black
 
Мнения: 488
Регистриран на: 05 Ное 2013, 14:39

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот Kaya » 17 Юни 2016, 14:56

sofi_black написа:Аз имам едни велурени боти, много са ми любими, но най-отпред, точно на носа просто се прокъса велура. Не съм питала обущар дали може да се оправи, предполагам, че не. Така си стоят, не смея и да ги изхвърля :sad: .

То няма как да се поправи най-вероятно и от самия велур липсват власинки, но след като имаш "страх" да ги изхвърлиш, иди пробвай да ти ги оправят. :mrgreen:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот Harmony » 17 Юни 2016, 16:11

Много полепва прахоляка по велурените обувки, постоянно трябва да ги четкаш. Пък не дай си боже да ги окаляш някъде, направо си остава следа, където е било петното. Много са капризни като поддръжка.
Аватар
Harmony
 
Мнения: 516
Регистриран на: 03 Окт 2013, 13:20

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот Pipilota » 20 Сеп 2016, 09:19

В Дайхман продават много готин спрей за велур, прилича на пяна за коса (т.е. същото изглежда, когато се пръсне) и почистват много добре, а и уж ги правят водоустойчиви. :roll:
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот donni » 20 Сеп 2016, 10:07

Там продават всякакви неща за поддържане на обувките, голямо разнообразие има :smile: . Ползвала съм го, но чак за непромокаеми малко е пресилено :smile: .
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да изчистим велурени обувки?

Мнениеот fawla » 21 Сеп 2016, 11:15

donni написа:Там продават всякакви неща за поддържане на обувките, голямо разнообразие има :smile: . Ползвала съм го, но чак за непромокаеми малко е пресилено :smile: .

Е то там пише УЖ... :rolling: :rolling: :rolling: :rolling:

Иначе и аз съм си вземала такова, удобство е, че почиства, а наистина велурените почти е невъзможно да се изчистят и да изглеждат добре. :)
Аватар
fawla
 
Мнения: 1035
Регистриран на: 15 Апр 2015, 10:48

Следваща

Назад към Мода и красота

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта