Кои са най-ефикасните капки за нос?

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Кои са най-ефикасните капки за нос?

Мнениеот ivoblinc » 27 Ное 2013, 14:25

Здравейте! От 2 месеца ме мъчи упорита хрема, явно това ми е слабото място! Не зная дали капките за нос могат да повлияят възпалението или само отпушването на носа.

При мен се получава така, че се отпушва носа, но хремата не преминава. Използвах доста видове капки за нос, едни по-ефикасни, други по-малко, но състоянието ми не се променя! Има такива, които са антибиотични, само от тях съм се въздържал, защото не са ми предписани от лекар и се опасявам да ги използвам.

Хремата е просто влудяваща! Дайте ми съвет, до колко е безопасно да се съчетават различни капки за нос?
Кажете ми, кои капки за нос сте изпробвали и смятате за най-ефикасни!
ivoblinc
 
Мнения: 223
Регистриран на: 23 Окт 2013, 12:28

Re: Кои са най-ефикасните капки за нос?

Мнениеот Loreyn » 27 Ное 2013, 14:35

Последните капки за нос, които ми изписаха ми станаха и любими, най-хубавото е, че не съдържат Ксилометазолин и не привикваш към тяхното действие. На мен ми ги предписа лекар, но виждам, че може и без лекарско предписание, обикновено и моите хреми са тежки, но тези ми помогнаха ето ги, казват се Грип Стоп ;)
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Кои са най-ефикасните капки за нос?

Мнениеот MollyDolly » 12 Дек 2013, 13:02

Вече се опасявам да ползвам капки за нос. Последният път - миналата зима, както всеки път ме караше хрема - два месеца! Слагах си едни капки, но като че ли само развалиха повече положението, така останах през цялото лято хремава, като се има предвид, че не страдам от сезонните алергии!
MollyDolly
 
Мнения: 309
Регистриран на: 18 Окт 2013, 12:18

Re: Кои са най-ефикасните капки за нос?

Мнениеот djudjanka » 18 Дек 2013, 17:05

Аз съм доволна от Олинт, но колкото и да са ефикасни не трябва да се приемат дълго време. Като безопасен вариант за продължително ползване знам за физиологичен разтвор.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Кои са най-ефикасните капки за нос?

Мнениеот zheleva212 » 19 Дек 2013, 15:36

Личната ми е казвала, че бебешките капки за нос се използват и за профилактично ползване. Предполагам, че не са нищо по-особено, все пак от физиологичен разтвор.. или?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Кои са най-ефикасните капки за нос?

Мнениеот varlam » 19 Дек 2013, 15:49

Нищо друго, освен Африн. Африн е най-сериозният продукт на пазара ни, американско качество. Знам ги още от престоя ми в Америка, неразбиваеми като ефект и на добра цена. И особено морските им води са много ефикасни.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Кои са най-ефикасните капки за нос?

Мнениеот m.vulev » 21 Дек 2013, 12:33

varlam написа:Нищо друго, освен Африн. Африн е най-сериозният продукт на пазара ни, американско качество. Знам ги още от престоя ми в Америка, неразбиваеми като ефект и на добра цена. И особено морските им води са много ефикасни.

Ох, ползвал съм Афринче преди доста време, но като се сетя само ми се насълзяват очите! Доста силен беше и наистина ми помагаше, но сега виждам, че е подобрен, преди беше някаква по-обикновена опаковка, не зная дали имаше вътре такива морски истории, като този.
m.vulev
 
Мнения: 182
Регистриран на: 16 Дек 2013, 13:11

Re: Кои са най-ефикасните капки за нос?

Мнениеот rabotnata pchela » 25 Ное 2014, 10:13

Голям почитател съм на Олинт, макар че не съм имала сериозни проблеми с носа. Иначе за по-малки грижи използвам физ. разтвор :))
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Кои са най-ефикасните капки за нос?

Мнениеот Snejna » 09 Дек 2014, 17:49

rabotnata pchela написа:Голям почитател съм на Олинт, макар че не съм имала сериозни проблеми с носа. Иначе за по-малки грижи използвам физ. разтвор :))

Аз също много ги харесвам и хубаво, че има и за различни видове :)
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Кои са най-ефикасните капки за нос?

Мнениеот Sacrilege » 25 Ное 2016, 12:20

Правя си разтвор солена вода и малко чай от мента. Идеално ме отпушва.
Sacrilege
 
Мнения: 17
Регистриран на: 25 Ное 2016, 11:20

Следваща

Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта