Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Забавни моменти, необичайни, полезни и интересни факти,хитрини и въпроси, навиците при хранене, празници и традиции.

Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот zheleva212 » 28 Ное 2013, 14:19

Здравейте! Предполагам доста от вас ще започнат по някоя диета моментално след празниците, а както знаем повечето диети позволяват киселото мляко.

В тази връзка искам да ви питам, какво кисело мляко купувате и смятате за истинско, а не пълно с нишесте?
Понеже от сега съм започнала с по-лек хранителен режим и купувам ниско маслено кисело мляко, та коя от фирмите смятате, че прави истинско такова, а не от нишесте?

Искам само да предупредя, гледах преди време по новините за кисело мляко, което е пълен боклук, разбира се бяга скрили опаковката, но се разбираше, че това е киселото мляко „Култура”, така че бъдете внимателни и не се подвеждайте!

На мен най- много ми допада това на „Верея”, което е 0.1 % масленост, от обезмаслените, по-рядко е и не изглежда, като да има нишесте в него.
Вие какво ще споделите, кое от киселите млека ви се вижда най-истинско и какво купувате?
zheleva212
 
Мнения: 383
Регистриран на: 20 Ное 2013, 16:51

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот nushi.kisyova » 28 Ное 2013, 14:26

Да, много често преди купувах "Култура", но и аз гледах същият репортаж. Иначе сега се доверявам на контрол от страна на институциите и купувам на "Верея", но това, което е по БДС. ;)
nushi.kisyova
 
Мнения: 252
Регистриран на: 19 Ное 2013, 12:42

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот Loreyn » 29 Ное 2013, 14:03

То, че ядем боклуци е вече нормално, но това, което ни е предлага за истинско е оскърбително, защото цената е такава, а насреща - пак боклук! Това, което вземам вкъщи и ми харесва е кисело мляко "Елена", може и да не е от най-истинските, но на такова ми прилича :?
Loreyn
 
Мнения: 212
Регистриран на: 07 Ное 2013, 14:35

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот ЗЕМЕНЕЯ ЕООД » 29 Ное 2013, 21:21

Опитайте кисело мляко "Земенея" 3,6% с българска закваска, специално селектирана от района на Земен и Земенския манастир. Направено е от истинско краве мляко. От скоро под същата марка ще откриете и био мляко.
ЗЕМЕНЕЯ ЕООД
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Ное 2013, 21:09

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот djudjanka » 10 Фев 2014, 16:06

Вкъщи задължително има поне една кофичка кисело мляко, напоследък купувам от по-големия процент. Избирам тези марки, които пише, че съдържат само мляко и закваска (особено тези с българската закваска). Купувала съм и нискомаслено мляко, но не ми харесва на вкус и е много воднисто. За марката "Елена" съм чувала добри отзиви.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот pepa1974 » 14 Фев 2014, 13:41

Боженци, но не зная, защо им изчезна сиренето от търговските вериги? :x
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот Nightmare » 19 Фев 2014, 18:08

pepa1974 написа:Боженци, но не зная, защо им изчезна сиренето от търговските вериги? :x

Дори не знаех, че има сирене на тази марка! Аз купувам сирене и кисело мляко на Ситово и съм много доволна и от двете, разбира се, не мога да твърдя, че са с безпогрешно качество!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот djudjanka » 20 Фев 2014, 12:55

Аз също харесвам Ситово, а последното ми откритие е сирене Кукери, много вкусно!
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот pepa1974 » 20 Фев 2014, 16:54

Сиренето на Боженци, както и прясното им мляко е превъзходно, но от както се заля пазара с тяхното кисело мляко от известно време пише в състава, че има и минимален процент-сухо мляко, ксоето ведзнага го изхвърли от трапезата ми :twisted: Сега купувам млечни продукти от различни млекарски магазини със собствена продукция, но още не мога да се спра на конкретно-или ще е много меко, или много мазно, или много солено....Препоръчайте!
pepa1974
 
Мнения: 367
Регистриран на: 02 Дек 2013, 20:20

Re: Какво ядем – кисело мляко или нишесте?

Мнениеот djudjanka » 21 Фев 2014, 10:28

Спряла съм да купувам Боженци, защото и в киселото, и в прясното има сухо мляко. Сиренето го опитах, но също не ми допадна.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Следваща

Назад към Гювеч

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта